Home SEO - pozycjonowanie stron www SafeSearch – czym jest i jak go włączyć i wyłączyć?
SEO - pozycjonowanie stron www - 15 czerwca 2022

SafeSearch – czym jest i jak go włączyć i wyłączyć?

Na czym polega bezpieczne wyszukiwanie?

SafeSearch to opcjonalny filtr, który możesz aktywować, aby w wynikach wyszukiwania nie pojawiały się treści dla dorosłych. Po włączeniu funkcji SafeSearch w Google nie będą wyświetlane żadne obrazy ani wyniki wideo dla Twojego zapytania. Zamiast tego Google wyświetli komunikat „Coś nie wygląda tak, jak powinno” i albo zwróci wyniki bez obrazów, albo po prostu nie zwróci żadnych wyników. Istnieją dwa różne sposoby włączania i wyłączania SafeSearch w Google – jeden jest uniwersalny, a drugi dotyczy poszczególnych zapytań. Sposób uniwersalny wymaga zalogowania się na swoje konto Google na karcie przeglądarki i przejścia do strony ustawień osobistych. Na tej stronie znajduje się opcja „Bezpieczne wyszukiwanie”, w której można zmienić poziom filtrowania wyszukiwarki.

Universal SafeSearch: Włączanie/wyłączanie

Pierwszą rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę przed aktywowaniem funkcji SafeSearch, jest to, że nie jest ona niezawodna i nie zawsze zablokuje wszystkie treści dla dorosłych. Funkcja SafeSearch opiera się wyłącznie na algorytmie Google i nie może wiedzieć, co jest, a co nie jest uznawane za pornografię. Z tego powodu czasami w wynikach wyszukiwania może nadal pojawiać się obraz oznaczony przez Google jako zawierający treści seksualne.

Dlatego ważne jest, aby pamiętać, że SafeSearch można w każdej chwili wyłączyć lub włączyć, a także używać go w połączeniu z innym zaufanym systemem filtrowania, takim jak system filtrowania sieci w szkole lub w pracy. Funkcję SafeSearch można włączyć lub wyłączyć, wykonując poniższe kroki: – Zaloguj się do swojego konta Google na stronie głównej Google – Przejdź do strony „Ustawienia wyszukiwania”. – Kliknij kartę „SafeSearch”. – Z menu rozwijanego wybierz żądany poziom filtrowania – Kliknij przycisk „Zapisz”, aby zastosować zmiany. – Zamknij kartę przeglądarki i wróć do strony z wynikami wyszukiwania, aby przetestować nowe ustawienia.

SafeSearch specyficzne dla zapytania: Włączanie/wyłączanie

Innym sposobem korzystania z SafeSearch jest korzystanie z SafeSearch specyficznego dla zapytania. Jest to taka sama funkcja jak uniwersalna SafeSearch, z tą różnicą, że jest ona stosowana do konkretnego zapytania. Na przykład, jeśli chcesz wyszukać „Kylie Jenner”, ale nie chcesz zobaczyć jej zdjęć, możesz dodać parametr +safe do zapytania, aby upewnić się, że w wynikach nie pojawią się wyniki z treściami dla dorosłych. Podczas korzystania z SafeSearch specyficznego dla zapytania należy pamiętać, że filtr jest stosowany tylko do indywidualnych wyników wyszukiwania. Oznacza to, że wszyscy inni użytkownicy przeszukujący to samo zapytanie zobaczą takie same wyniki, jak gdyby funkcja SafeSearch w ogóle nie została zastosowana. Może to być bardzo pomocne na wiele różnych sposobów; można na przykład użyć funkcji SafeSearch specyficznej dla zapytania, aby uniknąć wyświetlania w wynikach wyszukiwania treści dla dorosłych, a jednocześnie umożliwić młodszym członkom rodziny swobodne korzystanie z Google.

Co się dzieje, gdy SafeSearch jest włączone?

Gdy funkcja SafeSearch jest włączona, Google przeszukuje całą stronę w wynikach wyszukiwania w poszukiwaniu treści o charakterze seksualnym. Jeśli strona zawiera jakiekolwiek treści o charakterze seksualnym, zostanie wykluczona z Twoich wyników wyszukiwania. Oznacza to, że Google będzie całkowicie ignorować wszystko na stronie, w tym tekst i obrazy, o ile uzna tę treść za przeznaczoną dla osób dorosłych.

Jak włączyć uniwersalną wyszukiwarkę SafeSearch?

Aby włączyć uniwersalną wyszukiwarkę SafeSearch, wykonaj poniższe kroki: – Zaloguj się do swojego konta Google na stronie głównej Google – Przejdź do strony „Ustawienia wyszukiwania”. – Kliknij zakładkę „SafeSearch”. – Z menu rozwijanego wybierz najwyższy poziom filtrowania – Kliknij przycisk „Zapisz”, aby zastosować zmiany. – Zamknij kartę przeglądarki i wróć do strony z wynikami wyszukiwania, aby przetestować nowe ustawienia.

Wyniki Google 

Warto zauważyć, że gdy SafeSearch jest włączony, Google nie pokaże Ci żadnych wyników z obrazami. Oznacza to, że jeśli wyszukasz coś takiego jak „Kylie Jenner”, w wynikach wyszukiwania nie zobaczysz nigdzie jej nazwiska. Zamiast tego zobaczysz coś w rodzaju „Aby uzyskać wyniki bez obrazów, spróbuj wyszukać Kylie Jenner”, po czym pojawią się normalne wyniki wyszukiwania. Na początku może to być nieco mylące, ale gdy się do tego przyzwyczaisz, może to być naprawdę pomocne narzędzie do filtrowania obrazów, których nie chcesz widzieć w wynikach wyszukiwania.

Wniosek końcowy

Funkcja SafeSearch to świetny sposób na odfiltrowanie niechcianych obrazów z wyników wyszukiwania. Chociaż funkcja ta nie jest niezawodna i nie zawsze zablokuje wszystkie treści dla dorosłych, to nadal jest pomocnym narzędziem, które można wykorzystać na wiele różnych sposobów.

Sprawdź również

Jaka jest różnica między SEO off-site a on-site?

Jeśli masz swoją stronę internetową, z pewnością zależy Ci na tym, aby była ona dobrze wid…