Home Biznes Przegląd laptopów do szkoły
Biznes - 1 sierpnia 2022

Przegląd laptopów do szkoły

Laptop to urządzenie, bez którego ciężko wyobrazić sobie codzienną pracę, czas wolny, a nawet funkcjonowanie w szkole. Uczniowie korzystają z niego na co dzień, wyszukując cenne informacje w internecie, odrabiając lekcje, a także biorąc udział w popularnym ostatnio nauczaniu zdalnym. Stąd, coraz więcej rodziców przymierza się do zakupu tego wielozadaniowego sprzętu i chętnie wręcza go w postaci prezentu na rozmaite okazje. Porządny, wysokiej jakości produkt z powodzeniem posłuży przez długie lata i stanie się wartościowym towarzyszem zarówno dzieci, jak i dorosłych. Warto wziąć pod uwagę to, że czas spędzony przed monitorem komputera jest różny, w zależności od np. wieku użytkownika, wykonywanej pracy lub zainteresowań. Laptop do użytku domowego będzie różnił się parametrami od komputera dla gracza czy biurowego notebooka. O czym trzeba pamiętać kupując laptopa?

Rodzaje laptopów i komputerów dostępne na rynku

Wśród laptopów, przeznaczonych stricte do pracy i nauki, wyróżniają się między innymi: Dell Inspiron 15 5505, Lenovo Ideapad 3-15IIL i Asus VivoBook S15 M533. Nie bez znaczenia jest rozmiar ekranu (nie mniejszy niż 14 cali, ale nie większy niż 15,6 cala); odpowiedni rodzaj matrycy (optymalnie IPS); procesor, karta graficzna, czy dysk twardy. Mniej istotna będzie wielkość i wydajność baterii, ponieważ komputery i laptopy dla młodzieży niekoniecznie muszą działać długo bez ładowarki.  Z pewnością liczy się tu jednak wytrzymała obudowa. Ostatnim punktem na liście są akcesoria do laptopów.

Ważnym elementem przy wyborze laptopa jest rodzaj matrycy- błyszcząca lub matowa. Pierwsza zapewni wyraźniejszy odbiór barw, lecz jednocześnie gorszą widoczność obrazu w mocno nasłonecznionym pomieszczeniu. Druga mniej obciąży oczy, dostarczy lepszej jakości obraz przy silnym oświetleniu i cechuje ją o wiele mniejsza podatność na zabrudzenia. Dobrze więc na spokojnie przemyśleć wszystkie „za i przeciw”. Poza tym warto wziąć pod uwagę to, że producenci sprzętu komputerowego oferują również laptopy z ekranem dotykowym. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, szczególnie w przeglądaniu i edytowaniu obrazów (np. przybliżaniu szczegółów zdjęcia). Jeżeli chodzi o kartę graficzną- do szkoły wystarczy ta zintegrowana z procesorem.

Kupując laptopa od razu można dobrać pasujące akcesoria m.in. torbę lub plecak, a także słuchawki i myszkę bezprzewodową. Tak wyposażone dzieci i młodzież, w pełni skorzystają z możliwości sprzętu, równocześnie odpowiednio o niego dbając. Laptop to kosztowne urządzenie, ale wybór dobrego sprzętu z wydajnymi podzespołami to inwestycja kilku lat bezawaryjnego używania w domu lub szkole. Z roku na rok coraz więcej firm przenosi się do internetu i coraz więcej wiadomości znajdziemy właśnie tam. Toteż, by na bieżąco śledzić aktualne informacje i móc nadążać za ciągłymi zmianami w prawie wszystkich aspektach życia, lepiej uwzględnić kupno laptopa w przyszłych wydatkach. Będzie to też trafiony i praktyczny prezent.

Sprawdź również

Znaczenie działu HR we wdrażaniu i stosowaniu metodyki DevOps

DevOps to metodyka, której celem jest przyspieszenie procesu tworzenia oprogramowania, dos…