Home Social Media Wykryto logowanie do Twojego konta facebook – Jak sprawdzić czy ktoś włamał się na Twój FB?
Social Media - 16 marca 2020

Wykryto logowanie do Twojego konta facebook – Jak sprawdzić czy ktoś włamał się na Twój FB?

Kto logował się na Twój profil na facebooku?

Cyberprzestępcy są coraz bardziej przebiegli i niestety skuteczni. Każdy może stać się ofiarą przestępstwa. Portale społecznościowe to dla nich duże pole do popisu. Czasami włamanie wygląda nie zostawia po sobie śladów i ciężko jest na pierwszy rzut oka zauważyć, że coś jest nie tak. Nie oznacza to jednak, że użytkownicy portali takich jak Facebook są bezradni. W każdym momencie możemy sprawdzić czy ktoś włamał się na nasze konto Facebook. Jak to zrobić?

Zaloguj się na swój profil

Na początku logujemy się na swoje konto na Facebook i przechodzimy do zakładki Ustawienia, znajduje się ona w prawy górnym rogu ekranu po kliknięciu w ikonkę ⇓. Zostajemy wtedy przekierowani do ustawień ogólnych.

ustawienia facebook

Bezpieczeństwo i logowanie

Następnie po prawej stronie wybieramy zakładkę bezpieczeństwo i logowanie. W tym momencie po prawej stronie wyświetlą nam się miejsca logowania. Możemy rozwinąć tą listę i przejrzeć, kiedy dokonano logowania na nasze konto na Facebooku, z jakiego urządzenia oraz jaka była lokalizacja logowania.

miejsce logowania na facebook

Jak się uchronić przed włamaniem na Facebook?

Jeżeli wykryjemy logowanie z miejsca lub/i urządzenia, które nie należy do nas możemy zabezpieczyć swoje konto. Klikamy w ikonkę trzech kropek (po prawej stronie) obok nieznanego miejsca logowania. Rozwija nam się lista z możliwościami do wyboru. W tym miejscu możemy wylogować się z nieznanego urządzenia bądź wybrać zakładkę To nie ty? aby zabezpieczyć konto. Po wybraniu tej drugiej opcji Facebook zweryfikuje nasze konto. Następnie możemy zmienić hasło, sprawdzić adresy email z których dokonywano logowania, a także przejrzeć ostatnią aktywność konta w tym nowo dodanych znajomych, ostatnio dodane posty, komentarze czy polubienia stron. Podczas zabezpieczenia konto możemy cofnąć ostatnią aktywność lub jeśli wszystko się zgadza pominąć wybrane elementy.

W przypadku wykrycia nieznanego nam miejsca logowania:

  1. Wyloguj się z nieznanego urządzenia
  2. Kliknij opcję „To nie Ty?”, aby Facebook dokonał weryfikacji konta
  3. Zmień hasło
  4. Sprawdź ostatnią aktywność na Facebooku (w szczególności ostatnie polubione strony i posty)

W ten prosty sposób możemy chronić naszą prywatność oraz dostęp do konta na Facebooku. Warto również ustawić sobie powiadomienia na telefonie, w sytuacji gdy Facebook wykryje logowanie z nieznanego urządzenia.

Zobacz też:

Sprawdź również

Biblioteka reklam Facebook – czym jest?

Platformy społecznościowe, takie jak Facebook, niosą w sobie ogromny potencjał sprzedażowy…