Home WEB i technologie WeTransfer – czym jest i jak z niego korzystać?
WEB i technologie - 4 grudnia 2019

WeTransfer – czym jest i jak z niego korzystać?

Jak wysyłać pliki za pomocą WeTransfera?

Jak wysyłać pliki za pomocą WeTransfera? W dzisiejszych czasach praktycznie każdy użytkownik internetu posiada własną skrzynkę mailową do wysyłania i odbierania korespondencji elektronicznej. Czasem jednak w pracy, czy w domu może okazać się konieczne przesłanie większych plików i z uwagi na ich rozmiar zwykła skrzynka pocztowa nie wystarcza. Większe firmy wykorzystują w tym celu własne serwery i pamięci w chmurze, jednak w przypadku użytkowników prywatnych lub niewielkich firm takie rozwiązanie jest zwykle zbyt kosztowne.

Jak wysłać duży plik w WeTransfer?

WeTransfer oferuje również możliwość wysyłania dużych rozmiarów plików. Użytkownicy, którzy nie chcą wykupić lub nie potrzebują własnego serwera, czy pamięci w chmurze, a muszą przesłać większy plik, bardzo często wykorzystują w tym celu serwis wetransfer. Jest to internetowa platforma działająca w chmurze, umożliwiająca całkowicie bezpłatne przesyłanie różnego rodzaju plików innym użytkownikom. Serwis jest bardzo prosty w obsłudze, skuteczny i zyskuje coraz większą popularność. Oprócz darmowej wersji, dostępna jest także wersja płatna serwisu – PRO, w której dostępne jest do 1TB miejsca we własnej chmurze, a także transfer plików o wadze 20 GB i szyfrowanie hasłem.

Wysyłanie i odbieranie plików poprzez WeTransfer

Aby korzystać z serwisu, wystarczy wejść na stronę https://wetransfer.com/ i wybrać odpowiednią dla siebie opcję – darmową (free) lub płatną (PRO). Po dokonaniu wyboru, należy załadować pliki do wysyłki, podać adres e-mail odbiorcy oraz swój, a następnie wpisać wiadomość lub tytuł i wysłać. W darmowej wersji programu można wysyłać pliki o wielkości do 2 GB, do maksymalnie 20 odbiorców na raz. Po przesłaniu plików na serwer zarówno nadawca, jak i odbiorca otrzymują powiadomienie na podane adresy e-mail z linkiem, pod którym można pobrać materiały. Po kliknięciu linku pliki zapisują się na komputerze odbiorcy. Po pobraniu pliku przez odbiorcę, nadawca otrzymuje także mailowo potwierdzenie, że pliki zostały odebrane.

Serwis WeTransfer, oprócz osób prywatnych, wykorzystuje coraz więcej firm. Jest szczególnie popularny w branży reklamowej, czy tłumaczeniowej, gdzie bardzo często wysyła się pliki o dużych rozmiarach.

Zobacz też:

Sprawdź również

Wiodące technologie w IT – sprawdź, gdzie znaleźć pracę

Branża IT to nieustanny rozwój – rośnie zarówno liczba nowych rozwiązań technologicznych, …