Home Biznes Różnice pomiędzy oryginalnym tonerem, a jego zamiennikiem
Biznes - 10 września 2021

Różnice pomiędzy oryginalnym tonerem, a jego zamiennikiem

Duża część przedsiębiorstw oraz gospodarstw domowych wybiera drukarki laserowe jako jedno z podstawowych urządzeń. Wyższa cena tych urządzeń to dla wielu użytkowników kwestia drugorzędna, ponieważ są dużo bardziej wydajne oraz oferują wyższą jakość wydruków niż inne tego typu urządzenia. Najczęściej wymienianą częścią w drukarkach laserowych są tonery. Czy warto wydawać więcej na oryginalne produkty od OEM, czy zamienniki są w zupełności wystarczające? Jakie są różnice pomiędzy tymi dwoma rodzajami materiałów eksploatacyjnych?

Tonery – podstawowe informacje

W drukarkach laserowych proszek tonerowy, który znajduje się w tonerze, zapewnia niezwykle wysoką jakość uzyskiwanych produktów. Niektóre osoby może zachęcać niższa cena drukarki atramentowej, jednak warto wiedzieć, że często koszt eksploatacji tych urządzeń jest znacznie wyższy niż w przypadku sprzętu działającego z wykorzystaniem tonerów. Dodatkowo substancja znajdująca się w tonerze nie jest narażona na zaschnięcie, w przeciwieństwie do tuszów, które po dłuższym nieużywaniu wykazują takie właściwości.

Przed zakupem drukarki laserowej warto zorientować się, które produkty będą kompatybilne z interesującym Cię urządzeniem. Tonery Brother, Canon oraz HP to przykłady materiałów, które są produkowane przez producentów drukarek. Często charakteryzują się wysoką ceną, dlatego warto wiedzieć, że istnieją również korzystne cenowo zamienniki dla tych produktów.

Produkty oryginalne a zamienniki – jakie są różnice?

W odpowiedzi na zapotrzebowanie klientów, w związku z wysokimi cenami produktów od producentów drukarek, powstały zamienniki. Są to materiały eksploatacyjne, które z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Wyróżniają się ze względu na okazyjną cenę oraz jednocześnie niezwykle wysoką jakość otrzymywanych wydruków. Tonery to element, który należy wymieniać regularnie, dlatego nic dziwnego, że coraz więcej ludzi ufa zamiennikom i decyduje się na ich zakup.

Dlaczego oryginalne materiały eksploatacyjne są droższe niż ich alternatywy? W ten sposób producenci drukarek często chcą sobie zrekompensować okazyjną cenę drukarki. Jednak atutem tonerów od OEM są testy potwierdzające ich jakość oraz bezpieczeństwo. Producenci dużych firm mają środki, które umożliwiają przeprowadzenie wielu testów jakościowych ich produktów.

Największą zaletą zamienników jest z pewnością ich cena, która jest znacząco niższa niż w przypadku materiałów od producentów drukarek. Ten aspekt docenią wszystkie firmy oraz domy, w których drukuje się często i na dodatek w dużych ilościach. Warto również mieć świadomość tego, że zamiennik to nie to samo co podróbka. Alternatywy dla tonerów producentów drukarek wyróżniają się świetną jakością oraz w wielu przypadkach dużo lepszą wydajnością. Bardzo często wielkość samego pojemnika w zamiennikach jest dużo większa pod względem pojemności niż produkty od OEM. Nic więc dziwnego, że coraz więcej ludzi podejmuje świadomą decyzję i kupuje sprawdzone i oferujące bardzo dobrą jakość zamienniki.

Sprawdź również

Znaczenie działu HR we wdrażaniu i stosowaniu metodyki DevOps

DevOps to metodyka, której celem jest przyspieszenie procesu tworzenia oprogramowania, dos…