Home Biznes System do HR – jak wybrać właściwy?
Biznes - 22 lipca 2020

System do HR – jak wybrać właściwy?

Niezależnie od tego, czy prowadzona przez Ciebie działalność gospodarcza koncentruje się wokół zaledwie paroosobowej firmy prywatnej, czy też potężnej korporacji z rozsianymi po świecie filiami, przydatnym narzędziem pozwalającym na wprowadzenie do Twoich biur powiewu nowoczesności okazuje się inwestycja w specjalistyczny system do HR. Coraz chętniej wybierane platformy do administrowania, kontroli i self-service kadrowego sprawiają, że na rynku masowo przybywa producentów tego rodzaju intuicyjnych i wygodnych w zastosowaniu rozwiązań. Biorąc ten fakt pod uwagę, niezorientowani w temacie, ale noszący się z zamiarem poczynienia wydatku na rzecz zakupu omawianych tu systemów, powinni nie decydować się w ciemno, zaś przeprowadzić gruntowną selekcję, kierując się przy tym kilkoma istotnymi czynnikami ostatecznie przesądzającymi o idealnym dopasowaniu narzędzia do zapotrzebowania firmy. O czym mowa? Sprawdź poniżej.

Funkcjonalności „must have”

To, że dany program sprawdził się w przypadku przedsiębiorstwa Twego bliskiego znajomego, czy też wywołał natychmiastową poprawę jakości działania w firmie konkurencyjnej, wcale nie oznacza, iż podobny efekt będzie po wdrożeniu danej platformy także w Twoim podmiocie. W przypadku inwestycji w system do HR najważniejsze jest zrozumienie, że podstawą jest dobór platformy, jaka będzie zgodna z naszymi potrzebami i preferencjami, stylem i charakterem realizowanych przez firmę zadań i obowiązków, a zatem śmiało można stwierdzić, iż tego rodzaju produkty powinny być dobierane indywidualnie, w oparciu o własne wymagania i oczekiwane. W tym celu przyda się rozpocząć wnikliwy research rynku od przygotowania zestawienia najważniejszych funkcji, jakie niewątpliwie przydałyby się w systemie do HR wewnątrz Twego organizmu firmowego. Pomyśl zatem, na co Twój personel i Ty sam jako osoba nim zarządzająca tracisz zdecydowanie najwięcej czasu, a następnie poszukaj takiej marki, która proponuje narzędzia zaspokajające Twoje potrzeby. Niewątpliwie spore grono decydujących się na systemy do HR postanawia wdrożyć nowoczesne rozwiązanie w postaci specjalistycznie opracowanej platformy w momencie, gdy na drodze ku realizacji codziennej pracy staną konkretne trudności – na przykład zbyt wiele papierologii, za mały skład pracowniczy w porównaniu z ilością obowiązków, harmider wynikający z braku sposobu właściwego komunikowania się personelu i z personelem. W takim przypadku ponownie odsyłamy do uwzględnienia konkretnego problemu na swojej check-liście funkcjonalności niezbędnych w nowo nabywanym systemie do HR.

Więcej niż się wydaje

W szczególności dylemat, na jaki produkt warto konkretnie się zdecydować podczas selekcji systemów do HR takich jak przykładowo HRsys znanej firmy z siedzibą w Gdyni mają ci, którzy do tej pory z podobnych instrumentów wspomagających pracę wewnątrzfirmową jeszcze nigdy nie korzystali. Kompletnym laikom w tej dziedzinie polecamy odpowiedzieć sobie na kilka istotnych pytań, a mianowicie – jakim budżetem dysponujesz, który byłbyś w stanie przekazać na rzecz inwestycji w profesjonalne oprogramowanie do HR, czy jesteś w stanie przeszkolić cały zatrudniany personel w kontekście obsługi nowego specjalistycznego systemu, czy potrzebujesz produktu ze strukturą modułową a jeśli tak, to jakie konkretnie moduły powinny się w nim pojawić, jakie trudności chcesz raz na zawsze pokonać poprzez wdrożenie odpowiedniego narzędzia HR. Analizując natomiast określone systemy danych producentów, obowiązkowo sprawdź, czy jest to produkt spełniający Twoje wymogi i czy rzeczywiście mnogość proponowanych funkcji zagwarantuje nie tyle generalnie, co indywidualnie, Tobie konkretnie, możliwość zredukowania czasu dotychczas marnowanego.

Sprawdź również

Praca w social media – plusy i minusy, które musi poznać każdy

Jedną z bardziej przyszłościowych profesji jest praca w social media. Dla wielu jest to za…