Home E-commerce Rozwiązania dla sklepów na Prestashop
E-commerce - 26 czerwca 2020

Rozwiązania dla sklepów na Prestashop

Sklep internetowy zbudowany na oprogramowaniu Prestashop to jedno z najlepszych i najczęściej wybieranych rozwiązań przez firmy, które zaczynają działalność ecommerce. Sprawdź, czy taki sklep sprawdzi się w twoim przypadku.

  1. Zalety oprogramowania Prestashop
  2. Moduły dla Prestashop

Chociaż oprogramowanie jest nieustannie rozwijane i stale dodawane są nowe funkcje, część użytkowników skarży się na to, że w Prestashop brakuje rozwiązań potrzebnych w ich biznesie. Na szczęście dodatkowe moduły i rozszerzenia dla sklepów internetowych eliminują wszystkie te niedogodności.

Zalety oprogramowania Prestashop

Popularne otwarte oprogramowanie umożliwiające darmowe postawienie sklepu internetowego powstało w 2008 roku. Na przestrzeni lat twórcy systemu wprowadzili do niego wiele poprawek, dzięki czemu Prestashop wciąż pozostaje jednym z najchętniej wybieranych silników, jeżeli chodzi o tworzenie sklepów. Rozwiązanie – w podstawowej wersji – polecane jest przede wszystkim małym i średnim sklepom, ale na dobrą sprawę można na nim postawić również dużo większy sklep. Pomimo tego, że oprogramowanie jest darmowe, zdaniem wielu użytkowników sprawdza się dużo lepiej niż niejedno płatne rozwiązanie.

Trzeba jednak mieć świadomość tego, że chociaż samo oprogramowanie dostępne jest za darmo, to nie warto samodzielnie stawiać sklepu, jeżeli ktoś się na tym nie zna. Łatwo wówczas popełnić błąd w konfiguracji, który może wpłynąć na bezpieczeństwo lub funkcjonowanie strony. Bez problemu znajdziesz jednak firmę, która specjalizuje się we wdrożeniach Prestashop i za niewielkie pieniądze postawi dla ciebie gotowy sklep. Wówczas pozostanie ci tylko wypełnić go produktami oraz rozpocząć działania reklamowe, aby zdobyć klientów.

Moduły dla Prestashop

Co jednak w sytuacji, jeżeli nawet firma specjalizująca się w sklepach Prestashop nie będzie mogła opracować funkcji, bez której właściciel sklepu nie wyobraża sobie prowadzenia sklepu? W takich sytuacjach można zaobserwować kolejną zaletę wspomnianego oprogramowania, a mianowicie możliwość używania modułów. Dzięki nim nie trzeba tracić wielu godzin pracy programistów – co przekłada się na ogromne koszty – tylko wystarczy wybrać moduł, wgrać go na serwer i aktywować, aby w sklepie pojawiła się nowa funkcjonalność. Popularne Prestashop moduły pozwolą ci na przykład:

  • łatwo spełnić wymogi związane z RODO,
  • przygotować ciekawe promocje na black friday lub inne wydarzenia,
  • dodać różnego rodzaju liczniki, banery, paski informacyjne,
  • uporządkują adresy url w sklepie (co ma znaczenie dla skutecznego pozycjonowania serwisu),
  • ustawić automatyczne przypomnienie dla nieopłaconych zamówień,
  • zintegrować sklep z Facebookiem,
  • dodać dodatkowe oceny lub opinie przy produktach,
  • aktywować możliwość eksportowania koszyków do PDF,
  • wyświetlać kursy walut,
  • wstawić nowoczesny slider.

W przypadku sklepów stworzonych na autorskim oprogramowaniu każda tego typu zmiana wymagałaby wielu godzin analiz i dopisywania kodu, co jest czasochłonne, kosztowne i nie zawsze przynosi oczekiwane efekty. Wybierając natomiast Prestashop z dodatkowymi modułami, możesz uzyskać oczekiwany efekt za niecałe 100-200 złotych, a przed opłaceniem modułu zapoznać się z jego opisem i zdjęciami, aby upewnić się, że jest to rozwiązanie, którego potrzebujesz.

Kupując moduły i rozszerzenia dla sklepu internetowego masz gwarancję darmowych aktualizacji bez limitu. Nawet jeżeli skrypt zostanie zaktualizowany po kilku latach, będziesz mógł bez dodatkowych opłat pobrać jego najnowszą wersję i tym samym poprawić bezpieczeństwo swojego sklepu.

Sprawdź również

To dlatego nie możesz się zalogować na OLX przez Facebooka

OLX to jedna z najbardziej popularnych platform e-commerce w Polsce, umożliwiająca kupowan…