Home Biznes Pozycjonowanie – czym jest i jak powinno przebiegać?
Biznes - 19 kwietnia 2022

Pozycjonowanie – czym jest i jak powinno przebiegać?

Czym jest pozycjonowanie stron?

Kiedy chcemy wyszukać jakiś produkt lub usługę w wyszukiwarce internetowej, to wchodzimy najczęściej w pierwsze odnalezione wyszukiwania. Nie szukamy w takim momencie najczęściej interesujących nas informacji na dalszych stronach wyszukiwarek. Dlatego, kiedy prowadzimy firmę świadczącą jakieś usługi lub sprzedającą rzeczy tak ważne jest odpowiednie pozycjonowanie strony w wynikach wyszukiwań na poszczególne frazy kluczowe, aby klient mógł skorzystać z naszej oferty lub poczytać o niej informacje.

Co to jest SEO?

Seo, czyli z języka angielskiego search engine optimization to działania, które mają na celu poprawę pozycjonowania danej strony pod poszczególne wyszukiwarki przy dobieraniu odpowiednich fraz kluczowych, na które witryna będzie pokazywała się wyżej przy wpisywaniu danych słów kluczowych przez użytkownika. Przede wszystkim trzeba skupić się na wyszukiwarce Google, ponieważ z niej korzysta aż 95 procent użytkowników na świecie. Kiedy pozycjonujemy stronę www, to nie możemy zapomnieć o odpowiedniej treści. Bardzo ważna, aby osiągnąć sukces w tej dziedzinie, jest odpowiednia budowa strony oraz poszczególne kategorie znajdujące się na niej. Muszą one być dobrze widoczne dla robotów Google, ponieważ to one decydują, która strona pokazuje się na wpisywaną frazę kluczową. Przy SEO nie można zapominać o tym, że skuteczne pozycjonowanie zależy też od ilości linków jakie pozyskamy z innych stron, dlatego bardzo ważne jest dbanie o odpowiednią opinię na forach branżowych

Planowanie, czyli bardzo ważna czynność przy pozycjonowaniu stron

Wielu właścicieli firm, kiedy chce zacząć prawidłowo pozycjonować swoją stronę internetową zapomina, jak ważne jest określenie odpowiedniego planu działania na wiele miesięcy. Kiedy chcemy osiągnąć jakieś efekty, trzeba przygotować się na dużą pracę nad pozycjonowaniem strony, ponieważ lepsze odnajdywanie w wyszukiwarkach firmy zależy od wielu zmiennych. Pierwszą kwestią jest wykonanie audytu pod kątem SEO. Warto skonsultować się ze specjalistą, kiedy zaczynamy tworzenie strony internetowej.  Kiedy będziemy poprawiać błędy w strukturze strony, gdy będzie ona już działała, to zapłacimy o wiele większe pieniądze za naprawę wykazanych przy audycie błędów. Przy dobrym planowaniu kluczowe jest znalezienie fraz, które pasują do działalności firmy i są zgodne z produktami tam dostępnymi. Powinniśmy zdefiniować naszą grupę odbiorców, którym chcemy oferować nasze usługi. Kiedy wstępnie planujemy optymalizację pod SEO to nie możemy zapomnieć o zbudowaniu odpowiedniej struktury strony, ale też trzeba zaplanować podstrony, które odwiedzą poszczególne grupy osób, które szukają potrzebnych im informacji o danej rzeczy na naszej stronie. Kiedy chcecie dowiedzieć się więcej o pozycjonowaniu to warto skorzystać z usług funkymedia, którzy są specjalistami w tej dziedzinie.

Analiza słów kluczowych kluczową kwestią przy pozycjonowaniu stron

Powinniśmy sprawdzając frazy kluczowe pasujące do naszej działalności zastanowić się nad wszystkimi słowami kluczowymi, na które klient może wyszukiwać naszych usług. Mogą oni nas szukać, aby poczytać o usługach, które oferujemy albo zobaczyć naszą ofertę i porównać ją z innymi firmami oferującymi ten sam rodzaj usług. Oczywiście część osób odwiedzających naszą stronę będzie chciało kupić nasz towar lub usługę. Dlatego trzeba też wziąć pod uwagę czego oczekują poszczególne osoby od naszej strony internetowej. Im więcej odnajdziemy fraz kluczowych i dostosujemy się do nich to mamy więcej szans na sprzedaż swoich usług lub towarów.

Sprawdź również

Znaczenie działu HR we wdrażaniu i stosowaniu metodyki DevOps

DevOps to metodyka, której celem jest przyspieszenie procesu tworzenia oprogramowania, dos…