Home Przerwa na kawę Wszystko co wiemy o Cyberpunk 2077!
Przerwa na kawę - 30 czerwca 2020

Wszystko co wiemy o Cyberpunk 2077!

Cyberpunk 2077

Nie jest żadną tajemnicą że nadchodząca Polska produkcja o twórców legendarnego Wiedźmina jest jedną z najbardziej wyczekiwanych gier tej dekady. Zebraliśmy dla Was w jednym miejscu wszystkie najważniejsze informacje i odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Data premiery – czyli kiedy zagramy w Cyberpunk 2077?

Pierwsza zapowiedź gry ukazała się już w 2012 roku, jeszcze przed premierą trzeciej odsłony Wiedźmina na konsole PlayStation 4, Xbox One i PC. Na więcej informacji przyszło nam jeszcze sporo poczekać. Pierwszy oficjalny zwiastun gry ujrzeliśmy w roku 2018, a pierwsza data premiery głosiła że nowy tytuł odpalimy już 16 kwietnia 2020 roku. Niestety termin ten został zmieniony na 19 września co nie wydawało się aż tak odległym dniem. W czerwcu 2020 roku CDP Red ogłosiło że Cyberpunk wymaga więcej nakładu pracy i po raz kolejny postanowiono przenieść debiut produkcji na 20 listopada 2020 roku – który obecnie jest ostateczną i oficjalną datą premiery gry!

Cyberpunk 2077 – gatunek i fabuła.

Najnowszy tytuł CDP Red to pierwszo-osobowy RPG akcji z ogromnym otwartym światem. Umieszczony w popularnym uniwersum „papierowego” RPG przeniesie graczy w futurystyczną wizje przyszłości, do miasta Night City którym rządzą mega-korporacje a nikogo już nie powinno dziwić przedłużanie sobie życia przez mieszkańców za pomocą elektronicznych implantów. Ulice rządzą się swoimi prawami, pełno w nich gangów i organizacji walczących przeciwko systemowi. Gracze wcielą się w postać o chwytliwym imieniu „V”, najemnika który podczas jednego z zadań wejdzie w posiadanie chipu skrywającego sekret nieśmiertelności przez co znajdzie się na celowniku najpotężniejszych ludzi w mieście.

Czy będzie możliwość zmiany kamery?

Cyberpunk 2077 zaoferuje widok First Person Perspective co oznacza że całość wydarzeń zaobserwujemy z perspektywy naszej postaci. W grze nie będzie możliwości zmiany kamery na trzecio-osobową, czyli z za pleców naszego bohatera czy bohaterki. Wyjątkiem będzie poruszanie się pojazdami, za sterami których usiądziemy w trakcje rozgrywki.

Na jakich konsolach ukaże się Cyberpunk 2077?

Gra ukaże się na konsolach obecnej i nowej generacji. Zagramy więc na PlayStation 4 i 5, a także na Xbox One i Xbox Series X. Co ważne gracze którzy zakupią grę na obecną generacje, otrzymają darmowy update do wersji na konsole PlayStation 5 i Xbox Series X! Gracze PC-towi zaś, przygotować muszą dość mocny sprzęt.

Prognozowane minimalne wymagania gry

Procesor: Intel Core i5-2500K 3.3GHz, AMD Ryzen 5 260 3.9 GHz

Karta graficzna: 3 GB, Nvidia GeForce GTX 780/AMD Radeon R9 280 lub lepsza

Pamięć RAM: 12 GB

Prognozowane rekomendowane wymagania gry

Procesor: Intel Core 7-8700K 3.7 GHz
Karta graficzna
: 8 GB, Nvidia GeForce GTX 1070/AMD Radeon RX Vega 56 lub lepsza

Pamięć RAM: 16 GB

 

W jakich edycjach ukaże się Cyberpunk 2077?

Jak każdy duży tytuł gra poza standardowym wydaniem, otrzyma bogatą edycję kolekcjonerską w skład której wejdą:

  • Pudełko edycji kolekcjonerskiej
  • Kolekcjonerski steelbook
  • 25-centymetrowa figurka przedstawiająca główną postać gry
  • Artbook w twardej oprawie
  • Metalowe przypinki
  • Metalowy brelok Quadra Vtech
  • Materiał dowodowy NCPD zawierający opatrzony notatkami przewodnik po Night City
  • Haftowane naszywki

Poza ww. kolekcjonerką gra otrzyma sporo gadżetów którymi nie pogardzą kolekcjonerzy. W bonusach preorderowych różnych sklepów znaleźć można aż 4 równe steelbooki, breloczki, naklejki czy plakaty. Cyberpunk 2077 otrzyma też swoją linie figurek od Dark Horse.

Nie da się ukryć że Warszawskie studio CD Projekt Red podchodzi do gry ambitnie i z rozmachem więc ogromny sukces gry wydaję się być nieunikniony a data premiery zbliża się wielkimi krokami.!

Sprawdź również

TOPowe gry strzelanki w historii? Poznaj listę!

Strzelanki to jedne z popularniejszych gier. Zaliczają się do gier, w które chętnie grają …