Home Social Media Jak zrobić transmisję na żywo YT?
Social Media - 12 lipca 2019

Jak zrobić transmisję na żywo YT?

Transmisja z YouTube na żywo - YT live

Youtube na żywo – jak zrobić live na YT?

Jak zrobić transmisję na żywo YT? Prowadzenie różnego rodzaju relacji, przedstawianie wydarzeń w trybie rzeczywistym, to ostatnio bardzo modna i popularna metoda przekazu. Dzięki tej technologii, znacząco wzrasta zainteresowanie danym zdarzeniem oraz pozyskanie jeszcze większej liczby odbiorców. Jeden z popularnych serwisów internetowych, a zarazem mediów społecznościowych jakim jest YouTube, udostępnił taką możliwość, a transmitowanie w czasie realnym stało się trendem wśród youtuberów.  Jak przygotować się do stworzenia transmisji na żywo na YouTube? Jak wykonać Live Stream na YT?

YT na żywo – przygotowanie do stworzenia transmisji live

Aby utworzyć kompletną, ciekawą oraz wartościową transmisję na żywo na YouTube, należy odpowiednio się przygotować. W tym celu trzeba opracować plan transmisji, jak również wyposażyć swój przekaźnik w odpowiednie urządzania i programy.

Zobacz też: Jak pobierać muzykę z YouTube legalnie?

Głównym warunkiem stworzenia tego rodzaju relacji jest posiadanie kamery internetowej. Kamera może być wbudowana lub dołączona do komputera czy laptopa. Możliwość relacjonowania udostępniają także mobilne wersje serwisu, a przekaz rzeczywisty może odbywać się za pomocą smarfona lub tableta. Po uprzednim przygotowaniu sprzętu, można stworzyć własny live stream.

Otwieranie transmisji na żywo YouTube krok po kroku

Warunkiem stworzenia transmisji na żywo jest posiadanie konta i kanału YT. Kanał musi być zweryfikowany, a także posiadać włączoną opcję „Transmisja na żywo”. Przygotowując konto do wyświetlania relacji, trzeba również zadbać o by nie miało ono żadnych ograniczeń związanych z publikacja różnorakich materiałów.

Pierwszym krokiem podczas tworzenia transmisji na żywo jest otworzenie serwisu YouTube. Kolejno należy zalogować się na stworzone konto oraz wejść w ikonkę – „awatara” swojego kanału. Po wyświetleniu opcji kanału, trzeba wybrać propozycję pod nazwą „Studio twórców”. Serwis otworzy opcje tworzenia zawartości, umieszone z lewej strony monitora.

Zobacz też: Jak pozycjonować filmy na YouTube?

Stream na YouTube – YT na żywo

Jedną z propozycji jest „transmisja na żywo”, która zawiera kolejne dwie propozycje. Wybranie pozycji wydarzenia, a kolejno przyciśnięcie odnośnika w górnym prawym rogu – „Nowe wydarzenie na żywo” pozwoli zaplanować  relację. Aby utworzyć streama na YouTube wymagane jest uzupełnienie formularza, w którym podajemy tytuł transmisji, datę, godzinę, opis, a także tagi, które pozwolą odnaleźć go w sieci. Po dokładnym uzupełnieniu wszystkich wymaganych rubryk, należy uruchomić transmisję, przyciskając w tym celu „guzik” – „Rozpocznij transmisję na żywo„.

Podsumowując, aby utworzyć transmisję na żywo YT należy:

  1. Zalogować się na swoje konto (kanał musi być zweryfikowany),
  2. Wejść w ikonkę swojego profilu (prawy górny róg).
  3. W opcjach kanału wybrać pozycję „Studio twórców”,
  4. Wybrać opcję „Transmisja na żywo”,
  5. Wcisnąć przycisk „Rozpocznij transmisję na żywo”.

Wykonanie wszystkich tych czynności uruchomi program, dzięki któremu możliwe będzie przekazywanie informacji na żywo. Aby odbiorcy widzieli youtubera lub obraz przez niego wyświetlany, należy udostępnić dostęp do kamery i kolejno przeprowadzić transmisję na żywo.

Zobacz też: Gdzie oglądać filmy online za darmo i bez rejestracji?

Sprawdź również

Czy na Messengerze widać kto zrobił screena?

Zrzuty ekranu stały się nieodłączną częścią współczesnej komunikacji online. Wraz z rozwoj…