Home Social Media Samoczynne wylogowanie z Facebooka – co oznacza?
Social Media - 9 lipca 2022

Samoczynne wylogowanie z Facebooka – co oznacza?

Dlaczego wylogowuje mnie z FB?

Wiele osób nie wyobraża sobie funkcjonowania bez portali społecznościowych. Dzięki temu zawsze mogą być na bieżąco i bez przeszkód komunikować się ze swoimi znajomymi, nawet z tymi, którzy znajdują się na końcu świata. Najpopularniejszym portalem społecznościowym jest bez wątpienia Facebook. Zrzesza on bardzo wielu ludzi na całym świecie. Niestety nie wszyscy mają świadomość wszystkich jego funkcji. Czasami zdarza się na przykład samoczynne wylogowanie z Facebooka. Dowiedz się, co to oznacza i w jakich sytuacjach do tego dochodzi.

Automatyczne wylogowanie z Facebooka, czy jest to możliwe?

Automatyczne wylogowanie z Facebooka na chwilę obecną nie jest możliwe. Osoby odpowiedzialne za utworzenie tego portalu społecznościowego na razie jeszcze nie udostępnili swoim użytkownikom takiej funkcji. Dlatego każdy, kto pozostawi w przeglądarce internetowej otwarte okno sprawi, że będzie ono widoczne dla każdego. Co więcej, aplikacja w smartfonie otworzy się za każdym razem, gdy klikniemy w ikonę. W tym przypadku wystarczy odhaczyć opcję stałego zalogowania. Wówczas, gdy będziesz pamiętać o każdorazowym wylogowaniu, to wszystko będzie w porządku.

Samoczynne wylogowanie z Facebooka, po jakim czasie to następuje?

Okazuje się, że portal Facebook samoczynnie wylogowuje użytkownika po 60 dniach niekorzystania z serwisu. Jest to jednak bardzo długi czas i raczej niewiele osób wyobraża sobie, że można tak długo nie używać telefonu czy komputera.

Dlaczego ciągle wylogowuje mnie z Facebooka?

Może zdarzyć się sytuacja, w której będzie dochodzić do ciągłego wylogowywania z Facebooka. Wymienia się różne przyczyny takiego stanu rzeczy. Po pierwsze może to być problem związany na przykład z niewłaściwym ustawieniem plików cookie. Do takiej sytuacji dochodzi także wtedy, gdy osoba trzecia próbuje się zalogować na Twoje konto, czyli uzyskać do niego bezprawny dostęp.

Odpowiedzialność za to może także ponosić niewłaściwa pamięć podręczna przeglądarki. Zdarza się tak również wówczas, gdy dochodzi do zainfekowania systemu wirusem lub złośliwym oprogramowaniem.

Co zrobić, gdy ciągle wylogowuje mnie z Facebooka?

Czasami wystarczy wyczyścić pamięć podręczną i pliki cookie. Możesz także spróbować zmienić swoje hasło logowania, ponieważ problem może być związany z próbami włamania się na Twoje konto. Dzięki temu zadbasz o swoje bezpieczeństwo w sieci.

W celu zmiany hasła na Facebooku musisz zalogować się do portalu. Następnie w górnym rogu kliknij przycisk Ustawienia i prywatność, a później Ustawienia. W dalszej kolejności trzeba przycisnąć guzik Bezpieczeństwo i logowanie oraz Edytuj. Na końcu wprowadź nowe hasło do portalu społecznościowego. Rozwiązaniem sytuacji może być też odinstalowanie i ponowne zainstalowanie aplikacji Facebook. Możesz też zgłosić sytuację do Centrum Pomocy Facebooka.

Co zrobić, gdy nie mogę zalogować się na Facebooka?

Wśród problemów z serwisem Facebook często zgłasza się też kłopot z zalogowaniem. Istnieje wiele powodów takiej sytuacji. Taki kłopot wystąpi wtedy, gdy na przykład będziesz wpisywać błędne hasło podczas logowania. Inne możliwe przyczyny to: zablokowanie konta na Facebooku lub włamanie się do niego osoby trzeciej. Możesz podjąć kroki, aby odzyskać dostęp do swojego konta. W tym celu wejdź na stronę internetową: facebook.com/login/identify i postępuj zgodnie ze wskazówkami tam zawartymi. Wykorzystaj telefon lub komputer, który służył do wcześniejszych logowań na konto do Facebooka. Następnie odszukaj konto, które chcesz odblokować. Najłatwiej odszukasz je przez wpisanie imienia, nazwiska, numeru telefonu czy adresu e-mail. Dalej postępuj zgodnie ze wskazówkami i odblokuj dostęp do swojego konta.

Możesz to także zrobić z poziomu konta osoby znajomej lub członka Twojej rodziny. W tym celu przejdź do profilu, do którego chcesz uzyskać dostęp. Kliknij pod zdjęciem i wybierz opcję zgłoś profil lub uzyskaj pomoc. Wśród dostępnych opcji wybierz inny powód, a następnie wciśnij dalej. Postępuj zgodnie z wytycznymi i odzyskaj konto na Facebooku.

Sprawdź również

Czy na Messengerze widać kto zrobił screena?

Zrzuty ekranu stały się nieodłączną częścią współczesnej komunikacji online. Wraz z rozwoj…