Home Biznes Programista Java – czy to zawód dla Ciebie?
Biznes - 15 czerwca 2022

Programista Java – czy to zawód dla Ciebie?

Programista Java to jeden z najpopularniejszych zawodów – chętnych, by zgłębić tajniki programowania nie brakuje, ale zapotrzebowanie na specjalistów też jest ogromne. Przekonaj się, czy to praca dla Ciebie.

Wiele osób twierdzi, że programista to praca marzeń, bo daje szerokie możliwości (również za granicą), dobre pieniądze i wiele ofert pracy. W dodatku w branży IT mówi się obecnie o rynku pracownika, co oznacza, że to pracodawca zabiega o specjalistów.

Programista tworzy m.in. programy komputerowe i aplikacje na telefon, opierając się na konkretnym języku programowania – jak m.in. Java. Poza tym programistów dzieli się na tzw. backendowców, frontendowców oraz full stack developerów.

Pracując na stanowisku programisty Java, będziesz pracować na projektach dla klientów z różnych branż – jak m.in. IT, bankowość, technologie, e-commerce, ubezpieczenia, logistyka czy cyberbezpieczeństwo.

Jakie musisz mieć kompetencje, by pracować jako programista Java?

Wiele osób wybiera programowanie jako zawód, którego dopiero się uczą, by zmienić branżę. Jak w każdym zawodzie są umiejętności i cechy, dzięki którym dany programista pracuje lepiej. Jeśli nadal wahasz się, czy to praca dla Ciebie, odpowiedz sobie na pytanie, czy masz poniższe kompetencje:

  • Posiadasz umiejętności informatyczne (jak m.in. znajomość składni języka, baz danych i bibliotek oraz frameworków),
  • Myślisz analitycznie i umiesz rozwiązywać problemy,
  • Jesteś cierpliwy i dociekliwy,
  • Pasjonują Cię gry strategiczne i nowe technologie,
  • Znasz bardzo dobrze język angielski,
  • Masz umiejętnośći komunikacyjne,
  • Znajdujesz twarde, przekonujące i skuteczne argumenty,
  • Lubisz pracować sam na home office, ale umiesz współpracować. Programowanie zwykle składa się na realizację większego projektu, to praca grupy osób, którzy razem tworzą coś większego,
  • Charakteryzuje Cię motywacja i chęć poszerzania wiedzy i otwartość na nowe wyzwania.

Więcej na temat zawodów IT i aktualne oferty pracy na stanowisku programisty Java znajdziesz tutaj: https://www.edge1s.com/pl/kariera/java-developer-w-edge1s/

Sprawdź również

Czym jest lokalne SEO? Czy warto w nie zainwestować?

Szukając sposobów, by zwiększyć widoczność swojego biznesu w regionie, warto zainwestować …