Home WEB i technologie Jak zrobić reset Iphone soft i hard
WEB i technologie - 14 września 2020

Jak zrobić reset Iphone soft i hard

Hard i soft reset Iphone - jak zrobić?

Iphony, czyli sprzęt oznaczony popularnym jabłuszkiem, to niewątpliwa duma firmy Apple. Niestety, telefon jak każdy inny sprzęt im starszy, tym może mieć większe problemy z optymalnym działaniem. Nie da się ukryć, że nawet najnowszy model Iphona, może w pewnym momencie odmówić posłuszeństwa. Wówczas mamy do wyboru dwa rozwiązania, jedno z przeprowadzeniem hard resetu, drugim jest przeprowadzenie soft resetu. Jak powinniśmy to wykonać? Poniżej poradnik krok po kroku jak wykonać reset Iphone’a.

Jak zresetować Iphone?- soft reset

Zwykle jako jedyne rozwiązanie, przyjmuje się przeprowadzenie hard resetu, to też sugeruje wykonać większa część użytkowników Iphona. Cóż, ten sposób działania nie zawsze jest właściwy. Hard reset można porównać do nagłego odłączenia komputera od prądu. Oznacza to, że jeśli są w pamięci jakieś dane, nie zapisane lub w trakcie, bezpowrotnie je utracimy. Możemy także doprowadzić do uszkodzenia plików. Wówczas, jeśli nasz Iphone odmówił posłuszeństwa, mamy do dyspozycji rozwiązanie w postaci soft resetu. Rozpoczynamy więc od ratowania tego, co się da. Jak wykonać soft reset Iphona? Oto kilka wskazówek:

  1. Na samym początku przytrzymujemy dłuższą chwilę przycisk Sleep/Wake.
  2. Na ekranie pojawi się suwak, dający możliwość wyłączenia Iphona.
  3. Puszczamy przycisk.
  4. Suwak przesuwamy w prawo.
  5. Telefon powinien się wyłączyć, a ekran zgasnąć.
  6. Kolejnym krokiem jest ponowne uruchomienie telefonu i poczekanie aż włączy się ekran.

Dzięki tej banalnej procedurze, nasz telefon prawdopodobnie zachował wszystkie pliki, a także zaczął normalnie działać.

Zobacz też: Jaki telefon do 1000 zł wybrać?

Hard reset Iphona

Jednak zdarzyć się może, że soft reset naszego Iphona nie przyniesie oczekiwanych rezultatów. Nasz Iphone dalej nie chce działać? Nie zależnie czy jest to reset Iphona 5, hard reset Iphona 5s czy Iphona 8, powinniśmy wiedzieć jak przywrócić nasz sprzęt do życia. Cóż każdy sprzęt może mieć gorsze dni, a także utracić swoją stabilność. Pamiętajmy jednak, że twardy reset Iphona, powinniśmy zrobić tylko i wyłącznie wtedy, gdy zwykły – soft reset, nie pomógł. Hard reset nie jest wcale trudny do wykonania i nie wymaga specjalistycznej wiedzy z zakresu produktów Apple. Jak wykonać hard reset Iphona? Oto proste wskazówki:

  1. Zaczynamy od równoczesnego wciśnięcia i przytrzymania przycisków Home- czyli tego pod ekranem, wraz z przyciskiem Sleep/Wake- umieszczonym na górnej krawędzi.
  2. Czekamy aż pojawi się logo Apple na ekranie
  3. Puszczamy oba przyciski.

Pamiętajmy jednak, że przytrzymując je zbyt długo, możemy wprowadzić Iphone w tryb Recovery lub nawet DFU, wówczas jedyny rachunek to podłączenie go kablem do iTunes.

Sprawdź również

Jak zainstalować Windows 10 z pendrive’a?

Instalacja systemu operacyjnego Windows 10 z pendrive’a to jedno z najczęściej wybie…