Home Biznes Szablony dla sklepu internetowego – dlaczego warto wybrać?
Biznes - 16 kwietnia 2021

Szablony dla sklepu internetowego – dlaczego warto wybrać?

Nie da się ukryć, że na sukces sklepu internetowego wpływa wiele czynników: marketing, jakość oferowanych produktów oraz usług, dobre relacje z klientem i umożliwienie mu komfortowych dróg kontaktu i możliwości opłacania zamówień w dogodny i szybki dla niego sposób. Nie można jednak zapominać, że bardzo dużą rolę, niemal kluczową, odgrywa wygląd sklepu. Szablon, który został wykorzystany do stworzenia estetycznie wyglądającego i sprawnie funkcjonującego sklepu internetowego, będzie bowiem realnie wpływał na jego powodzenie.

Czym są szablony stron internetowych?

Szablon sklepu internetowego to rzecz prosta do zdefiniowania, ale niezwykle trudna do wybrania. Szablonem określamy to wszystko, co wyświetla się użytkownikowi danej strony internetowej. Nie chodzi jednak wyłącznie o estetykę, chociaż ona odgrywa bardzo dużą rolę w zachęcaniu klienta do eksplorowania oferty produktowej lub usługowej (kupujemy oczami), ale również o sprawność funkcjonowania szablonu.

Szablon, z którego użytkownik, czyli potencjalny klient, może korzystać niemal intuicyjnie, będzie lepszym rozwiązaniem niż rozbudowana, ale zbyt skomplikowana strona internetowa. Klucz leży w prostocie. Im interfejs, z którego użytkownik korzysta, prostszy, tym zakupy szybsze. Nikt nie chce spędzać nawet dwóch minut na rozpracowywanie tego, w jaki sposób działa strona. Musi więc ona być tak efektywna i efektowna (ale bez estetycznej przesady i rozbuchania formalnego), jak to tylko możliwe. Ułatwiajmy klientom życie, nie utrudniajmy go.

Wybór szablonu: na co zwracać uwagę podczas wyboru szablonu i dlaczego jest to wybór trudny?

Wybierając szablon naszego sklepu internetowego, musimy pamiętać o wielu czynnikach, które należy wziąć pod uwagę, aby dokonać wyboru prawidłowego z punktu widzenia efektywności. Oto lista rzeczy, na które musimy szczególnie uważać:

  • Estetyka: bardzo istotny element szablonu. Schludny, proporcjonalny wygląd sklepu odpowiada za pozytywne wrażenia estetyczne potencjalnych klientów. Jeśli lubimy patrzeć na stronę sklepu, lepiej postrzegamy produkty, które oferuje.
  • Wewnętrzna spójność: estetyka jest ważna, ale wygląd szablonu musi korespondować z produktami i usługami, jakie oferuje sklep. Nie można sobie pozwolić na kontrast, gdyż ten efekt nie wpłynie pozytywnie na wybory klienta.
  • Tablet, laptop, smartfon, czyli pełna responsywność. Każdy szablon tworzony wykorzystywany do budowania strony internetowej sklepu musi być możliwy do odtworzenia na różnych nośnikach, dlatego musi być zaprojektowany w technologii RWD. Tak przygotowany szablon pozytywnie wpłynie na pozycjonowanie strony oraz na samą sprzedaż.
  • Intuicyjność: jak już wcześniej wspomnieliśmy, szablony powinny być łatwe w obsłudze, schludne, przejrzyste i nieskomplikowane. Ułatwi to klientom poruszanie się w przestrzeni sklepu. Dobry szablon to taki, który podoba się użytkownikom, ale nie zatrzymuje ich uwagi, by mogli spokojnie zajmować się przeglądaniem oferty i składaniem zamówień.
  • Karty produktu: struktura każdej karty produktu powinna zostać stworzona w taki sposób, aby klient od razu miał dostęp do wszystkich najważniejszych informacji bez konieczności długotrwałego ich szukania. Szukanie frustruje i obniża wyniki sprzedażowe.
  • Edycja: każdy szablon powinien z łatwością poddawać się modyfikacjom, które na przestrzeni czasu każdy sklep będzie musiał wprowadzać, aby usprawnić swoje działanie. Oferta może się zmieniać, a sklep powinien podążać za tymi zmianami.

Szablon sklepu wybrany zgodnie z powyższymi wskazówkami realnie przełoży się na wyniki sprzedażowe i budowanie pozycji marki na rynku. Dobry szablon potrafi również zepchnąć konkurencję na margines i umożliwić klientom swobodę poruszania się w przestrzeni witryny internetowej sklepu.

Szukasz dobrych szablonów do swojego sklepu internetowego? Wybierz Sky-Shop!

Oferujemy estetyczne, intuicyjne, proste w obsłudze i modyfikacji szablony sklepów internetowych, które z powodzeniem sprawdzą się w takich sklepach, które oferują:

  • produkty dla dzieci;
  • produkty motoryzacyjne;
  • produkty do domu i ogrodu.

Od Ciebie zależy, jaki szablon wybierzesz, możesz być jednak pewien, że z naszymi szablonami sukces Twojego sklepu będzie zapewnony. Każdy klient, który wejdzie na stronę sklepu, zostanie tam na dłużej. Wybierając nas, wybierasz lata doświadczeń, pełen profesjonalizm i atrakcyjne ceny.

Uwaga: możesz zdecydować się na wybór dwóch darmowych szablonów i samodzielnie je edytować albo kupić gotową skórę i nie poświęcać czasu na modyfikacje. Wybór należy do Ciebie!

Sprawdź również

Buty Infinite Elite Under Armour Recenzja

Zastanawiasz się nad produktami Under Amour? Prowadzisz aktywny tryb życia? Jeżeli tak to …