Home Social Media Ukrywanie i usuwanie komentarzy na Facebook
Social Media - 4 sierpnia 2019

Ukrywanie i usuwanie komentarzy na Facebook

Jak sprawdzić czy ktoś ukrył nasz komentarz?

Jak usunąć lub ukryć komentarz na Facebook’u?

Usuwanie lub ukrywanie komentarzy na Facebook’u jest bardzo prostym działaniem. Aby usunąć komentarz należy jedynie kliknąć w „trzy kropeczki” obok i wybrać opcję „usuń”, na niektórych telefonach wystarczy jedynie przytrzymać komentarz i wykonać to samo działanie. Niestety usuwanie komentarzy na naszym proflu Facebook może wywołać efekt odwrotny do zamierzonego. Wiele osób bowiem może poczuć się dotkniętych faktem, że administracja profilu usuwa jego komentarze, co poskutkuje kolejną falą negatywnych komentarzy. Łatwo w ten sposób otworzyć facebookową puszkę pandory. Jaka jest alternatywa dla usuwania komentarzy na FB? Niekiedy odpowiedniejszą metodą może okazać się ukrywanie komentarzy na profilu Facebook.

Ukrywanie komenarza na FB – jak to zrobić?

Ukrywanie komentarza na FB skutkuje tym, że osoba, która napisała dany komentarz na naszym profilu Facebook nadal go widzi, tak jakby on normalnie funkcjonował pod postem na tablicy, jednak pozostali użytkownicy nie mają do niego wglądu. Mówiąc wprost istnieje on nadal jednak tylko dla osoby, która go napisała. W ten sposób ukrywamy komentarz, który niekoniecznie chcemy, aby pod naszym postem ale jednocześnie chronimy się przed efektem kuli śnieżnej i złością internautów, których komentarze zostały usunięte. Jak więc ukryć komentarz na FB?

Aby ukryć komentarz także należy szukać „kropeczek”. Wtedy musimy wybrać opcję „Ukryj komentarz”. Jeśli nie życzymy sobie na naszym profilu hejtu lub po prostu uważamy, że treść opublikowana w komentarzu pod postem jest nieodpowiednia, możemy dany post ukryć i będziemy się czuć lepiej z tym, że go usunęliśmy i nikt go już nie zobaczy. Poniższy screen obrazuje jak łatwo można to zrobić:

Ukrywanie komentarza na Facebook

Ukrywanie komentarzy – Jak sprawdzić czy nasz komentarz został ukryty?

Jak wspomnieliśmy wyżej ukrycie przez administrację profilu FB komentarza powoduje, że inni użytkownicy, poza jego autorem go nie widzą. Rodzi to często obawy osób, które opublikowały jakiś komentarz i spodziewały się dużego odzewu facebookowej społeczności, a w rzeczywistości ich reakcja nie wzbudziła oczekiwanej fali lajków. Te osoby często podejrzewają, że administracja ich komentarz zwyczajnie ukryła przez co widoczny on jest już tylko dla nich. Jak sprawdzić czy komentarz został ukryty?

Sprawdzanie czy komentarz na FB został ukryty to stosunkowo prosta czynność. Z naszego profilu nie jesteśmy w stanie tego zrobić, gdyż jak wspomnieliśmy wyżej ukrycie komentarza poskutkowało tym, że wszyscy go nie widzą poza autorem. Aby więc przekonać się czy nasz komentarz nie został ukryty należy:

  1. Zalogować się na Facebook z innego konta,
  2. Poprosić znajomego, żeby sprawdził czy widzi nasz komentarz,
  3. Sprawdzenie danego FanPage’a w trybie prywatnym bez logowania.

Każda z tych trzech opcji da nam możliwość sprawdzenia, czy nasz komentarz został ukryty na Facebooku.

Jak reagować na negatywne komentarze na Facebooku? Usuwać? Ukrywać?

Wiele osób zastanowi się teraz czy lepiej będzie negatywne komentarze pod swoimi postami na Facebooku usuwać czy ukrywać. Usuwanie komentarzy ma tę zaletę, że znikają one raz na zawsze. Ukrywanie komentarzy to załatwienie sprawy i wyciszenie hejtera w tzw. „białych rękawiczkach”, zwykle nawet bez jego wiedzy, o tym, że został wyciszony. Jednak ukrywanie komentarzy może poskutkować powstaniem fali hejtu. Takie działanie to niekoniecznie najlepsza droga. Jak więc reagować na negatywne komentarze na Facebooku?

-> E-book „Facebook dla firm – podstawy”

W Internecie spotkamy się z wielokrotną krytyką, która zazwyczaj jest kierowana w naszym kierunku, ponieważ ktoś nam zazdrości, albo po prostu czyjeś zdanie jest inne od naszego. Czasami także ktoś może nas źle zrozumieć i od razu wtedy pojawia się hejt. W tym momencie najlepiej na to nie reagować lub po prostu zareagować w sposób kulturalny i jak najbardziej spokojny.  Z osobą, która ewidentnie odnosi się do nas z nienawiścią i krytyką, nie należy rozmawiać w sposób równie agresywny, ponieważ wtedy nigdy nie dojdziemy do ładu i pogodzenia się. Ktoś, kto publikuje negatywne komentarze pod naszym adresem widząc, że reagujemy na nie nie agresją, a spokojem, sam szybciej się uspokoi i przerwie kłótnię, albo po prostu zejdzie z tonu.

Po co nam hejt w Internecie? Ludzie na co dzień nie potrzebują większych problemów, niż sami mają je w życiu realnym, więc po co robić sobie problemy w świecie interaktywnym? Kiedy nawet buzuje się w nas, aby hejterowi napisać coś dosadnego i agresywnego, lepiej niekiedy „ugryźć się w język” i powstrzymać to, bo potem sami będziemy bardziej się denerwować, a jemu sprawi przyjemność to, że udało mu się osiągnąć jego cel, czyli zdenerwować nas. Internetowe kłótnie, np. te na Facebooku zazwyczaj nie mają sensu, ponieważ w większości obie strony sporu nie dochodzą do porozumienia i ładu. Ludzie w internecie są bardziej odważni i skorzy do wylewania hejtu. Dlatego lepiej w ogóle nie wdawać się w internetowe kłótnie, a jak już, to zareagować na nie z miłością, aby spłoszyć przeciwnika. Jeśli jednak nie mamy do tego chęci i cierpliwości zawsze możemy ukryć lub usunąć komentarz.

Przeczytaj również:

Sprawdź również

Jak usunąć konto Snapchat?

Snapchat w okresie swojej świetności posiadał ogromną rzeszę oddanych użytkowników. Dobrze…