Home Biznes Telewizory 19-calowe – czy to już przeszłość? Kiedy warto je wybrać?
Biznes - 18 marca 2022

Telewizory 19-calowe – czy to już przeszłość? Kiedy warto je wybrać?

Wydaje się, że producenci telewizorów chcą wzajemnie prześcigać się w produkcji największych urządzeń. I tak mamy do dyspozycji sprzęty kilkudziesięciocalowe, ale co z tymi mniejszymi? Dziś przedstawimy wiele informacji na temat telewizorów 19-calowych, niewielkich, ale jakże przydatnych w wielu sytuacjach.

Telewizor 19-calowe – jakie ma zalety?

Telewizory 19-calowe wcale nie muszą pójść w zapomnienie. Wciąż jest wiele osób chętnie wybierających takie urządzenia. Przede wszystkim warto tutaj zaznaczyć, że mały telewizor to niewielka ilość miejsca, jaka jest potrzebna do jego położenia. Dlatego też w niewielkich mieszkaniach, na przykład kawalerkach, aby zaoszczędzić powierzchnię, stawia się właśnie na małe urządzenia. Te doskonale sprawdzają się również w kuchni, gdy na przykład podczas przygotowywania potraw, decydujesz się obejrzeć wiadomości czy ugotować coś razem z osobą na ekranie. Oczywista zaleta telewizorów 19-calowych to oczywiście ich cena, są znacznie tańsze od tych większych.

Telewizor 19 cali jest najczęściej bardzo prosty w obsłudze, nie ma skomplikowanych funkcji, które mogłyby przyprawiać o zawrót głowy szczególnie osoby starsze. Ponadto jedną z korzyści zakupu urządzenia o takiej matrycy jest ochrona wzroku. Gdy oglądasz z bliska, nie musisz obawiać się niekorzystnych efektów oczywiście, jeśli robisz to z umiarem. Nie można zapomnieć o tym, że telewizory 19-calowe wcale nie odbiegają technologicznie od swoich większych braci. Wciąż są to urządzenia nowoczesne, które jeśli tylko tego zapragniesz, mogą mieć wiele przydatnych funkcji i wejść. Obraz wyświetlany z takich telewizorów najczęściej występuje w rozdzielczości HD lub Full HD, a to naprawdę wystarczy do tego, abyś cieszył się rozrywką na ekranie każdego dnia.

Kiedy warto postawić na telewizor 19-calowy?

Nie wiesz, czy powinieneś zdecydować się na telewizor o przekątnej 19 cali? Podamy kilka przykładów, w których będzie to bardzo rozsądna decyzja, oto one:

  • przede wszystkim urządzenia te sprawdzą się w niewielkich pomieszczeniach, będą doskonałym wyborem w pokojach hotelowych, ale również pensjonatach. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby stały się dodatkowym telewizorem w domu na przykład w pokoju dziecka. Co więcej, zajmują mało miejsca i można na nich oglądać programy z bliskiej odległości bez obaw o wzrok;
  • w kuchni telewizory 19-calowe również będą dobrym wyborem. To tam najczęściej znajdują zastosowanie z kilku powodów. Przede wszystkim w natłoku prac, na pewno nie masz zamiaru spoglądać często na duży ekran, który zajmuje wiele miejsca. Mały sprzęt ustawisz dosłownie wszędzie, nawet na lodówce lub na stole. Wszystko zależy od Twojej pomysłowości i od dostępnego miejsca;
  • wybierz tani telewizor 19 cali, gdy często wyjeżdżasz swoim kamperem w trasę. Wtedy wieczory, gdy będziesz odpoczywał, umilą Ci Twoje ulubione programy. Co więcej, skorzystaj z takiego urządzenia, jeśli regularnie spędzasz czas na działce poza miastem.

Manta – znany producent małych telewizorów

Telewizory 19-calowe marki Manta to doskonała propozycja dla wymagających klientów. Sprzęt, jaki proponuje producent, jest nowoczesny, wyposażony w proste, funkcjonalne przyciski, a także liczne wejścia. Przykładami mogą być: HDMI, COAXIAL, wejście AUDIO PC, VGA czy AV i gniazdo CI. To jednak nie wszystko, co przemawia za wyborem tych urządzeń. Większość modeli 19-calowych ma wejście 12V, co sprawdzi się w przypadku wypadów poza miasto, o czym pisaliśmy. Co więcej, telewizory te wyposażone są także w ładowarkę w zestawie!

Sprawdź również

Czym jest lokalne SEO? Czy warto w nie zainwestować?

Szukając sposobów, by zwiększyć widoczność swojego biznesu w regionie, warto zainwestować …