Home E-commerce Jak usunąć stronę na facebooku?
E-commerce - Social Media - 30 marca 2017

Jak usunąć stronę na facebooku?

Jak usunąć stronę na FB?

W ostatnim czasie na blogu pojawił się wpis dotyczący usuwania profilu prywatnego na portalu Facebook. Pojawiły się wówczas pytania o to, w jaki sposób można usunąć stronę firmową na popularnym fejsie. Oczywiście jest to możliwe, a co więcej, bardzo proste!

Wiele firm, organizacji, osób publicznych (artystów, dziennikarzy, influencerów) posiada swoją stronę, czyli popularny fanpage na Facebooku. Za jego pośrednictwem komunikują się z fanami, czytelnikami lub klientami. Tego typu konta są świetnym miejscem do zacieśniania relacji ze swoją grupą odbiorców i świetnie sprawdzają się przy budowaniu wizerunku marki. Obecnie nie sposób wyobrazić sobie działań z zakresu e-PR bez użycia mediów społecznościowych. Co jednak w sytuacji, gdy konto przestaje nam być potrzebne?

Kasowanie strony Facebook

Wyobraźmy sobie sytuację, że Twoja firma zamyka lub zawiesza na jakiś czas działalność. Albo zespół muzyczny, który niegdyś był popularny dziś już nie gra koncertów ani nie wydaje płyt. Strony tego typu organizacji, które w przeszłości były przydatnym narzędziem nagle okazują się bezużyteczne. Co więcej, mogą narobić jeszcze więcej szkód. Ciągle aktywny profil na Facebooku może sugerować odbiorcom, że dana działalność wciąż funkcjonuje, a jedynie oni są zaniedbywani i ignorowani. Aby tego uniknąć warto usunąć niepotrzebne konto na Facebooku. Jak tego dokonać?

Jak usunąć FanPage? Usuwanie FanPage’a na FB w kilka chwil

Aby usunąć stronę na Facebooku wystarczy zalogować się na dane konto i z górnego menu wybrać opcję „Ustawienia”. Następnie z listy występującej w obszarze ogólnym kliknąć „Usuń stronę”. Zupełnie jak na poniższej grafice.

usuwanie strony fb

Następnie na naszym ekranie pojawi się zapytanie czy na pewno chcemy usunąć stronę na Facebooku. W końcu strona firmowa to ważna rzecz i jej nieplanowana utrata może okazać się bolesna. My jednak jesteśmy zdecydowani i bez skrupułów usuwamy stronę! 😉

strona fb kasowanie - jak usunąć stronę na facebooku?

Ostatni etap to wyskakujące okienko z informacją o zakończeniu procesu usuwania fanpage’a. Teraz już wiesz jak usunąć stronę na facebooku 😉

usunieta strona facebook - jak usunąć stronę na facebooku?

Usuwanie strony na Facebooku jest równie proste i nawet szybsze niż usuwanie konta prywatnego. Aby tego dokonać należy w ustawieniach ogólnych wybrać opcję „Usuń stronę”, a następnie potwierdzić tę decyzję.

PS. Profil bloga Lepiej Widocznych na Facebooku żyje i ma się dobrze – to nie on został usunięty w celach pozyskania screenów 🙂

5 Comments

  1. Ostatnio została usunięta moja strona bez pisania przyczyny . Ja tego nie robiłam . Jak odzyskać moją stronę firmową???
    Da się przywrócić konto ? Pisze do administracji i centrum pomocy . Nikt nie odp.

Sprawdź również

Czy na Messengerze widać kto zrobił screena?

Zrzuty ekranu stały się nieodłączną częścią współczesnej komunikacji online. Wraz z rozwoj…