Home E-commerce Sklep na Facebooku – jak założyć sklep na FB?
E-commerce - 27 kwietnia 2019

Sklep na Facebooku – jak założyć sklep na FB?

Zakładanie sklepu na Facebook krok po kroku

Sklep na Facebooku 2020

Facebook od 2017 roku oferuje ludziom chcącym sprzedać swoje produkty, możliwość założenia sklepu na swoim profilu. Jest to doskonały pomysł na sprzedaż oraz szeroką promocję  swoich produktów. Należy tutaj wspomnieć, że Facebook  może pochwalić się ponad 300 milionami aktywnych użytkowników w Europie, zatem naprawdę warto rozważyć sprzedaż na Facebooku. Pojawia się zatem pytanie, jak założyć sklep na Facebooku? Może wydawać się to skomplikowane, lecz tak naprawdę, cała procedura zamyka się w kilku płynnych krokach. Gotowi? To zaczynamy!

Z artykułu dowiesz się:

Dodanie zakładki Sklep do funpage’u

Warunkiem założenia sklepu jest posiadanie konta funpage na Facebooku. Sklep na Facebooku jest zakładką, aby ją aktywować  należy po zalogowaniu na swój profil wybrać zakładkę Ustawienia. Następnie klikamy na  Szablony i karty, później przechodzimy do Zakładek. W sekcji Zakładki znajdują się wszystkie zakładki, które można włączyć i wyłączyć na naszym fanpage’u.

Sklep Facebook

Poniżej znajduje się przycisk Dodaj kartę. Po kliknięciu na niego otworzy się okienko z kategorią Sklep. Obok niego znajduje się również przycisk Dodaj kartę. Po kliknięciu na przycisk zakładka Sklep jest już dodana na nasz profil. Jest ona widoczna z lewej strony na głównej karcie funpage’u.

Sklep na FB - zakładanie

Akceptacja regulaminu handlowego – sklep na FB

Po kliknięciu w zakładkę Sklep na ekranie pojawi się regulamin handlowy z którym należy się zapoznać oraz go zaakceptować jego warunki. Jest to niezbędny krok, by móc przejść do dalszych sekcji.

Wybór metody płatności w Twoim sklepie na fejsie

Przyszedł czas na wybór metody płatności. Sprzedający na Facebooku ma do wyboru dwie opcje do ustawienia. Klient może zostać przekierowany do innej witryny celem sfinalizowania transakcji lub może wysłać do sprzedającego wiadomość w celu zadawania pytań lub organizacji zakupów.

Sklep na Facebooku płatności – Wybór waluty

Tu należy zaznaczyć rodzaj waluty, który nas interesuje. W wybranej walucie, w tym wypadku polskim złotym, wyświetlą się ceny pod oferowanymi przez nas produktami.

Każdy z kroków powinien być dobrze przemyślany, ponieważ później nie można się cofnąć, by nanieść jakąś korektę. Po przejściu tych czterech podstawowych kroków, sprzedający zyskuje możliwość dodawania w swoim sklepie produktów. Maksymalna ilość ręcznie dodanych produktów to tysiąc. Zarządzanie zakładką Sklep jest możliwe wyłącznie na komputerze.

Dodawanie produktów do sklepu FB

Szansa na sukces sprzedażowy wzrośnie, jeśli sprzedający doda atrakcyjny tytuł i merytoryczny, ale chwytliwy opis produktu. Powinien wstawić także co najmniej jedno zdjęcie lub filmik o produkcie. Na stronie Facebooka widnieją konkretne wytyczne, do których powinien zastosować się sprzedający. Musi on sprzedawać wyłącznie produkty fizyczne, dodawać je do sklepu pojedynczo, by Facebook mógł je odrzucić lub zatwierdzić w ciągu dwudziestu czterech godzin. Wymagane są także podanie wymiarów, funkcji, informacji dotyczące konserwacji, montażu, użytkowania oraz gwarancji. Informacje muszą oczywiście odzwierciedlać stan faktyczny oferowanego produktu. Należy podać także ilość sztuk towaru w magazynie, kolor  i rozmiar produktu oraz skategoryzować go. Do wyboru jest także sposób wysyłki. Facebook zaleca wstrzymanie się z umieszczaniem linków do witryn internetowych i reklamowanie firm. Możliwe jest także stwarzanie kolekcji w sklepie, by pogrupować swoje towary i aby potencjalny klient łatwiej znalazł produkt, który go interesuje. Osoba prowadząca sklep może także oznaczać swoje towary w postach. filmach i zdjęciach prezentowanych na osi czasu.

Regulamin sklepu na facebooku

Pamiętajmy, aby sklep na FB posiadał także swój regulamin,w  którym uwzględnimy m.in formy płatności, zasady sprzedaży produktów, zwrotu towaru i inne ważne z punktu widzenia klienta kwestie.

Przeczytaj również:

 

Sprawdź również

To dlatego nie możesz się zalogować na OLX przez Facebooka

OLX to jedna z najbardziej popularnych platform e-commerce w Polsce, umożliwiająca kupowan…