Home Biznes Telefon do 1000 zł – jak wybrać?
Biznes - WEB i technologie - 16 czerwca 2019

Telefon do 1000 zł – jak wybrać?

Popularne telefony komórkowe do tysiąca złotych - lista

XXI wiek jest okresem bujnego rozwoju technologicznego. Jeszcze na początku tysiąclecia fakt posiadania telefonu komórkowego był czymś niezwykłym i zarezerwowanym dla wąskiego grona społeczeństwa. Dziś standardem jest już posiadanie smartfona podłączonego do Internetu. Za jego pośrednictwem możemy się komunikować i to nie tylko poprzez dzwonienie! Przydatne w komunikacji są aplikacje do rozmów video jak skype, portale społecznościowe jak Facebook czy internetowe czaty. Każdy z nas ma silną potrzebę komunikacji z drugim człowiekiem. Jest to więc jeden z powodów dlaczego smartfony stały się urządzeniami, bez których normalne funkcjonowanie byłoby niemożliwe. Warto podkreślić, że telefon stanowią aktualnie łatwy i szybki sposób komunikacji z innymi, ale są również świetnym nośnikiem multimedialnym. Dodać należy również, że samych modeli smartfonów jest cała masa co pozwala wybrać urządzenie w zależności od budżetu jakim dysponujemy. Kwota tysiąca złotych jest już sumą, która wystarcza na zakup dobrego sprzętu. Jeśli zaś szukamy telefonu komórkowego do tysiąca złotych, to na jakich modelach powinniśmy się skupić?

Smartfon do 1000 zł – jaki kupić?

Okazuje się, że w tysiącu złotych znajdziemy kilka całkiem ciekawych modeli telefonów! Sprawdźmy kilka z nich i zobaczmy czym się charakteryzują, jakie mają parametry i jakie są argumenty przemawiające za zakupem tych modeli telefonów komórkowych.

Xiaomi Redmi Note 6 Pro

Szczególnie cieszącym się zainteresowaniem wśród modeli nisko budżetowych, czyli smartfonów do tysiąca złotych jest Xiaomi Redmi Note 6 Pro. Sama firma także stała się lubiana i jest bez cienia wątpliwości jedną z najczęściej wybieranych. Dzieje się tak za sprawą produktów, które mają świetny stosunek ceny do jakości. Xiaomi Redmi Note 6 Pro to przede wszystkim dobrze dobrane podzespoły. Na pokładzie urządzenia można odnaleźć między innymi 4 GB pamięci RAM oraz 64 GB wolnego miejsca. Ponadto smartfon może pochwalić się sporym ekranem o przekątnej 6,3 cala oraz wytrzymałym akumulatorem o pojemności 4000 mAh. Standardem już w tej cenie jest czytnik linii papilarnych, który swoją drogą działa niezwykle sprawnie.

Xiaomi Redmi Note 5

Kolejnym z modeli, na który warto zwrócić uwagę i mieści się w cenie do 1000 zł jest Xiaomi Redmi Note 5. Jest to urządzenie nieco tańsze od poprzednika, co nie oznacza, że jest gorsze. Telefon oferuje w swojej cenie między innymi 4 GB pamięci RAM oraz 32 GB pamięci masowej. Sam wyświetlacz posiada przekątną 6 cali działając w rozdzielczości 1080×2160 px. Na pochwałę zasługuje również metalowa obudowa czy dostępny moduł Bluetooth 5.0. Jak na większość urządzeń od Xiaomi przystało, tak i tu znajdziemy akumulator o pojemności 4000 mAh, co pozwala korzystać ze sprzętu przez bardzo długi czas.

Huawei P Smart 2019

Następnym z reprezentantów klasy budżetowej do tysiąca PLN jest Huawei P Smart 2019. Jest to wydajne urządzenie dzięki standardowym już 4 GB pamięci RAM oraz sporą ilością miejsca na pliki- 64 GB. Przekątna ekranu w tym modelu to 6,2 cala przy rozdzielczości 2340×1080 px. Takie połączenie zapewnia dobrą ostrość oraz wyrazistość. Jedną z najmocniejszych stron tego urządzenia jest dostępność łączności zbliżeniowej NFC co w tym przedziale cenowym nie jest częstym widokiem. Huawei P SMART 2019 działa w oparciu o najnowszy system Android 9.0

Jaki telefon do tysiąca złotych?

Modele telefonów komórkowych do 1000 złotych

Reasumując, wybór smartfonów do tysiąca złotych jest niezwykle szeroki, a wszystko jest jedynie kwestią indywidualną. Jedno jest pewne – w tej cenie można bez problemu kupić wydajne urządzenie o dobrej jakości wykonania. Jest to dowód na to, że niekoniecznie należy iść za modą i kupować smartfony za kilka tysięcy złotych od sztuki. Niekiedy bowiem tylko drobnymi parametrami różnią się one od telefonów za kilkaset złotych, a płacimy w dużej mierze za markę, która jest bardzo popularna.

Przeczytaj również:

 

Sprawdź również

Google Ads – dlaczego warto korzystać z kampanii Google?

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak to jest być widocznym w internecie niemalże od raz…