„Z dniem 31 stycznia 2019 roku działalność Showmax w Polsce zostanie zakończona.W razie pytań lub wątpliwości odwiedź nasz dział FAQ.” – Taka smutna wiadomość ukazała się oczom wszystkich użytkowników Showmaxa, który w ostatnich dniach weszli na stronę platformy obejrzeć ulubiony serial, program czy film. Powodem wyjścia z naszego kraju platformy ma być zbyt duża konkurencja na rynku. To prawda, wszak w Polsce programy i seriale VOD oferują takie marki jak HBO, Netflix, PlayerTV czy TVP. Ostatnia z wymienionych firm, według portalu Wirtualne Media, ma chęć przejąć platformę. Czy rzeczywiście do tego dojdzie i Telewizja Polska zakupi wychodzący z Polski Showmax?

Co z użytkownikami Play, którzy korzystają z Showmax?

Informacja ta zaniepokoiła abonentów sieci Play, którzy często w ramach umowy abonamentowej otrzymywali darmowy dostęp do programów, seriali i filmów dostępnych na Showmaxie. Jak zapowiadają jednak władze sieci komórkowej, wszyscy klienci będą mogli oglądać Showmax do 31 stycznia 2019 roku (data zakończenia działalności), później zaś zostanie im zaproponowana w zastępstwie inna oferta.

Przypomnijmy, że Showmax to internetowa wypożyczalnia filmów i seriali, która powstała w 2015 roku. Do naszego kraju Showmax wszedł dwa lata później, bo w 2017 roku. Pojawienie się tej platformy w Polsce odbiło się szerokim echem, wielu spekulowało na temat szans Showmaxa na tak trudnym rynku, gdzie działa m.in Netflix, który robił wówczas i robi nadal furorę w tej branży. Co będzie dalej z popularnym Showmaxem? Tego dowiemy się zapewne w najbliższych miesiącach, a gdy to nastąpi na pewno przeczytacie o tym na łamach Lepiej Widocznych.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sprawdź również

Gdzie najlepiej założyć bloga za darmo? Jak na nim zarabiać?

Internetowe blogi w ostatnich latach robią w sieci prawdziwą furorę. O ile sama idea tworz…