Home Biznes Pomysły na szkolenia dla Twojego zespołu
Biznes - 19 marca 2021

Pomysły na szkolenia dla Twojego zespołu

Niezależnie od branży, w jakiej działa dana firma, szkolenia i ciągły rozwój pracowników jest korzystne zarówno dla zatrudnionych jak i dla samego przedsiębiorstwa. Pracodawcy powinni zachęcać zatrudnione osoby do uczęszczania na różnego rodzaju szkolenia, ponieważ takie działania wpływają korzystnie na motywacje pracowników, ale również uatrakcyjniają samą firmę w kontekście przyszłych rekrutacji. Jakie kursy przyniosą najwięcej korzyści zarówno pracownikowi jak i pracodawcy? Dowiedz się więcej na temat najlepszych szkoleń z poniższego artykułu.

Dlaczego warto inwestować w szkolenia?

Coraz więcej pracodawców na całym świecie zaczyna dostrzegać zalety inwestowania w rozwój pracowników. W ostatnich latach w wielu firmach powstały działy HR (z ang. Human Resources), których jednym z głównych działań jest budowanie ścieżki awansu oraz rozwoju zatrudnionych w danym przedsiębiorstwie osób. Inwestycja w kursy to bardzo korzystne działanie ze strony pracodawcy, ponieważ dzięki temu zyskuje świetnie wykwalifikowany zespół. Wysyłanie pracowników na studia lub szkolenia jest nie tylko rozwiązaniem dochodowym, ale również pozytywnie wpływającym na wizerunek przedsiębiorstwa. Firma, która wspiera rozwój zatrudnionych w niej osób, jest postrzegana jako profesjonalna oraz postępowa. Dodatkowo jest to atut, który wyróżnia ogłoszenia o pracę danej firmy, ponieważ kandydat zauważy, że przedsiębiorstwo zapewni mu perspektywy poszerzenia swoich kompetencji.

Szkolenia Business Intelligence

Skuteczna praca z danymi to pożądana przez wielu pracodawców praktyczna umiejętność. Business Intelligence (w skrócie BI) to analityka biznesowa, która stanowi połączenie narzędzi, oprogramowania oraz wiedzy eksperckiej. Dzięki tym działaniom możliwe jest przedstawienie bardzo dużej ilości skomplikowanych danych w przyjazny dla użytkownika sposób. Pomagają w tym narzędzia Business Intelligence, których skuteczne opanowanie pozwala na tworzenie przejrzystych wizualizacji. Jeśli w odpowiedni sposób przedstawi się najważniejsze dane, możliwe jest podejmowanie najkorzystniejszych dla przedsiębiorstwa decyzji. Posiadanie pracownika, który w sposób efektywny potrafi działać z ogromnymi ilościami danych, jest istotną inwestycją. Dlatego z perspektywy przedsiębiorstwa warto zdecydować się na przeszkolenie przynajmniej jednego pracownika z zakresu narzędzi business intelligence. Bardzo często rozwiązanie problemów danej firmy można znaleźć w danych. Jednak aby podjąć właściwe decyzje, niezbędne jest zauważenie tego powiązania w porę i umiejętne wykorzystanie tej korelacji.

Szkolenia Tableau

Tableau od wielu lat znajduje się na szczycie listy najbardziej przydatnych narzędzi Business Intelligence. Szkolenie z zakresu tego programu to doskonałe uzupełnienie kursu z obszaru BI. Opanowanie Tableau pozwala na przeprowadzenie skomplikowanych analiz w bardzo krótkim czasie. Tworzenie obszernych raportów za pomocą omawianego produktu wpływa na ich przejrzystość oraz atrakcyjność. Szkolenia z zakresu Tableau są skierowane zarówno do początkujących, jak i do bardziej obeznanych w temacie danych i pracy z nimi.

Sprawdź również

Google Ads – dlaczego warto korzystać z kampanii Google?

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak to jest być widocznym w internecie niemalże od raz…