Home WEB i technologie Rok ważności konta orange, czyli jak przedłużyć ważność konta?
WEB i technologie - 16 listopada 2021

Rok ważności konta orange, czyli jak przedłużyć ważność konta?

Nikt z nas nie lubi okresu, kiedy końca dobiega ważność naszego konta i nadchodzi konieczność jego przedłużenia. Dlatego ciekawą opcją jest przedłużenie konta na rok w Orange, której wykonanie jest czynnością trywialną, którą możemy wykonać nawet na naszej kanapie. Jak skorzystać z opcji „Konto Ważne Rok” Orange?

Przedłużenie konta Orange: możliwe zakresy czasowe

Orange podchodzi bardzo elastycznie do swojego klienta, pozwalając mu na sporo swobody w okresie przedłużenia ważności konta. Wszystko to dzięki usłudze „Więcej czasu na wszystko”. W jej ramach, możemy przedłużyć nasze konto o tydzień (co kosztuje 3 złote), o miesiąc (płatne 7 złotych) oraz o rok (w cenie 29 złotych). Abonent może przedłużyć ważność swego konta, a środki zostaną pobrane z jego Konta Głównego. Zakupione dni zostaną dodane do bieżącej daty końcowej konta, będąc liczonymi w pełnych dniach kalendarzowych (nie obowiązują zatem do konkretnej godziny).

Przedłużenie konta Orange o rok – czy to możliwe?

Jak widać, przedłużenie konta w Orange o rok jest jak najbardziej możliwe. Wystarczy kilka kliknięć, by przez następne 365 dni nie przejmować się ważnością naszego konta. Abonenci posiadający Orange na kartę mają również tańszą alternatywę, w postaci usługi „Konto Ważne Rok”. Bywa ona mylona z „Więcej czasu na wszystko”, należy jednak mieć na względzie, iż pod wieloma względami jest ona o wiele bardziej atrakcyjna.

Usługa „Konto Ważne Rok”

Usługa Orange „Konto Ważne Rok”, tak jak sama nazwa wskazuje, umożliwia klientom Orange przedłużenie ważności konta o 365 dni. Warto nadmienić jednak, iż nie obowiązuje ona osób korzystających z usługi Zetafon (choć od listopada 2018 roku nie ma już opcji jej aktywacji i obowiązuje ona tylko użytkowników związanych starą umową). Dotychczas była ona bezpłatna dla każdego klienta ze stażem wynoszącym ponad 93 dni. W przeciwnym wypadku, należało uiścić zapłatę w wysokości 3 złotych brutto. Od 2 marca bieżącego roku, niezależnie jak długo korzystamy z usług Orange, kosztuje ona 6 złotych. Tak jak w przypadku usługi „Więcej czasu na wszystko”, można do woli przedłużać ważność naszego konta.

Należy jednak pamiętać, iż skorzystanie z tej promocji jest równoznaczne z anulowaniem usług „Numer bez limitu”, „Za darmo w Orange”, „0 zł/min w Orange” i „0 zł/SMS w Orange”. W przypadku aktywacji usługi „Konto Ważne Rok” klient ma 15 minut, by wysłać SMS anulujący pod ten sam numer, o treści „REZ”.

Jak włączyć Konto Ważne Rok?

Aktywacja usługi „Konto Ważne Rok” jest banalna i może zostać dokonana w dowolnym momencie z poziomu naszego telefonu. Operator Orange daje nam dwie opcje do wyboru. Możemy skorzystać z dedykowanej aplikacji, bądź też zrobić to za pomocą SMS-a. Wszystko zależy od naszych preferencji, choć czas realizacji usługi pozostaje bez zmian.

Konto Ważne Rok – jak włączyć?

Włączenie SMS-em

Włączenie usługi „Konto Ważne Rok” odbywa się tym samym mechanizmem, co większość podobnych usług realizowanych tą drogą. Po otworzeniu naszej aplikacji odpowiedzialnej za wiadomości SMS, należy wybrać numer 8002. Pod podany numer wysyłamy SMS o treści „START”. Należy pamiętać, iż aktywacja usługi może zająć aż całą dobę. Nie musimy jednak ręcznie sprawdzać, kiedy zostanie ona aktywowana, gdyż o wszystkim poinformuje nas stosowna wiadomość SMS operatora.

Włączenie aplikacją

Powyższą procedurę można wykonać również bezproblemowo z poziomu aplikacji „Mój Orange”. By mieć pewność, iż wszystko zadziała jak należy, należy sprawdzić, czy posiadamy jej najnowszą wersję. Następnie, po jej uprzednim otwarciu i zalogowaniu się, w prawym dolnym rogu wybieramy opcję „Więcej”. Następnie przechodzimy do zakładki „Pakiety i Usługi”, skąd wybieramy „Specjalnie dla Ciebie”. Z poziomu tego menu zaznaczamy usługę „Konto Ważne Rok”. Pozwala to na równie szybką i skuteczną aktywację. Jest to jednak opcja znacznie bardziej intuicyjna, gdyż nie musimy pamiętać podanego wyżej numeru, a także hasła aktywacyjnego.

Sprawdź również

Jak zainstalować Windows 10 z pendrive’a?

Instalacja systemu operacyjnego Windows 10 z pendrive’a to jedno z najczęściej wybie…