Home Biznes Wiodące technologie w IT – sprawdź, gdzie znaleźć pracę
Biznes - WEB i technologie - 17 listopada 2022

Wiodące technologie w IT – sprawdź, gdzie znaleźć pracę

Branża IT to nieustanny rozwój – rośnie zarówno liczba nowych rozwiązań technologicznych, jak i miejsc pracy. Specjaliści IT mogą liczyć na najwyższe zarobki, możliwości rozwoju oraz dodatkowe benefity. Poznaj wiodące technologie w IT.

Kluczowe technologie w IT

Pracodawcy szukają zarówno osób początkujących, którym zależy na zdobyciu doświadczenia, jak i specjalistów. Różnorodność technologii sprawia, że każdy może specjalizować się w innej z nich. Rekruterzy zwracają uwagę na:

  • biegłość technologii informatycznych;
  • poziom doświadczenia;
  • znajomość konkretnych programów;
  • znajomość języków obcych (głównie języka angielskiego oraz niemieckiego);
  • zrealizowane projekty, portfolio.

Poznaj wiodące aktualnie technologie IT:

Java. Pozwala budować nowoczesne, skalowalne i solidne aplikacje przy użyciu najnowocześniejszego języka programowania, bez względu na rodzaj platformy sprzętowej.

JavaScript. Dzięki niej można stworzyć atrakcyjne wizualnie i responsywne interfejsy programów, a także w pełni zadbać o sprawne działanie produktu.

Mobile. Dzięki tym rozwiązaniom pozwolisz użytkownikom na korzystanie z różnych aplikacji webowych albo desktopowych z dowolnego miejsca.

Product & Project. Zarządzanie backlogiem produktu lub harmonogramem i budżetem projektu wykorzystując zasady LEAN.

DevOps. Możliwa jest budowa infrastruktury z poziomu kodu i uruchamianie całego środowiska jednym poleceniem.

Quality Assurance. Dzięki niemu można testować oprogramowanie i sprzęt poprzez pisanie testów automatycznych albo manualnie. To ważne zadanie, które niesie wsparcie reszcie zespołu w tworzeniu najwyższej jakości rozwiązań.

.NET. Pozwala tworzyć nowoczesne aplikacje na różne platformy oraz dodatkowo rozwiązania backendowe, stosując wzorce projektowe i paradygmaty.

Data. Pozwala zebrać, przeanalizować, transformować i przesyłać dane, które będą wspierać rozwój danego biznesu. Data służy do tworzenia modeli danych i optymalizacji zapytań, co ma na celu uzyskanie najlepszej wydajności.

Gdzie szukać pracy w branży IT?

Warto sprawdzić oferty pracy IT w Edge1s w zakładce „Kariera”: https://edge1s.com/pl/kariera/. Znajdziesz tu konkretne propozycje z wymaganiami, zakresem obowiązków czy opisem procesu rekrutacji. Podczas rozmowy poznasz korzyści ze współpracy i potencjalne projekty, a rekruter techniczny zweryfikuje wiedzę, umiejętności i kompetencje miękkie kandydata. Określi też Twoje dopasowanie do zespołu pod konkretne wymagania w projekcie.

Sprawdź również

Jak założyć konto PayPal?

PayPal jest jedną z najpopularniejszych platform płatniczych na świecie, umożliwiającą szy…