Home Social Media Ukrywanie i usuwanie komentarzy na Facebook
Social Media - 4 sierpnia 2019

Ukrywanie i usuwanie komentarzy na Facebook

Jak sprawdzić czy ktoś ukrył nasz komentarz?

Jak usunąć lub ukryć komentarz na Facebook’u?

Usuwanie lub ukrywanie komentarzy na Facebook’u jest bardzo prostym działaniem. Aby usunąć komentarz należy jedynie kliknąć w „trzy kropeczki” obok i wybrać opcję „usuń”, na niektórych telefonach wystarczy jedynie przytrzymać komentarz i wykonać to samo działanie. Niestety usuwanie komentarzy na naszym proflu Facebook może wywołać efekt odwrotny do zamierzonego. Wiele osób bowiem może poczuć się dotkniętych faktem, że administracja profilu usuwa jego komentarze, co poskutkuje kolejną falą negatywnych komentarzy. Łatwo w ten sposób otworzyć facebookową puszkę pandory. Jaka jest alternatywa dla usuwania komentarzy na FB? Niekiedy odpowiedniejszą metodą może okazać się ukrywanie komentarzy na profilu Facebook.

Ukrywanie komenarza na FB – jak to zrobić?

Ukrywanie komentarza na FB skutkuje tym, że osoba, która napisała dany komentarz na naszym profilu Facebook nadal go widzi, tak jakby on normalnie funkcjonował pod postem na tablicy, jednak pozostali użytkownicy nie mają do niego wglądu. Mówiąc wprost istnieje on nadal jednak tylko dla osoby, która go napisała. W ten sposób ukrywamy komentarz, który niekoniecznie chcemy, aby pod naszym postem ale jednocześnie chronimy się przed efektem kuli śnieżnej i złością internautów, których komentarze zostały usunięte. Jak więc ukryć komentarz na FB?

Jak działa ukrycie komentarza na FB?

Aby ukryć komentarz także należy szukać „kropeczek”. Wtedy musimy wybrać opcję „Ukryj komentarz”. Jeśli nie życzymy sobie na naszym profilu hejtu lub po prostu uważamy, że treść opublikowana w komentarzu pod postem jest nieodpowiednia, możemy dany post ukryć i będziemy się czuć lepiej z tym, że go usunęliśmy i nikt go już nie zobaczy. Poniższy screen obrazuje jak łatwo można to zrobić:

Ukrywanie komentarza na Facebook

Ukrywanie komentarzy – Jak sprawdzić czy nasz komentarz został ukryty?

Jak wspomnieliśmy wyżej ukrycie przez administrację profilu FB komentarza powoduje, że inni użytkownicy, poza jego autorem go nie widzą. Rodzi to często obawy osób, które opublikowały jakiś komentarz i spodziewały się dużego odzewu facebookowej społeczności, a w rzeczywistości ich reakcja nie wzbudziła oczekiwanej fali lajków. Te osoby często podejrzewają, że administracja ich komentarz zwyczajnie ukryła przez co widoczny on jest już tylko dla nich. Jak sprawdzić czy komentarz został ukryty?

Sprawdzanie czy komentarz na FB został ukryty to stosunkowo prosta czynność. Z naszego profilu nie jesteśmy w stanie tego zrobić, gdyż jak wspomnieliśmy wyżej ukrycie komentarza poskutkowało tym, że wszyscy go nie widzą poza autorem. Aby więc przekonać się czy nasz komentarz nie został ukryty należy:

  1. Zalogować się na Facebook z innego konta,
  2. Poprosić znajomego, żeby sprawdził czy widzi nasz komentarz,
  3. Sprawdzenie danego FanPage’a w trybie prywatnym bez logowania.

Każda z tych trzech opcji da nam możliwość sprawdzenia, czy nasz komentarz został ukryty na Facebooku.

Jak reagować na negatywne komentarze na Facebooku? Usuwać? Ukrywać?

Wiele osób zastanowi się teraz czy lepiej będzie negatywne komentarze pod swoimi postami na Facebooku usuwać czy ukrywać. Usuwanie komentarzy ma tę zaletę, że znikają one raz na zawsze. Ukrywanie komentarzy to załatwienie sprawy i wyciszenie hejtera w tzw. „białych rękawiczkach”, zwykle nawet bez jego wiedzy, o tym, że został wyciszony. Jednak ukrywanie komentarzy może poskutkować powstaniem fali hejtu. Takie działanie to niekoniecznie najlepsza droga. Jak więc reagować na negatywne komentarze na Facebooku?

-> E-book „Facebook dla firm – podstawy”

W Internecie spotkamy się z wielokrotną krytyką, która zazwyczaj jest kierowana w naszym kierunku, ponieważ ktoś nam zazdrości, albo po prostu czyjeś zdanie jest inne od naszego. Czasami także ktoś może nas źle zrozumieć i od razu wtedy pojawia się hejt. W tym momencie najlepiej na to nie reagować lub po prostu zareagować w sposób kulturalny i jak najbardziej spokojny.  Z osobą, która ewidentnie odnosi się do nas z nienawiścią i krytyką, nie należy rozmawiać w sposób równie agresywny, ponieważ wtedy nigdy nie dojdziemy do ładu i pogodzenia się. Ktoś, kto publikuje negatywne komentarze pod naszym adresem widząc, że reagujemy na nie nie agresją, a spokojem, sam szybciej się uspokoi i przerwie kłótnię, albo po prostu zejdzie z tonu.

Przeczytaj również:

Po co nam hejt w Internecie? Ludzie na co dzień nie potrzebują większych problemów, niż sami mają je w życiu realnym, więc po co robić sobie problemy w świecie interaktywnym? Kiedy nawet buzuje się w nas, aby hejterowi napisać coś dosadnego i agresywnego, lepiej niekiedy „ugryźć się w język” i powstrzymać to, bo potem sami będziemy bardziej się denerwować, a jemu sprawi przyjemność to, że udało mu się osiągnąć jego cel, czyli zdenerwować nas. Internetowe kłótnie, np. te na Facebooku zazwyczaj nie mają sensu, ponieważ w większości obie strony sporu nie dochodzą do porozumienia i ładu. Ludzie w internecie są bardziej odważni i skorzy do wylewania hejtu. Dlatego lepiej w ogóle nie wdawać się w internetowe kłótnie, a jak już, to zareagować na nie z miłością, aby spłoszyć przeciwnika. Jeśli jednak nie mamy do tego chęci i cierpliwości zawsze możemy ukryć lub usunąć komentarz.

Niewidoczne komentarze na FB

Czasami możemy spotkać się na Facebooku z sytuacją, w której opublikowany przez nas komentarz pod czyimś zdjęciem czy postem jest niewidoczny. Dlaczego nasze komentarze nie wyświetlają się po czyimś postem? Powodem tej sytuacji może być usunięcie go przez właściciela strony, na której został umieszczony nasz komentarz lub właściciela profilu na FB. Niekiedy również nasz komentarz jest dla nas widoczny, ale nie widzą go inni użytkownicy FB np. nasi znajomi, którym wysyłamy post. Jest to spowodowane ukryciem komentarza przez administratora. Jeśli więc widzisz, że Twój post np. nie generuje żadnej aktywności (nie ma lajków) ze strony innych użytkowników, być może wcale go nie widzą.

Czy jak się ukryje komentarz to inni go widzą?

Wiemy już, w jaki sposób ukrywać komentarz an FB. Pytanie jednak, kto zobaczy ukryty komentarz. Czy inni użytkownicy mają szansę go zobaczyć? Odpowiedź na to pytanie jest prosta. Ukryty komentarz pod postem na Facebooku jest widoczny tylko dla administratora i autora komentarza. Inni, postronni użytkownicy nie mają szans na jego zobaczenie.

Czy odpowiedzi na ukryty komentarz również będą ukryte?

Co jeśli jednak autor ukrytego przez nas komentarza będzie dalej brnął w dyskusje i postanowi opublikować kolejny komentarz? Cóż, jeśli zrobi to pod swoim ukrytym przez admina komentarzem to nowy komentarz również nie będzie widoczny. Ukrycie bowiem dotyczy zarówno komentarza, jak i całej dyskusji pod nim. Jeśli więc np. sfrustrowany hejter będzie kontynuował dyskusję to wciąż będzie ją prowadził sam ze sobą…

Czy inne komentarze autora ukrytego posta będą widoczne?

W przypadku, gdy ukryjemy post staje się on automatycznie niewidoczny dla wszystkich użytkowników Facebook’a poza administratorami oraz autorem ukrytego komentarza. Jeśli kolejny post tego samego autora zostanie umieszczony pod poprzednim komentarzem, jako kontynuacja dyskusji to również on będzie niewidoczny. Jeśli jednak autor ukrytego komentarza napisze kolejny komentarz np. pod innym postem to już niestety będzie on widoczny dla pozostałych uczestników dyskusji i jeśli chcemy go ukryć to musimy to zrobić ponownie.

Jak zablokować umieszczanie komentarzy przez nieznajomych na naszym profilu?

Nieco inna sytuacja jest, gdy chcemy, aby użytkownicy, którzy nie są naszymi znajomymi nie mogli umieszczać komentarz na naszym prywatnym profilu FB. Takie zablokowanie komentarzy dla nieznajomych również jest możliwe. Aby to zrobić należy przejść do zakładki USTAWIENIA I PRYWATNOŚĆ, a następnie USTAWIENIA, później POSTY PUBLICZNE i na końcu KOMENTARZE DO POSTÓW PUBLICZNYCH zmienić z PUBLICZNE na ZNAJOMI lub ZNAJOMI ZNAJOMYCH, jak na grafice poniżej:

zezwalania na komentowanie przez znajomychTeraz już wiesz, jak zablokować komentarze nieznajomych na Twoim profilu na Facebooku.

Czy da się cofnąć ukrycie komentarza?

Kiedy ukryjemy komentarz jakiegoś użytkownika pod postem na naszej stronie na Facebooku zawsze możemy ten proces cofnąć i odkryć komentarz. Aby to zrobić wystarczy kliknąć na trzy kropki obok ukrytego komentarza i wybrać opcję „Pokaż ponownie komentarz”, dzięki czemu stanie się on na nowo widoczny dla wszystkich użytkowników Facebook.

Sprawdź również

Czy na Messengerze widać kto zrobił screena?

Zrzuty ekranu stały się nieodłączną częścią współczesnej komunikacji online. Wraz z rozwoj…