Home Przerwa na kawę TOPowe gry strzelanki w historii? Poznaj listę!
Przerwa na kawę - 3 grudnia 2021

TOPowe gry strzelanki w historii? Poznaj listę!

Strzelanki to jedne z popularniejszych gier. Zaliczają się do gier, w które chętnie grają osoby w bardzo różnym wieku. W sprzedaży dostępnych jest ich naprawdę wiele. Wraz z tym, jak rozwijał się sprzęt komputerowy i możliwości grafiki, shootery – bo tak również określa się strzelanki – stawały się coraz lepsze. Pojawia się w związku z tym pytanie, które gry tego rodzaju uznać można za najlepsze w historii.

Czy warto grać w grę Enemy Frost?

To gra, która z pewnością przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom historii. Sięgając po nią, przyjdzie nam wcielić się w postać korespondenta wojennego, który podczas II wojny światowej trafia do Warszawy znajdującej się pod okupacją niemiecką. W trakcie gry bierze udział w powstaniu warszawskim. Ciekawostką gry jest to, że producenci zadbali o autentyczność przedstawionych wydarzeń. Stąd też gracz może stać się uczestnikiem chociażby walk o budynek PAST-y. To gra idealna dla tych, którzy nie tylko lubią strzelanki, ale również pasjonują się historią.

W jakich czasach rozgrywa się gra Battlefield 1?

To kolejna strzelanka, która jest jednocześnie grą wojenną. Tym razem jednak nie przenosimy się do czasów II wojny światowej. Producenci postawili na I wojnę światową, która – nie wiedzieć czemu – jest motywem dość rzadko pojawiającym się w grach. Tym, co wyróżnia tę grę spośród innych strzelanek wojennych jest to, że pozwala ona na udział w walkach zmilitaryzowanych. Gra przyciąga doskonałą szatą graficzną. Do tego dochodzi wiele lokalizacji. Wszystko to sprawia, że jest to jedna z bardziej atrakcyjnych strzelanek.

Dlaczego warto zagrać w Medal of Honor: Pacific Assault?

Medal of Honor to kultowa już seria gier, które na całym świecie mają naprawdę niemałe grono zwolenników. Pacific Assault to część, w której gracz przenosi się przede wszystkim na Pacyfik. Grając w grę, wcielamy się w postać młodego żołnierza Marines, który musi walczyć w Japonii. Grę rozpoczyna słynny atak na Pearl Harbor. Jest to jedna z tych gier, które prawdziwy miłośnik strzelanek po prostu musi znać.

Call of Duty 2 – najbardziej kultowa strzelanka

W zestawieniu najlepszych strzelanek nie mogło zabraknąć gry z cyklu Call of Duty. Jest to najbardziej kultowa strzelanka, która przez wiele osób postrzegana jest jako gra naprawdę legendarna. Gra przenosi nas w lata 1941-1945, a więc kolejny raz możemy cofnąć się do okresu II wojny światowej. Gra ta stawia na historyczne wydarzenia. Sięgając po nią, można wcielić się w żołnierza uczestniczące na przykład w walkach o Stalingrad. Gra zwraca uwagę nie tylko tematyką, ale również świetnie wykonaną grafiką. Pod tym względem jest bezapelacyjnie jedną z lepszych strzelanek.

Strzelanki to gry mające mnóstwo miłośników. Ich wybór jest obecnie naprawdę ogromny. Zaprezentowane przez nas shootery to jedynie niewielki wycinek tego, co można znaleźć na rynku. Gry takie dostarczają rozrywki na najwyższym poziomie. Mogą wciągnąć naprawdę na wiele godzin. Świadczy to o ich wysokiej jakości. Dopracowane są w najmniejszych szczegółach.

Listę strzelanek znajdziesz na stronie https://www.gram.pl/encyklopedia-gier/strzelanka/

Sprawdź również

Filmy online – Gdzie oglądać za darmo bez rejestracji?

Gdzie oglądać filmy online za darmo? Seriale online i filmy w ostatnich latach robią furor…