Home Social Media TikTok – co to jest i na czym polega ta aplikacja?
Social Media - 27 czerwca 2020

TikTok – co to jest i na czym polega ta aplikacja?

Co to jest TikTok? Jak działa ta aplikacja i czemu zyskuje na popularności?

Aplikacja Tik Tok – wszystko co powinieneś o niej wiedzieć!

Tik Tok to jedna z najbardziej popularnych aplikacji społecznościowych na całym świecie. Zastąpiła ona Musical.ly i niemal od razu odniosła niezaprzeczalny sukces na szeroką skalę.

Czym jest aplikacja Tik Tok?

Aplikacja Tik Tok pozwala na nagrywanie i edytowanie krótkich klipów filmowych do wybranych utworów. Wiele dostępnych narzędzi pozwala na dowolne modyfikowanie projektu i osiąganie bardzo ciekawych efektów. Jest to globalny portal społecznościowy, zrzeszający wielu użytkowników. Można powiedzieć, że jest to swojego rodzaju połączenie popularnego Snapchata i Spotify. Jednak w przeciwieństwie do Snapa, filmiki nie znikają po 24 godzina. Można je także udostępniać na portalach społecznościowych takich jak np. Instagram czy Facebook.

Na czym polega fenomen Tik Tok’a?

Tik Tok to ulubiona aplikacja wielu młodych ludzi. W dość krótkim czasie uzyskała ona liczbę użytkowników, równą 1/3 liczy korzystających z portalu YouTube. Wielu uważa, że aplikacja ma duży potencjał i może dorównać nawet Instagramowi. Tik Tok odniosło sukces ponieważ jest bardzo prosty w obsłudze i przejrzysty. Dodatkowo szeroko rozbudowana społeczność praktycznie nie spotyka się z hejtem, a tylko ze zdrową formą rywalizacji. Dzięki aplikacji Tik Tok również influencerzy mogą pozyskać naprawdę spore grono odbiorców!

W aplikacji dostępna jest bardzo szeroka gama utworów muzycznych. Niepowtarzalne filmiki stworzone przez użytkowników można łatwo rozpowszechnić wśród innych Tiktokerów. Można także być biernym użytkownikiem i swobodnie obserwować oraz reagować na klipy udostępniane przez innych.

Tok Tok aplikacja infografika

Ilu użytkowników ma aplikacja Tik Tok?

Od samego początku aplikacja Tik Tok jest bardzo popularna na całym świcie. Szczególnie mocno jest ona doceniana przez młodzież. Pod względem aktywnych użytkowników może spokojnie konkurować z tak znanymi platformami jak YouTube, Facebook czy Instagram. W wakacje 2018 roku w Tik Tok zarejestrowanych było ponad 200 milionów osób. Liczba ta cały czas rosła i z pewnością rośnie nadal. Z kolei w ciągu jednego miesiąca z aplikacji korzysta około 100 milionów Tiktokerów. Jednego dnia można znaleźć nawet kilkanaście milionów nowych filmów. Zgodnie z danymi statystycznymi zdecydowana większość użytkowników aplikacji to młode kobiety.

Więcej ciekawostek na temat TikToka znajdziecie w kursie TikTok od A do Z Podręcznik. Z wiedzą nabytą w tym szkoleniu będziesz w stanie zbudować angażujące konto w tej popularnej aplikacji.

Tik Tok cały czas się rozwija i zyskuje nowych użytkowników. Dla wielu jest to aplikacja, bez której nie wyobrażają sobie codzienności.

Tik Tok – jak działa?

Jak działa aplikacja TikTok? Z uwagi na to, że aplikacja Tik Tok staje się coraz bardziej popularna, wielu zastanawia się jak założyć na niej konto. Przede wszystkim trzeba pobrać aplikacje ze sklepu i zainstalować ją na swoim smartfonie. Po uruchomieniu trzeba znaleźć w menu głównym ikonę człowieka i kliknąć. Pojawi się informacja o rejestracji za pomocą maila lub numeru telefonu. Trzeba wybrać odpowiednią opcje, następnie podać datę urodzenia, a także hasło. Można także utworzyć konto w aplikacji Tik Tok wykorzystując Twitter lub Facebook.

2 Comments

Sprawdź również

Czy na Messengerze widać kto zrobił screena?

Zrzuty ekranu stały się nieodłączną częścią współczesnej komunikacji online. Wraz z rozwoj…