Home WEB i technologie Shazam na komputer
WEB i technologie - 1 kwietnia 2021

Shazam na komputer

Czy aplikacja Shazam dostępna jest na komputer?

Aplikacja Shazam jest bardzo popularnie używana na smartfonach. A czy można jej używać również na komputerze? Na pewno znasz to uczucie, gdy słuchając radia np. podczas jazdy samochodem, w ucho wpadnie ci konkretna piosenka. Niestety nie znasz ani autora ani tytułu, a mimo wszystko chcesz w jakiś sposób ten utwór odnaleźć. Nic prostszego, gdyż w takiej sytuacji wyciągasz smartfona i odpalasz aplikację Shazam, która w kilka sekund, dostarczy ci wszystkich informacji. Co jednak zrobić, jeśli w pracy również zainteresowała cię dana piosenka, a niestety nie masz przy sobie telefonu? Okazuje się, że rozwiązaniem może być również aplikacja Shazam, która możesz pobrać na swój komputer.

Shazam na komputerze – jak działa?

Wiele osób głowi się, czy aplikacja przeznaczona na smartfony, będzie działa na tradycyjnym komputerze. Okazuje się, że tak, a desktopowy Shazam, poradzi sobie z rozpoznawaniem muzyki równie dobrze i sprawnie. W pierwszej kolejności, należy jednak wiedzieć, że Shazam na komputer przeznaczony jest dla tych urządzeń, które pracują na Windowsie 8, 8.1. Aplikacja desktopowa działa w sposób analogiczny do tradycyjnego wariantu na smartfony. Tak więc do dyspozycji mamy prosty i wygodny, kafelkowy interfejs, a także szereg innych funkcjonalności.

Nie mniej jednak, zaraz po pierwszym uruchomieniu, należy umożliwić Shazamowi dostęp do mikrofonu, a co więcej także dostęp do lokalizacji. Nie da się także ukryć, że wersja aplikacji dla Windowsa będzie nieco uboższa niż ta, przeznaczona na nasz smartfon. Okazuje się bowiem, że nie znajdziemy w desktopowym Shazamie zakładki z Top Listami, a także nie będziemy mogli śledzić tagów znajomych, gdyż nie ma możliwości integracji aplikacji dla Windowsa z innymi społecznościowymi serwisami. Możemy się również zdziwić, że ilość informacji o danym utworze, wyświetlana przez Shazam dla Windoswa jest nieco uboższa. Jednak jak już zostało to wspomniane, rozpoznawanie utworów dla Shazama na komputerze nie będzie stanowiło większego wyzwania, wręcz przeciwnie, poradzi sobie tak samo jak mobilny odpowiednik.

Shazam na PC – jak pobrać?

W przypadku smartfonów, oczywiście wszystko jest banalnie proste, wystarczy bowiem wejść w Google Play lub App Store. Okazuje się, że w przypadku komputera, również nie powinno być większych problemów, gdyż Shazam dostępny jest w Windows App Store. Jest to sklep Microsoftu, przeznaczony dla komputerów, gdzie znajdziemy całe mnóstwo interesujących aplikacji. Co więcej Shazam w tym sklepie jest aplikacją całkowicie darmową. Wystarczy więc wybrać ją, spośród szeregu innych aplikacji i dalej postępować zgodnie z instrukcjami. Co zrobić jeśli jednak korzystamy z Maca z systemem iOS? Otóż w tym momencie sprawa się trochę komplikuje. Jednak można znaleźć w Internecie strony, które umożliwiają pobranie odpowiedniej wersji Shazama na komputer, bez konieczności rejestracji konta. Oczywiście dla urządzeń firmy Apple, pobranie desktopowego Shazama również będzie w pełni darmowe. Dodatkowo program może cały czas działać w tle i nasłuchiwać dźwięków otoczenia, więc nie musimy dbać o to, czy zdążymy go uruchomić w momencie, kiedy chcemy rozpoznać dany utwór.

Sprawdź również

Jak sprawdzić swój numer telefonu?

Zmieniłeś numer? To nic dziwnego, że go nie pamiętasz – przez ostatnie kilka lat posługiwa…