Home Biznes Sklep internetowy online – poradnik krok po kroku!
Biznes - 27 sierpnia 2021

Sklep internetowy online – poradnik krok po kroku!

Budowanie biznesu w dzisiejszych czasach, bez wątpienia opiera się na przeróżnych możliwościach, które dostarcza nam Internet. Obecność w sieci pozwala dotrzeć do klientów na całym świecie.

Jednym z ciekawych przykładów będzie własny sklep internetowy online. Dlaczego warto zainwestować w takie rozwiązanie? W jaki sposób stworzyć taki sklep internetowy online? O czym warto pamiętać, gdy zdecydujesz się na takie rozwiązanie? Ten poradnik pomoże Ci w stworzeniu miejsca przyjaznego klientom oraz rozwiązania, które przyniesie realny zysk.

Sklep internetowy online – poznaj wszystkie zalety

Zanim rozpoczniesz pracę nad Twoim sklepem online, warto poznać wszystkie zalety związane z tym rozwiązaniem. Świadomość wszystkich potencjalnych korzyści sprawi, że praca nad projektem będzie jeszcze przyjemniejsza! Dlaczego warto postawić na sklep internetowy?

 • otwierasz się na nowych klientów – sklep dostępny w sieci może odwiedzić dosłownie każdy. Jeżeli więc do tej pory działałeś jedynie stacjonarnie, decydując się na takie rozwiązanie, możesz zdziwić się, jak szybko wzrosną zyski ze sprzedaży.
 • zyskujesz ogromną oszczędność pieniędzy – w przypadku, w którym zdecydujesz się jedynie na sprzedaż online, nie będziesz musiał ponosić żadnych opłat za lokal. Wynajem magazynu to o wiele mniejszy koszt niż punkt w centrum miasta.
 • udostępniasz wygodne rozwiązania dla klientów – projektując własny sklep internetowy, możesz decydować o doborze rozwiązań, które będą najwygodniejsze dla użytkowników. Dodatkowo w każdym momencie możesz je zmieniać na jeszcze lepsze!
 • cieszysz się automatyzacją – odpowiednio skonfigurowany system zrobi wszystko za Ciebie! Można wliczyć w to nawet automatyczne wystawienie faktury.

Wybór platformy e – commerce dla sklepu internetowego online

Jeżeli wiesz, jaki produkt będziesz sprzedawać lub zdecydowałeś się na rozszerzenie swojej działalności do sieci, pierwszym krokiem będzie wybór odpowiedniej platformy e – commerce. Jest to specjalne oprogramowanie online, które pozwoli na szybkie i proste zarządzanie Twoim sklepem. Na co zwrócić uwagę przy wyborze dostawcy?
Przede wszystkim konieczne będzie przeanalizowanie dostępnego budżetu i własnych umiejętności technologicznych. Może się bowiem okazać, że będziesz potrzebował pomocy specjalisty, co jest dodatkowo płatne. Ważne będzie również określenie miesięcznej liczby sprzedanych artykułów lub usług. Przy przeglądaniu dostępnych ofert zwróć również uwagę na:

 • ilość miejsca na dysku (najlepiej, by było one nieograniczone),
 • prostotę w użytkowaniu systemu – jest to ważne, gdy planujesz wykonać pracę nad sklepem samodzielnie,
 • liczbę dostępnych szablonów, które powinny być proste do zainstalowania i przyjemne dla użytkowników,
 • dodatkowe usługi, takie jak gotowe polityki prywatności, regulaminy czy też szablony maili do klientów,
 • dostępne metody płatności,
 • możliwość automatyzacji całego procesu zakupowego,
 • katalog wtyczek i dodatków,
 • możliwość integracji z Twoją stroną www,
 • opcje raportowania sprzedaży,
 • opinie innych przedsiębiorców na temat serwisu,
 • dostępność supportu, który powinien być dostępny 24 godziny na dobę.

Bardzo ważny wygląd!

Decydując się na sklep internetowy online, konieczne będzie zwrócenie szczególnej uwagi na wygląd tego miejsca w sieci. Proces zakupowy powinien być dla klienta prosty i intuicyjny. Najlepiej, aby zredukować liczbę przycisków do absolutnego minimum. Warto zapoznać się z podstawowymi zasadami User Experience, które przynoszą ciekawe podpowiedzi. Do najważniejszych kwestii zaliczamy:

 • przejrzysty interfejs,
 • estetyczne zdjęcia produktów,
 • czytelne i jasne opisy,
 • przyciski Call to action, które zachęcą do dokonania zakupu,
 • jasno opisane koszty i warunki dostawy.

Sklep internetowy online? O tym musisz pamiętać!

opcje dostawy – w dzisiejszych czasach priorytetem jest satysfakcja klienta i szybkość realizacji usług. Projektując sklep online zadbaj o różne opcje dostawy. Zupełną podstawą będzie Poczta Polska i dostawa kurierem. Coraz chętniej wybierane są również paczkomaty oraz odbiór w punktach, takich jak kiosk Ruchu lub sklep Żabka.
dostępne formy płatności – nie możesz także zapomnieć o udostępnieniu wygodnych opcji płatności. Obecnie na rynku dostępnych jest kilka dostawców, które umożliwiają dokonanie ekspresowej wpłaty, w tym płatności Blikiem. Warto jednak pamiętać, że mimo tak nowoczesnych rozwiązań, warto pozostawić opcję dokonania tradycyjnej wpłaty.

Najważniejsze zagadnienia prawne

Stawiając na sklep internetowy online(https://sky-shop.pl/), konieczne jest również zadbanie o wszelkie zagadnienia prawne. O czym należy pamiętać? Przede wszystkim w takim sklepie powinna znajdować się Polityka Prywatności, która opisze wszelkie kwestie związane z przetwarzaniem danych osobowych. Dodatkowo przepisy regulujące przetwarzanie danych osobowych narzucają szereg wymagań, które związane są z obowiązkiem informacyjnym konsumenta. Właśnie dlatego nie można zapomnieć o umieszczeniu informacji o plikach cookies. Jeżeli natomiast chcesz zaoferować swoim klientom Newsletter, koniecznie zadbaj o zebranie odpowiedniej zgody marketingowej.

Kolejnym punktem będzie umieszczenie precyzyjnego regulaminu. Należy w nim umieścić kwestie związane z dokonaniem zakupu, zwrotami, reklamacjami i wszelkimi prawami konsumenta opisanymi w przepisach prawa. Warto więc poprosić o pomoc w tej kwestii prawnika lub skorzystać z gotowego szablonu, które udostępniają niektóre platformy e – commerce.

To dopiero początek!

Wystartowanie ze sklepem internetowym to dopiero początek długiej i bardzo ciekawej przygody. Decydując się na taki biznes, czeka Cię wiele wyzwań. To ścieżka nieustannego rozwoju, który przynosi ogrom satysfakcji. Dotarcie do nowych klientów będzie możliwe dzięki przygotowaniu precyzyjnej strategii i wdrożeniu kompletnych działań marketingowych. Jesteśmy pewni, że krok ku nowemu przyniesie Ci wiele satysfakcji, a także oczekiwany zysk. Powodzenia!

Sprawdź również

Buty Infinite Elite Under Armour Recenzja

Zastanawiasz się nad produktami Under Amour? Prowadzisz aktywny tryb życia? Jeżeli tak to …