Home Biznes Teamviewer – co to jest i do czego służy?
Biznes - 25 lutego 2022

Teamviewer – co to jest i do czego służy?

Jednym ze znaków rozpoznawczych dzisiejszych czasów jest mobilność. Z pewnością cenisz sobie dużą elastyczność zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Postęp technologiczny sprawił, że wiele procesów zostało uproszczonych oraz znalazło to odzwierciedlenie w komforcie realizowania obowiązków czy sporej oszczędności czasu. Jedną z przydatnych aplikacji stanowi TeamViewer. Co to jest? To nic innego jak oprogramowanie, które umożliwia pracę zdalną z dowolnego zakątka kraju, a nawet świata!

Co to jest TeamViewer i dlaczego może okazać się przydatny?

TeamViewer – jak działa i do czego można go wykorzystać? Każdemu choć raz zdarzyło się, że wyszedł z biura, a wieczorem przypomniał sobie, że powinien wysłać ważną wiadomość pocztą elektroniczną. Albo zechciał sprawdzić istotną informację w stworzonym przez siebie pliku z danymi, jednak w domu nie miał do niego dostępu. Dobra wiadomość brzmi następująco – gdy na Twoim komputerze służbowym oraz prywatnym znajdzie się ten program, będziesz mógł zrobić to bez konieczności opuszczania domowego zacisza! Jedynie musisz pamiętać o włączeniu obu urządzeń połączonych z internetem oraz o spisaniu identyfikatora ID wraz z hasłem widocznym na monitorze sprzętu, z którego pragniesz skorzystać.

Jak zainstalować TeamViewer? Nie powinno sprawić Ci to najmniejszego problemu. Aby to zrobić, odwiedź oficjalną stronę producenta oraz pobierz plik zawierający jedną z kilku dostępnych wersji programu. Warto podkreślić, że wszystkie są dostosowane zarówno do komputerów z systemem operacyjnym Windows, jak i macOS. Bez trudu będziesz więc mógł nawiązać połączenie między urządzeniami różnych marek za pomocą oprogramowania TeamViewer. Jak używać go na co dzień, by czerpać profity z tego, co ma do zaoferowania? Dzięki niemu zyskujesz kontrolę nad komputerem, który znajduje się w sąsiednim pokoju, na innym piętrze lub w oddalonym o setki kilometrów kraju. Możesz wykonywać na nim rozmaite zadania, korzystać ze zgromadzonych na nim danych, zlecać tworzenie wydruków przy pomocy podłączonych do niego drukarek, a także wyłączyć go, gdy zajdzie taka potrzeba. Wszystko przebiega płynnie i bez zbędnych kłopotów, a panel służący dopasowywaniu wielkości wyświetlanego ekranu gwarantuje uzyskanie komfortowych warunków. Docenisz to narzędzie, zwłaszcza jeśli zajmujesz stanowisko informatyka. Dzięki niemu będziesz w stanie diagnozować zgłaszane Ci problemy i rozwiązywać je znacznie szybciej, nie tracąc czasu na dojazd do klienta. To również wspaniała opcja dla pracowników biurowych, którzy mogą realizować swoje zawodowe obowiązki, przebywając poza siedzibą firmy. Wiele razy przekonasz się, że okaże się to ogromnym ułatwieniem.

TeamViewer – jak korzystać?

Interesuje Cię TeamViewer, ale nie wiesz, czy okaże się on odpowiednią inwestycją? Skorzystaj z wersji próbnej, której pobranie i instalacja nie zobowiązują Cię do uiszczania żadnych płatności. Będziesz mógł użytkować to narzędzie bez ponoszenia z tego tytułu kosztów i przekonasz się, czy odpowiada Ci na tyle, by zaopatrzyć się w pełną wersję na dłużej. Warto podkreślić, że nie musisz się tym przejmować, jeżeli zamierzasz używać tego programu wyłącznie w celach niekomercyjnych. Dla takich osób producent udostępnia go w zupełności za darmo. Kiedy jednak ma on służyć kilku osobom w przedsiębiorstwie, konieczna będzie licencja Team Viewer, która umożliwi nawiązywanie połączeń zdalnych ze sprzętem w tym samym czasie. Została przygotowanych kilka wariantów różniących się cenami oraz zakresem uprawnień, dlatego każdy może wybrać ten najkorzystniejszy dla niego. Najrozsądniej będzie zrobić to od razu, gdyż nadużywanie wersji przeznaczonej do użytku domowego jest szybko wykrywane i blokowane. Ciekawe dopełnienie całości stanowi aplikacja dedykowana urządzeniom mobilnym z systemem Android oraz iOS – Teamviewer Pilot. Jeśli lubisz kompleksową obsługę, nie zaszkodzi zainstalowanie także z tego rozwiązania.

Sprawdź również

Znaczenie działu HR we wdrażaniu i stosowaniu metodyki DevOps

DevOps to metodyka, której celem jest przyspieszenie procesu tworzenia oprogramowania, dos…