Home Narzędzia Rozpoznawanie muzyki online przy pomocy Google
Narzędzia - 1 lipca 2020

Rozpoznawanie muzyki online przy pomocy Google

Jak rozpoznać piosenki za pomocą aplikacji Google

Zastanawiasz się jak rozpoznać piosenkę online po dźwięku? Często zdarza się, że po głowie chodzi nam konkretna piosenka. Czasem usłyszymy w radiu coś co wpada nam w ucho, jednak nie dosłyszeliśmy lub zapomnieliśmy tytuł utworu, albo nie pamiętamy nawet wykonawcy. Muzyka to jeden z nieodłącznych elementów naszego życia. Lubimy słuchać poszczególnych piosenek i całych płyt, w pracy i w sklepach często towarzyszy nam radio, a kompozycje muzyczne stają się także czymś wykorzystywanym w reklamach, serialach i produkcjach kinowych. Często zupełnie niespodziewanie słyszymy utwór, który przypada nam do gustu i który chcielibyśmy odtworzyć sobie ponownie. Nie możemy tego jednak zrobić, gdyż nie znamy tytułu piosenki ani wykonawcy. Jak poradzić sobie w takim przypadku? Jednak z jakiegoś powodu, jesteśmy wstanie poświęcić długie godziny na przeszukiwanie Internetu, by znaleźć właśnie ten utwór. Na szczęście powstały aplikacje, które mogą znacznie ułatwić nam rozpoznawanie muzyki online. Jedną z nich oferuje Google, która jest prosta w obsłudze i niezwykle efektywna. Dowiedz się, jakie narzędzia stosować do rozpoznawania muzyki online.

Rozpoznawanie muzyki w aplikacji Google

Aplikacja Google do rozpoznawania piosenek jest prosta i skuteczna. Gwarantuje nam rozpoznawanie muzyki online. Metoda rozpoznawania piosenek bazuje na doskonale wszystkim znanym Google. Wystarczy otworzyć aplikację Google na urządzeniu mobilnym, lub najpierw ją pobrać, jeśli nie zrobiliśmy tego do tej pory. Następnie klikamy i przytrzymujemy ekran główny, wybierając opcję „widżety”. Odnajdujemy wyszukiwarkę dźwięku i przeciągamy ikonę przedstawiającą nutę na główny ekran. W momencie gdy słyszymy piosenkę, która nas interesuje, klikamy na wyszukiwarkę dźwięku i po kilku sekundach powinna ukazać się nam karta danego utworu zawierająca wszystkie niezbędne informacje. Jeśli z jakiegoś powodu aplikacja nie zidentyfikuje konkretnej muzyki, również otrzymamy o tym powiadomienie.

Jak zacząć? Otóż jest to niezwykle łatwe:

  • uruchamiamy odtwarzacz Google
  • wybieramy ikonę mikrofonu w oknie wyszukiwarki
  • upewnijmy się, że jesteśmy blisko źródła dźwięku
  • pojawi się niebieska nutka na dole ekranu, w którą klikamy
  • czekamy, właśnie rozpoczęło się rozpoznawanie piosenki online
  • jeśli wyszukiwanie muzyki po dźwięku zakończyło się sukcesem, Google przeniesie nas na kartę informacyjną z odnośnikiem do piosenki

Dzięki temu, poznamy tytuł i wykonawcę utworu, więc będziemy mogli nacieszyć nim uszy.

Google i rozpoznawanie piosenek

To opcja nieco trudniejsza, przeznaczona dla telefonów z Androidem.  W tym przypadku chcąc użyć aplikacji Google by wyszukać muzykę po dźwięku online oczywiście, potrzebne nam będą dodatkowe aplikacje. Google play oferuje specjalne, przeznaczone do rozpoznawania muzyki. Możemy pobrać np. Shazam lub Track Id. Pamiętajmy, by mieć stale włączoną i działającą w tle aplikację Google do wyszukiwania utworów. Dzięki temu będzie ona współdziałała z wyszukiwarką. Reszta czynności jest taka sama jak, te opisane w poprzednim przykładzie. Po rozpoznaniu piosenki, znów zostaniemy przekierowani na odpowiednią stronę z informacjami o wykonawcy, a także samym utworze.

Wyszukiwanie piosenek online – zalety

Można powiedzieć, że największą zaletą jest to, że odnajdziemy utwór, który chodził nam po głowie. Dodatkowo zrobimy to szybko i łatwo. Rozpoznawanie piosenek online jest niezwykle pomocne, gdy sami nie możemy określić tytułu czy wykonawcy. Jednak na tym zalety aplikacji się nie kończą. Do najważniejszych możemy zaliczyć:

  • szybkość – aplikacja Google i rozpoznawanie muzyki zajmie nam mniej niż 30 sekund. Dźwięk zostaje rozpoznany już w początkowej fazie, a następnie zostajemy przekierowani na stronę z utworem. Szybko i prosto.
  • bezpieczeństwo – to chyba jeden z najważniejszych czynników. Aplikacja Google nie wymaga dodatkowego oprogramowania, ani wtyczek z niejasnych źródeł. Dzięki temu korzystanie z niej jest w pełni bezpieczne.
  • jest bezpłatna – aplikacja Google jest całkowicie bezpłatna. Nie ma ukrytych kosztów ani subskrypcji, co często jest zniechęcające dla użytkowników. Za darmo możemy wyszuka utwór online i cieszyć się ulubioną piosenką.
  • funkcjonalność – szybki i łatwy dostęp, szybkość i efektywność działania. Dodatkowo każdy ma do niej dostęp z poziomu swojego telefonu. Z obsługa aplikacji poradzi sobie praktycznie każda osoba, nawet mniej zaawansowana technicznie.

Jak widać, wykorzystywanie aplikacji Google do rozpoznawania muzyki online po dźwięku jest niezwykle proste i funkcjonalne. Dzięki temu możemy cieszyć się dostępem do piosenek, które wpadły nam w ucho, a niestety nie znamy ich tytułu ani wykonawcy.

Sprawdź również

Jak zrobić przypis w Wordzie?

Piszesz tekst naukowy albo pracę zaliczeniową i zastanawiasz się, jak wstawić przypis w wo…