Home Biznes W jaki sposób można zmaksymalizować sprzedaż w sklepie na Prestashop?
Biznes - 21 listopada 2022

W jaki sposób można zmaksymalizować sprzedaż w sklepie na Prestashop?

Darmowe oprogramowanie Prestashop sprawia, że koszt wejścia w branże e-commerce jest wyjątkowo niski. O ile jednak oprogramowanie sklepu internetowego można pobrać za darmo, to trzeba pamiętać o kosztach związanych z zakupem hostingu, domeny, konfiguracją sklepu i o innych tego typu wydatkach. Niestety, wiele osób wciąż próbuje samodzielnie postawić sklep internetowy, co najczęściej kończy się tym, że strona w ogóle nie przyciąga potencjalnych klientów, tylko odstrasza ich przestarzałym wyglądem lub różnymi niedoróbkami.

  1. Dlaczego niedopracowany sklep na Prestashop nie ma sensu?
  2. W jaki sposób agencja interaktywna może poprawić sklep internetowy?
  3. Pomoc w stworzeniu sklepu internetowego

Bardzo często wystarczy jednak wprowadzić kilka zmian, aby sklep Prestashop zaczął przynosić zyski. Przykładem takich działań może być zastosowanie szablonu graficznego dostosowanego do konkretnej branży, odpowiednie zoptymalizowanie sklepów internetowych, zainstalowanie dodatkowych modułów typu systemy rabatowe oraz lepsze poznanie panelu administracyjnego. Ze wszystkimi takimi sprawami można się zgłosić do firmy, która specjalizuje się w dostosowywaniu sklepów Prestashop do indywidualnych potrzeb nawet najbardziej wymagających klientów.

Dlaczego niedopracowany sklep na Prestashop nie ma sensu?

Chęć prowadzenia sklepu internetowego prowadzi czasami do szybkiego uruchomienia strony z wykorzystaniem gotowych szablonów i oprogramowania open source. Problem w tym, że trudno wówczas liczyć na sukces w sprzedaży online, szczególnie jeżeli strona www wygląda dużo gorzej niż serwisy należące do konkurencji. Jeżeli natomiast nie zadba się o prawidłową konfigurację w panelu administracyjnym, to zarówno korzystanie ze sklepu, jak i jego obsługa mogą być bardzo uciążliwe.

W jaki sposób agencja interaktywna może poprawić sklep internetowy?

Zawsze jednak można skorzystać z pomocy specjalistów, którzy zadbają o wszystkie elementy twojego sklepu. Jest to świetny wybór zarówno dla małych stron, jak i dużych sklepów, ponieważ agencja interaktywna może zapewnić kompleksową obsługę. Obejmuje ona pomoc techniczną, wsparcie marketingowe i administracyjne. Zamiast więc zastanawiać się, czy dane klientów są odpowiednio zabezpieczone lub jak skonfigurować certyfikat SSL, można powierzyć tego typu zadania zewnętrznej firmie, a samemu skupić się na rozwijaniu sklepu.

Pomoc w stworzeniu sklepu internetowego

Szczegółowe informacje na temat oferty związanej z opieką nad sklepami Prestashop można uzyskać na stronie agencji coolbrand.pl. Firma od lat wykonuje nowoczesne sklepy online od A do Z i ma wielu zadowolonych klientów.

Sprawdź również

Praca w social media – plusy i minusy, które musi poznać każdy

Jedną z bardziej przyszłościowych profesji jest praca w social media. Dla wielu jest to za…