Home Biznes Strona www dla przedsiębiorstwa – jak wybrać wykonawcę?
Biznes - 28 października 2022

Strona www dla przedsiębiorstwa – jak wybrać wykonawcę?

Wybór odpowiedniej firmy świadczącej usługi w zakresie budowy stron internetowych to kluczowa sprawa, wszak to właśnie ten dostawca będzie realizował zlecenie i m.in. od jakości jego pracy zależeć będzie to postrzegać będą nas klienci. To właśnie strona www pełni bowiem bardzo często funkcję pierwszego kontaktu z użytkownikiem, który docelowo może stać się klientem. Ważne więc, aby witryna była przygotowana możliwie jak najlepiej i w tym celu warto zadbać o odpowiedniego wykonawcę. Na co zwracać uwagę podczas wyboru firmy zajmującej się tworzeniem stron www?

Portfolio wykonawcy

Jedną z kluczowych rzeczy, które należy sprawdzić przed podjęciem decyzji dotyczącej wyboru firmy, której zadaniem będzie tworzenie www jest jej portfolio. Powinno ono zawierać szereg różnych zleceń wykonanych przez firmę czy freelancera. Ważne, żeby wśród nich znalazły się jakieś firmy, podobne do naszej (np. z tej samej branży), aby mieć pewność, że potencjalny wykonawca będzie rozumiał nasz biznes. Portfolio powinno jasno wspominać o tym dla kogo pracował konkretny wykonawca, ale wiele znaczą też lata doświadczenia. Co równie istotne dane o tym doświadczeniu i najważniejszych z wykonanych zleceń da się znaleźć też na profilu konkretnego fachowca, który istnieje na portalu takim jak LinkedIn. Szukanie właśnie tam firmy do tworzenia stron internetowych to dziś bardzo wiele dająca strategia.

Opinie innych klientów

Poza portfolio i latami doświadczenia firmy web developerskiej warto brać od uwagę również opinie klientów. Są one bardzo cenne, gdyż pochodzą od ludzi, którzy mieli już wcześniej, przed nami doświadczenie współpracy z danym wykonawcą i mogą podzielić się w sieci swoimi spostrzeżeniami na ten temat.

Opinie klientów znajdują się na wizytówkach Google, ale też na portalach społecznościowych typu Facebook. Jeśli firma nie ma żadnych opinii to źle to świadczy o jej doświadczeniu, a jeśli ma sporo opinii, ale większość negatywnych to również powinniśmy takie przedsiębiorstwo omijać z daleka.

Cena usługi tworzenia strony www

Nie mniej ważna jest cena usługi. Każdy z nas chciałby współpracować z firmami, które mają idealnie portfolio, duże doświadczenie i wspaniałe opinie klientów. Ale zwykle wiąże się to również z większymi kosztami. Dlatego szukając wykonawcy musimy brać pod uwagę dostępny budżet na utworzenie witryny. Warto więc sprawdzać cennik usług jeszcze przed pierwszym kontaktem z firmą. Rzecz jasna takie informacje nie muszą być precyzyjnymi, bo dokładniejsza wycena to zazwyczaj dość indywidualna kwestia.

Jeśli więc szukasz idealnego wykonawcy strony internetowej dla swojej firmy pamiętaj o sprawdzeniu takich rzeczy jak portfolio przedsiębiorstwa, opinie dotychczasowych klientów oraz cennik. Jeśli wszystkie te elementy będą dla Ciebie zadowalające to będziesz mieć znacznie większe prawdopodobieństwo, że współpraca w ramach tworzenia strony internetowej później sprawnie i szybko.

Sprawdź również

Znaczenie działu HR we wdrażaniu i stosowaniu metodyki DevOps

DevOps to metodyka, której celem jest przyspieszenie procesu tworzenia oprogramowania, dos…