Home Biznes Program do robienia prezentacji – jaki wybrać?
Biznes - 15 listopada 2019

Program do robienia prezentacji – jaki wybrać?

Programy do prezentacji zdjęć i tekstu online i nie tylko

Programy do robienia prezentacji na pewno przydają się w codziennej pracy każdemu, kto wykonuje prace biurową bądź prezentuje wyniki tej pracy przez klientem. Prezentacja multimedialna to idealny sposób na klarowne i treściwe przedstawienie danej treści. Bogata kolorystyka, dowolna czcionka i jej wielkość pozwalają na uzyskanie zadowalających efektów i łatwiejsze zapamiętanie potrzebnych informacji. Ponadto prezentacja multimedialna daje możliwość połączenia dźwięku i obrazu, co wzbogaca cały projekt. Na rynku istnieje wiele programów do tworzenia prezentacji, lecz który z nich jest najlepszy?

LibreOffice Impress – darmowa alternatywa dla PowerPointa

Program ten to darmowa alternatywa dla PowerPointa – umożliwia tworzenia profesjonalnych prezentacji wraz z wykresami, multimediami, animacjami oraz rysunkami. LibreOffice Impress posiada kilka trybów pomocnych przy tworzeniu projektów – materiały informacyjne składają się z miniaturek slajdów oraz tekstów które je objaśniają. Natomiast sortowanie slajdów przedstawia slajdy w formie miniaturek już bez tekstów. Slajdy mogą być opublikowane w formie plików HTML lub jako materiały informacyjne.

WPS Presentation – prezentacje z niskim zużyciem zasobów

 Niezwykle niskie zużycie zasobów systemowych oraz prostota w tworzeniu prezentacji multimedialnych to cechy charakterystyczne dla WPS Presentation. Prezentacje tworzone w tym programie składają się z dowolnej ilości slajdów, trójwymiarowych napisów WordArt, zdjęć, diagramów czy też wykresów. Dodatkowo projekt zostaje uatrakcyjniony poprzez różnorakie efekty przejść i elementów wyświetlanych na slajdach. Bogaty interfejs i innowacyjność w tworzeniu nowoczesnych prezentacji multimedialnych to kolejny zalety programu.

PowerPoint – najpopularniejszy program do prezentacji

Kultowy program do tworzenia prezentacji multimedialnych złożonych z treściwych slajdów. Co więcej PowerPoint daje możliwość pracy grupowej przy tworzeniu projektów, a poprzez Office 365 możliwe jest dodawanie komentarzy w czasie rzeczywistym. Kolejną zaletą programu jest tworzenie zapisów notatek na slajdach, które widoczne są tylko dla tworzącego prezentację.

Zobacz też:

Sprawdź również

Google Ads – dlaczego warto korzystać z kampanii Google?

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak to jest być widocznym w internecie niemalże od raz…