Home Social Media Usuwanie konta Facebook
Social Media - 26 lutego 2017

Usuwanie konta Facebook

Dezaktywacja konta na fb

Wiele osób zastanawia się nad tym jak i czy w ogóle można usunąć konto na portalu społecznościowym Facebook. Oczywiście, jest to możliwe! Wbrew krążącym po sieci plotkom, jakby osoba raz zarejestrowana na fejsbuku jest z nim związana na zawsze, jest to całkiem prosta czynność. Co więcej są też alternatywy dla tak radykalnych kroków jak kasowanie konta – zawsze przecież może się nam odwidzieć 😉

Kasowanie profilu – Facebook usuwanie konta

Administracja strony Facebook daje nam dwie możliwości, w przypadku gdy podejmiemy decyzję o chęci zniknięcia z popularnego fejsa. Pierwszą z nich jest całkowite usunięcie konta. Jest to ostateczność. Po wykonaniu tej czynności nie będziemy mogli w przyszłości ponownie korzystać z usuniętego profilu ani wydobyć z niego żadnych informacji (zdjęć, fragmentów rozmów, listy znajomych itp.).

Aby usunąć profil należy wyrazić taką chęć w krótkim okienku kasacyjnym dostępnym po zalogowaniu się w serwisie pod TYM linkiem. Następnie będziemy musieli potwierdzić jeszcze swoje dane wpisując aktualne hasło i uzupełniając kod weryfikacyjny. To wszystko, proste prawda?

Facebook usuwanie konta - FB

Ah tak, zapomniałbym dodać, że tylko w teorii jest to takie szybkie. W praktyce usunięcie konta jest odroczone na pewien czas, a włodarze fejsa będą się jeszcze mailowo przypominać, że wkrótce usuną Ci konto i czy na pewno jesteś pewien tej decyzji.

Dezaktywacja konta Facebook – FB

Alternatywą dla nieodwracalnej czynności jaką jest kasowanie konta staje się jego dezaktywacja. Oznacza to ni mniej ni więcej tyle, co wprowadzenie naszego profilu w stan uśpienia. Nikt nas nie będzie mógł wyszukać, nawet znajomi nie zobaczą naszych zdjęć ani postów zamieszczonych w przeszłości. Krótko mówiąc znikniemy z facebookowego świata. Różnica polega jednak na tym, że nie jest to nieodwracalne!

Aby dokonać dezaktywacji profilu wystarczy zalogować się do portalu i w USTAWIENIACH wybrać BEZPIECZEŃSTWO. Tam spośród szeregu możliwości nas interesuje ta ostatnia, na samym dole, tak jak na poniższym screenie.

dezkatywacja konta facebook - usuwanie konta fb

Usuwanie konta na portalu społecznościowym Facebook jest dziecinnie proste. Wystarczy wyrazić taką chęć i nikt nam nie będzie robił z tym trudności. Warto jednak pamiętać o opcji dezaktywacji konta, która może nam się również przydać.

7 Comments

Sprawdź również

Zdjęcie w tle – Jak na Facebooku prawidłowo je ustawić?

Jak dopasować zdjęcie w tle na FB? Jak ustawić zdjęcie w tle na prywatne? Jak zablokować z…