Home Biznes Pomysły na własny biznes w internecie
Biznes - 2 marca 2021

Pomysły na własny biznes w internecie

Własny pomysł na biznes… Ciekawie to brzmi, ale nie jest to prosta droga do sukcesu, jeśli nie jest odpowiednio zaplanowana i scharakteryzowana. Warto jest skorzystać z kilku rozwiązań, nie skupiając się tylko na jednym, bo w ten sposób mamy szansę na dywersyfikację działalności, skupiając się na kilku obszarach i nawet jeśli się „podwinie noga,” mamy możliwość utrzymania się w innym obszarze.

Platforma Sky-Shop, jako uniwersalne narzędzie i platforma do sprzedaży w Internecie

Jedną z platform sklepowych jest Sky-Shop, będący ogromnym rozwiązaniem integrującym różne schematy sprzedaży i moduły odpowiedzialne za sprzedaż, w danym kanale dystrybucji. Mamy dostęp do takich usługodawców jak: Allegro, Ceneo, Facebook, Google Merchand Center, dropshipping, z ponad setką usługodawców świadczących tego typu sprzedaż.

Sprzedaż na portalach aukcyjnych

Portale aukcyjne z ogłoszeniami o sprzedaży, to absolutne „must have,” ponieważ tutaj najczęściej trafiają klienci. Nie musimy mieć własnej strony www, czy sklepu, ale jeśli chcemy utrzymać wiarygodność i dobry wizerunek własnej firmy, warto jest w taki sklep się zaopatrzyć, a Sky-Shop wydaje się być jednym z najlepszych tego typu rozwiązań na rynku. Umieszczając produkt lub usługę w sklepie, mamy możliwość upublicznienia asortymentu, praktycznie wszędzie, bez konieczności dublowania pracy, zarządzając całym procesem sprzedaży z jednego miejsca.

Sprzedaż w porównywarkach cen

Kiedy decydujemy się na zamieszczenie naszych produktów w porównywarkach cen, musimy być gotowi na dużą rywalizację cenową i nie zawsze taka obecność, może być skuteczna pod względem efektów sprzedaży, ale sama obecność w sieci, już poprawia naszą widoczność i pozycję w wyszukiwarkach, co pośrednio przekłada się na sprzedaż mimo, że klient może nie trafił do nas bezpośrednio z takiej porównywarki.

Sprzedaż w mediach społecznościowych

Media społecznościowe to nadal świetny temat na biznes i wielu klientów korzysta z tych rozwiązań. Szczególnie często można tutaj dotrzeć do młodszego odbiorcy, lub grup, które mogą być dokładnie sprecyzowane, by dotrzeć do wybranego użytkownika, o określonym profilu. Takie profilowanie sprzedaży, zapewnia dotarcie do klienta, który zachęcony produktami, które go interesują, może szybciej zdecydować się na zakup, a platforma Sky-Shop znacząco ten proces upraszcza i przyspiesza.

Sprzedaż w wyszukiwarkach internetowych

Podobnie jak w mediach społecznościowych, tak też w wyszukiwarkach, mamy możliwość profilowania użytkowników oraz prowadzenia kampanii remarketingowych, gdzie potencjalnie zainteresowany produktem klient jest wprost „bombardowany” podobnymi ofertami co może zachęcić go do kupna, mimo wcześniejszej rezygnacji. Wyszukiwarki internetowe, podobnie jak media społecznościowe, poprzez ofertę płatnej reklamy, stają się jedną z najlepszych form wizerunkowych i wpływających na rozpoznawalność marki.

Sprzedaż poprzez dystrybutorów

Metoda sprzedaży poprzez dropshipping, to propozycja dla tych, którzy dopiero rozpoczynają swoje próby handlowca w sieci internetowej nie ryzykująck, że coś się nie sprzeda, lub nie będzie na dany asortyment popytu. W Sky-Shop mamy ogromną bazę firm działających w modelu dropshipping i oferujących te usługi, co pozwala na dostosowanie rodzaju i ilości produktów do własnych potrzeb. Tutaj nie potrzeba już magazynu, dostaw, produktów. My oferujemy sklep, a towar dociera do klienta za pośrednictwem firmy pośredniczącej pomiędzy producentem i klientem. My jako sklep, dajemy jedynie swoje zaplecze i działania marketingowe, mające na celu zwiększenie sprzedaży, a część zysków ze sprzedaży trafia bezpośrednio do hurtowni dystrybuującej produkty przez nas oferowane.

Jak widać pomysłów na własny biznes w sieci internetowej i sposoby dotarcia do klienta jest cała masa. Warto dodać, że w przypadku modelu dropshipping mamy możliwość korzystania ze sprzedaży również w obszarach rynków wschodnich, takich jak Aliexpress. Warto także nadmienić inne usługi jak Amazon, ukierunkowany tym razem na zachód, co pozwala nam bezpośrednio zamieszczać produkty w tej lokalizacji, lub sprowadzać produkty do Polski. Pomysłów na biznes może być jeszcze więcej i aby zapoznać się z możliwościami, które daje platforma Sky-Shop, warto jest zapoznać się z ofertą, która może otworzyć nowe horyzonty i pomysły na sprzedaż w Internecie. Każda forma sprzedaży w sieci internetowej, jest korzystna i skuteczna, a użycie kilku lub wszystkich rozwiązań, co wydaje się aż na wyrost, „ale czemu nie”, umożliwia dotarcie z własną ofertą do praktycznie każdego odbiorcy.

Sprawdź również

Google Ads – dlaczego warto korzystać z kampanii Google?

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak to jest być widocznym w internecie niemalże od raz…