Home Biznes Potrzebujesz strony internetowej? Zrób ją sam! To prostsze niż myślisz
Biznes - 2 września 2020

Potrzebujesz strony internetowej? Zrób ją sam! To prostsze niż myślisz

Chcesz mieć stronę internetową, ale nie wiesz jak ją zrobić? Przeczytaj ten tekst, a przekonasz się, że możesz samodzielnie stworzyć naprawdę profesjonalną, estetyczną i przyjazną z punktu widzenia użytkowników witrynę.

Bez strony ani rusz

Każdy nawet najmniejszy biznes powinien mieć swoją stronę internetową. Bez obecności w internecie w dzisiejszych czasach bardzo trudno poradzić sobie na rynku. Profesjonalny projekt to jednak spory wydatek, który sięga przynajmniej kilku tysięcy złotych. Dla wielu przedsiębiorców, zwłaszcza na początku działalności, to spora kwota. Na szczęście, istnieją tańsze sposoby na zaistnienie w sieci.

Jak samodzielnie zrobić stronę

Jeśli nie dysponujesz dużym budżetem, nie musisz ograniczać swojej obecności w sieci do portali społecznościowych, takich jak Facebook, Instagram, LinkedIn czy Twitter. Stronę internetową z powodzeniem zbudujesz samodzielnie.

Co więcej, nie musisz w tym celu znać się na HTML ani językach programowania. Wystarczy, że wykorzystasz kreator w tworzeniu stron internetowy krok po kroku. Dowiedz się więcej i sprawdź, jak zrobić stronę internetową przy pomocy kreatora.

Czym są kreatory stron www

Kreatory stron to proste w obsłudze narzędzia służące do budowania witryn. Działają podobnie do programów graficznych. Ich obsługa nie wymaga umiejętności informatycznych.

Dlatego może pracować w nich dosłownie każdy. Nawet osoby, które nie są biegłe w obsłudze komputera szybko zorientują się, że praca z kreatorem nie jest trudna. Co więcej, może być bardzo przyjemna.

Praca z kreatorami stron www

Tworzenie strony w kreatorze przypomina trochę budowanie z klocków. Na polu projektu umieszcza się poszczególne elementy. Należą do nich między innymi pola tekstowe, menu, zdjęcia, przyciski czy ikony mediów społecznościowych.

Większość kreatorów oferuje też szablony. Są to gotowe wzory stron. Użytkownik musi tylko podmienić zdjęcia i teksty.

Strony stworzone w kreatorach można opublikować w sieci jednym przyciskiem. Podpięcie do nich własnej domeny też nie jest trudne i potrzeba na to kilku kliknięć. Większość kreatorów oferuje też hosting, czyli miejsce na serwerze do przechowywania plików, które tworzą witrynę. Dlatego bardzo szybko można zacząć cieszyć się własną działającą witryną.

Kreatory umożliwiają też wprowadzanie zmian. Modyfikacje są równie łatwe jak samo zbudowanie witryny, więc aktualizacja nie sprawia problemów.

Czy kreator stron www sprawdzi się w każdym przypadku

Obecnie większość typów witryn może być tworzona za pomocą kreatorów. To rozwiązanie w zupełności wystarczy w przypadku najpopularniejszych rodzajów stron. W kreatorach z łatwością można stworzyć portfolio, blog, wizytówkę firmy, a nawet rozbudowany sklep internetowy.

Czy w takim razie kreator to rozwiązanie idealne w każdym przypadku? Niekoniecznie. Bardziej skomplikowane projekty lepiej jest stworzyć w tradycyjny sposób. Nie zmienia to faktu, że prawdopodobnie w 9 na 10 przypadków kreator sprawdzi się świetnie.

Podsumowanie

Kreatory stron www to dobre narzędzie do stworzenia profesjonalnej strony dla osób, które dysponują ograniczonym budżetem. Z ich pomocą można samodzielnie stworzyć działającą witrynę bez znajomości HTMLu czy CSS. Kliknij link, aby poznać więcej informacji na temat tworzenia stron internetowych.

2 Comments

  1. Uważam, że jednym z początkowych etapów prowadzenia biznesu w sieci jest założenie strony internetowej. Ja tak zrobiłem, założyłem stronę swojego sklepu na jednym z kreatorów i to mi przyniosło tak na prawdę duże zyski.

Sprawdź również

Google Ads – dlaczego warto korzystać z kampanii Google?

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak to jest być widocznym w internecie niemalże od raz…