Home E-commerce Breadcrumbs – daj się znaleźć po okruszkach

Breadcrumbs – daj się znaleźć po okruszkach

Jedną z często stosowanych metod budowania linkowania wewnętrznego na stronach www są breadcrumbsy. Ich zastosowanie jest jednak znacznie bardziej przydatne niż tylko w cross linkingu.

Breadcrumbsy, czyli okruszki wskazują użytkownikowi ścieżkę prowadzącą do miejsca na witrynie, w którym aktualnie się znajduje. Jeśli bowiem na daną podstronę serwisu USER trafił z wyszukiwarki lub został przekierowany z zupełnie innego miejsca w sieci, mogą pojawić się problemy z orientacją na nowopoznanej witrynie. Szczególnie w przypadku sklepów internetowych istotne jest tego typu rozwiązanie.

Okruszki mogą poprawić widoczność w SERP

Okruszki wychodzą naprzeciw tym problemom. Niczym te bajkowe okruchy ciastek, które poprowadziły dzieci do celu, okruszki na naszej stronie w podobny sposób wskazują kolejne kroki, po drodze do aktualnej strony. Jako, że wraz z breadcrumbsami stosuje się linkowanie wewnętrzne, pomagają one również przedostać się na wybraną podstronę. Znacznie więc upraszczają komunikację wewnątrz serwisu www.

Na łamach Lepiej-Widocznych breadcrumbsy znajdują się w topie strony, tuż nad tytułem poszczególnych artykułów.

okruszki

Poza ułatwieniem w poruszaniu się po stronie okruszki mają również zastosowanie w linkowaniu wewnętrznym. Odpowiednio opisane poszczególne elementy, zawierając słowa kluczowe stwarzają świetne linkowanie, o które warto zadbać!

Dodatkowym elementem, o którym nie można zapominać przy tworzeniu breadcrumbsów jest opisanie ich mikroformatami! Dzięki temu zostaną one łatwiej i szybciej odczytane przez algorytm Google, który chętnie umieści nasze okruszki w wynikach wyszukiwania, w miejscu adresu URL.

W ten sposób możemy uzyskać w SERP jeszcze przyjemniejszy dla oka, użytkowników wyszukiwarek i algorytmu adres URL.
Aby skutecznie to zrobić można zastosować poniższy kod:

<span itemscope=”” itemtype=”http://data-vocabulary.org/Breadcrumb”>

<a href=”ADRES-URL” class=”first” itemprop=”url”>

<span itemprop=”title”>Strona główna » To są wlaśnie okruszki</span></a></span>

  1. Okruszki są bardzo przydatne i sam z nich korzystam na różnych stronach. Problem jeśli zaczynają prowadzić do pustych stron jak na przykład okruchy szbalonu strony a okruchy jakie tworzy jakiś skrypt forum – często puste są wtedy adresy takie jak strona/ topic/ wpis a szablon strony strona/ topic nic nie będzie widział bo to sztuczna synteza skryptu forum. Wtedy lepiej je wyłączyć.

Sprawdź również

Jak sprawdzić czy telefon jest na podsłuchu?

Hakerzy, złodzieje lub służby mogą dziś mieć dostęp do naszego urządzenia głównie za pomoc…