Home Biznes Pomysły na biznes – 10 nieszablonowych pomysłów
Biznes - 1 grudnia 2018

Pomysły na biznes – 10 nieszablonowych pomysłów

Nie masz pomysłu na firmę? Sprawdź nasze propozycje!

Otwarcie własnego biznesu to coś, o czym marzy niejeden młody człowiek. Nic dziwnego, wszak zawody kojarzone przez Polaków z przedsiębiorczością cieszą się, według statystyk, coraz większych zaufaniem i estymą wśród ludzi. Badania wskazują, że pozytywny stosunek do przedsiębiorczości ma aż 70% naszych rodaków. Z roku na rok coraz mocniej doceniamy umiejętność robienia biznesu, coraz mniej natomiast przykładamy wagi do zawodów inteligenckich, wymagających wielu lat nauki. Wygląda więc na to, że po prawie 30 latach od upadku komunizmu w Polsce, w naszym kraju na dobre zadomowił się kapitalizm i bardziej ekonomiczne podejście do życia wśród ludzi. Ten zryw przedsiębiorczości dotyczy w szczególnym stopniu ludzi młodych, którzy nie boją się wyzwań i jak można sądzić to oni są motorem napędowym kapitalizmu i przyszłymi biznesmenami. Bardzo chętnie młodzi Polacy zakładają własne firmy, również jednoosobowe. Aż 80% z nich nie ma nic przeciwko takiej formie zatrudnienia.

Pomysły na biznes dla młodych

Coraz więcej młodych ludzi myśli też o założeniu własnej firmy, która nie tylko byłaby, jak to często obecnie bywa formą umowy między pracodawcą a pracownikiem (jednoosobowa działalność) ale również pomysłem na życie. Młodość to kreatywność i pomysłów na własną działalność gospodarczą młodym Polakom nie brakuje. Postanowiliśmy więc zrobić przegląd najciekawszych, naszym zdaniem pomysłów na biznes. Być może, niektóre z wymienionych pomysłów staną się dla Was inspiracją do otworzenia własnej firmy, która w przyszłości będzie drugim Google czy Microsoftem? Tego Wam życzymy!

Pomysł na firmę

(Młodzi ludzie coraz chętniej zakładają firmy – jak znaleźć pomysł na własną?)

Pomysł na własną działalność – TOP 10

Dla wszystkich, którym nie brakuje chęci do otwarcia własnej działalności biznesowej jednak nie mają pomysłu na to, czym ich firma miałaby się zajmować przygotowaliśmy specjalne zestawienie – ranking 10 pomysłów na biznes. Wiele z tych pomysłów dotyczy mediów elektronicznych, aplikacji mobilnych i ogólnie pojętej sieci. Wszak mamy XXI wiek i wszechobecny Internet, bez którego nie wyobrażamy sobie przecież życia. Jak więc wyobrazić sobie bez niego współczesny prężnie działający biznes? Poznaj najciekawsze pomysły na własny biznes. Oto nasze propozycje:

Influencer – zarabianie na blogu, kanale youtube czy instagramie

Influence marketing, czy też marketing wpływu to obecnie, bardzo dynamicznie rozwijająca się gałąź przemysłu. Wiele firm, w tym największe marki działające w skali globalnej podejmują współpracę reklamową z blogerami, instagramerami, youtuberami itd. Z roku na rok coraz większe znaczenie na rynku medialnym mają właśnie influencerzy i coraz większe budżety reklamowe kierowane są w tym kierunku. Jest to więc wciąż rosnący tort, z którego kawałek możecie sobie ukroić i Wy. Tym bardziej, że w przypadku influence marketingu próg wejścia jest naprawdę niewielki. Często wystarczy tylko komputer, średniej jakości kamera, prosty program do obróbki filmów czy zdjęć i można zaczynać. Co więcej, influencerzy coraz bardziej imponują młodym ludziom i przez to mają na nich wpływ, co również przekłada się na zyski z reklam. Któż nie zna takich przynajmniej jednak blogera internetowego, którego twórczość czyta, choćby był to youtuber podróżnik, czy blogerka zajmująca się przepisami kuchennymi lub modą. W tej branży na pewno trzeba się jednak uzbroić w cierpliwość. Zanim efekty naszej codziennej pojawią się w postaci kontraktów reklamowych, na pewno przyjdzie nam poczekać wiele miesięcy. Jeśli więc myślimy o otworzeniu własnego biznesu jako influencerzy miejmy świadomość, że czas zwrotu z inwestycji w tej działalności będzie długi.

Szkoła języka online – świat chce umieć się komunikować

No dobrze, a jakiś pomysł na biznes, który nieco szybciej zacznie się zwracać? W ostatnim czasie furorę robią internetowe kursy języka angielskiego. Całość działa trochę jak UBER tylko z przeznaczeniem do nauki języka. Kursanci, którzy rozpoczną naukę w szkole internetowej pobierają lekcje ze swoich domów, gdzie łączą się online z nauczycielami (lektorami języka) z najróżniejszych zakątków świata. Ci zaś, za każdą odbytą lekcję otrzymują zapłatę. Szkoła zaś zajmuje się koordynowaniem całości, tak aby każdy na czas otrzymał zapłatę i odbiór lekcji. W kontekście szkoły języka online jako pomysłu na firmę dużym plusem jest fakt, że im bardziej postępuje globalizacja, tym mocniej ludzie chcą uczyć się języków obcych. Chętnie więc przystępują do kursów, aby móc łatwiej komunikować się z rówieśnikami (i nie tylko!) z innych krajów. Jednocześnie w dzisiejszym, szybkim świecie ludzie Ci oczekują nauki szybkiej i jak najbardziej mobilnej. Nauka z własnego mieszkania brzmi tutaj kusząco, prawda? Przejdźmy więc do kolejnego pomysłu na biznes.

Agencja e-PR – zadbaj o wizerunek w sieci

O tym, jak wielkie znaczenie ma dziś internet w biznesie nie trzeba nikogo przekonywać. Wystarczy wspomnieć, że firmy reprezentujące praktycznie każdą gałąź gospodarki funkcjonują w mniejszym lub większym stopniu w sieci, a pracując w marketingu internetowym można trafić na klientów, których obecności w Internecie naprawdę ciężko się spodziewać jak skupy betonu, ubojnie itp. Wszystkie te firmy w taki lub inny sposób zaznaczając swoje istnienie w sieci wystawiają się na publiczny widok i krytykę. Każda z nich, nawet jeśli tego jeszcze nie zdążyła sobie uświadomić, potrzebuje zadbać o swój wizerunek. A w tym może pomóc Twoja nowa firma, czyli agencja zajmująca się dbaniem o wizerunek w sieci. Jest to z pewnością ciekawy pomysł na firmę dla młodych ludzi, którzy rozumieją Internet i prawa jakimi rządzi się sieć i media społecznościowe.

Profesjonalny stacz kolejkowy – pomysł na biznes z przeszłości

Ale nie wszystkie pomysły na własną działalność muszą dotyczyć Internetu. Nie samą siecią człowiek przecież żyje! Przejdźmy na chwilę do czegoś z dawniejszych czasów. W przeszłości, w słusznie minionych czasach PRLu kolejki do sklepów, w których niewiele było na półkach ciągnęły się w nieskończoność. Wówczas popularną profesją był profesjonalny stacz, który za drobną opłatą wyręczał swoich klientów w staniu w kolejkach. Dziś już na szczęście nie spotykamy na każdym kroku kolejek, natomiast, jak wspomnieliśmy nieco wyżej, ludzie coraz mniej chętnie patrzą na wszystko co wymaga czasu i nie jest mobilne… Jeśli więc gdziekolwiek młodzi ludzie spotykają kolejkę, w której należy swoje odstać, chociażby pod popularną restauracją czy po wpis wykładowcy na uczelni, od razu się zniechęcają. Tutaj świetnie ze swoją ofertą wpisałby się profesjonalny stacz, który z takim pomysłem na biznes mógłby sporo zarobić. Podejmiesz się takiego wyzwania?

Profesjonalny stacz

(Profesjonalny stacz kolejkowy to z pewnością niecodzienny pomysł na biznes)

Agencja ochrony… danych w sieci

Internet to miejsce, gdzie wyciek danych może spowodować już nie tylko wirtualne ale całkiem realne problemy. Żyjemy w czasach, kiedy strony internetowe są bardzo często atakowane przez hakerów. W mediach bardzo często nagłaśniane są przypadki ataków hakerskich wymierzonych w stronę Państw, nawet tak dużych i zaawansowanych technologicznie jak Stany Zjednoczone czy Wielka Brytania. Jak się jednak uchronić przed takimi atakami? Ano na pewno, przynajmniej po części pomóc mogą profesjonalne zabezpieczenia i systemy informatyczne, które zabezpieczałyby systemy przez wyciekami danych. Swoista agencja ochrony danych w sieci byłaby więc pomysłem na biznes absolutnie na czasie. Chroń swoich klientów przed wyciekami z baz danych, a ich wdzięczność przerodzi się w Twoje realne zyski.

Laser Arena – pomysł na imprezowy biznes

Dobra zabawa, sport, broń i technologia w jednym? Czy to możliwe? Oczywiście, a dowodem na to są Laser Areny, który cieszą się niesłabnącą popularnością podczas wszelkiego rodzaju imprez firmowych, towarzyskich czy po prostu wspólnych wypadów ze znajomymi. Jest to też jeden z pomysłów na działalność, które chcieliśmy szczególnie wyróżnić. Laser Arena, jako nowoczesny paintball minimalizuje ryzyko uszkodzenia ciała od kulki paintballowej więc jest bezpieczny (a to na pewno ważne dla wielu klientów, w tym rodziców), a do tego nowoczesny, co przyciąga doń młodych, ciekawych ludzi. Wszystko to, odbywa się w atmosferze zdrowej rywalizacji i sportu, który na pewno nie wpłynie negatywnie na kondycję uczestników. Każdy, kto raz wziął udział w zabawie w Laser Arenie na pewno chętnie tam wróci, mamy więc szansę na zbudowanie naprawdę lojalnych klientów. Jeśli więc nie masz pomysłu na firmę, a lubisz sport, strzelanie i rywalizację to Laser Arena jest czymś dla Ciebie.

Opiekun dla psów

Jeśli mieszkasz w dużym mieście to jest wielkie prawdopodobieństwo, że nie będziesz miał możliwości zapewnienia swojemu kochanemu czworonogowi odpowiednich warunków. Miasto to niestety nie wieś, gdzie piesek może się do woli wyszaleć. Twój pupil zamknięty w czterech ścianach w czasie, kiedy Ty jesteś w pracy lub na uczelni to niezbyt dobre rozwiązanie i na pewno o tym wiesz. Takich ludzi, mających psy i zostawiających je na całe dnie w domu są w mieście dziesiątki tysięcy. To właśnie Twoi nowi, potencjalni klienci. Brzmi fajnie? Zostań profesjonalnym opiekunem psów i zarabiaj robiąc to, co lubisz, bawiąc się w czworonogami. Taki pomysł na biznes to nie tylko praca ale też przyjemność spędzania czasu na łonie natury (w parku, ogrodach itp.) u boku przyjemnych zwierzaków.

Organizacja wieczorów panieńskich/kawalerskich – wyskokowy pomysł na biznes

Każdy z nas na pewno przyzna, że w ostatnich latach mamy prawdziwy bum na małżeństwa! Coraz więcej ludzi wypowiada sakramentalne TAK, czyli po prostu urządza wesele. A co poprzedza wesele? Oczywiście wieczór kawalerski i panieński, w których organizacji Twoja firma może wyręczyć młodych ludzi. Jeśli przyszli nowożeńcy chcieliby przeżyć wspaniałe pożegnanie ze stanem cywilnym i nie organizować swoich wieczorów kawalerskich czy panieńskich na wzór setek innych to Twoja w tym głowa, aby im w tym pomóc. Klientów będziesz miał na pewno, o to się nie martw! Pytanie tylko, czy wystarczy Ci śmiałych pomysłów… Może to i czas na nas, aby pojawił się artykuł o 10 pomysłach na spędzenie wieczoru panieńskiego lub kawalerskiego? Tymczasem przejdźmy do kolejnego, przedostatniego już pomysłu na własną firmę w Polsce.

Rękodzieła – DIY wciąż w modzie

Choć mogłoby się wydawać, że w dzisiejszym świecie, pełnym informatyzacji i nowoczesności nikt już nie będzie chciał inwestować swoich pieniędzy w rękodzieła to nic bardziej mylnego. Wręcz przeciwnie, można sądzić, że w zalewie tanich produktów z krajów azjatyckich rzeczy wytwarzane w Polsce, przez rodzimych rzemieślników z materiałów dobrej jakości mają dla konsumentów specjalne znaczenie. Różnego rodzaju ozdoby do mieszkań, meble tworzone własnoręcznie, ubrania, którym nadaje się drugie życie. To wszystko jest naprawdę w cenie. A gdyby tak jeszcze sprzedawać swoje dzieła online w sklepie internetowym… Czy ten pomysł Ci odpowiada? Jeśli tak to zabieraj się za swoje własne rękodzieła!

Kursy online – wiedza to pieniądze

Epokę kamienia łupanego mamy już dawno za sobą. Czasy, gdy dostęp do surowców takich jak ropa czy węgiel stanowił o wielkości i potędze państwa również możemy zaliczyć do przeszłości, wszak takie kraje jak Japonia czy Singapur nie mają niemal żadnych surowców. Technologia również nie jest już tym, wokół czego kręci się cały świat. Dziś władzę i potęgę daje wiedza, która potrafi dać człowiekowi o wiele większą siłę niż mięśnie ze stali. Z tego faktu zdaje sobie sprawę wielu ludzi, którzy chętnie uczęszczają na wszelkiego rodzaju kursy: językowe, komputerowe, z programowania czy chociażby szydełkowania. Nigdy nie wiemy, co nam się w życiu przyda! Dlatego ciekawym pomysłem na własny biznes będzie uruchomienie kursów online, w których kursanci nie musieliby wychodzić z domu, aby poznać tajniki programowania czy tworzenia stron internetowych. Wszelkiego rodzaju webinary, czy poradniki w formie PDF, łatwe do sciągnięcia na smarfona czy tablet cieszą się dużym zainteresowaniem i popytem wśród ludzi. Być może i Ty posiadasz jakąś wiedzę, którą mógłbyś się podzielić z innymi i w ten sposób zarobić swój pierwszy milion?

Każdy z przedstawionych pomysłów jest od siebie inny ale łączy je jedna zasadnicza cecha. Jest nią odwaga, która potrzebna jest do tego, by zrobić pierwszy krok i rozpocząć swoją przygodę z nowym biznesem. Nawet jeśli za pierwszym razem nam się nie uda, a wprowadzony w życie pomysł na firmę okaże się klapą, nie należy się załamywać! Nie ważne bowiem ile razy upadamy, liczy się tylko to, że za każdym razem wstajemy i idziemy dalej, realizują swoje kolejne szalone pomysły. Kto wie, być może któryś z nich okaże się strzałem w dziesiątkę? Jak mówi reklama popularnej loterii, żeby wygrać trzeba grać i takie też powinno być motto wszystkich młodych przedsiębiorców, którzy dopiero przymierzają się do otwarcia firmy i szukają jak najlepszego pomysłu na działalność.

Pomysł na firmę

(Młodzi ludzie to często prawdziwe wulkany energii, a ta z pewnością przydaje się w biznesie!)

Pomysł na biznes w Polsce

Trzeba przyznać, że przez lata do naszego kraju przylgnęła łatka nieprzyjazne dla prowadzenia biznesu. Tony urzędowych papierów przez które trzeba przebrnąć nim w końcu zacznie się na dobre prowadzić własną działalność gospodarczą, setki regulacji, zawirowań prawnych, a do tego nieprzyjaźni urzędnicy, którzy często wydają się być bardziej wrogami niż przyjaciółmi i wsparciem dla młodych biznesmenów. Jak więc znaleźć pomysł na biznes w Polsce? Należy na pewno wykazać się kreatywnością. Mamy nadzieję, że przedstawione przez nas pomysły na własną działalność choć trochę przybliżą Was do własnego sukcesu, czego Wam oczywiście serdecznie życzymy.

Pomysł na biznes dla młodych

Jak już wspomnieliśmy większość obecnie zakładanych firm w Polsce prowadzonych jest przez ludzi młodych, którzy z zasady są bardziej kreatywni, dynamiczni i chętniej podejmują ryzyko niż osoby starsze. One też nie mając jeszcze często rodziny czy dzieci nie mają tak dużej odpowiedzialności życiowej przez co mogą śmiało podejmować ryzyko, tak potrzebne przecież w biznesie. Ludziom młodym więc w dużej mierze dedykujemy ten artykuł.

Zobacz też:

Reklama na Facebooku dla lokalnego biznesu

Sprawdź również

Znaczenie działu HR we wdrażaniu i stosowaniu metodyki DevOps

DevOps to metodyka, której celem jest przyspieszenie procesu tworzenia oprogramowania, dos…