Wyposażenie jakie powinno się znaleźć w kuchni gastronomicznej jest prawie takie samo, bez względu na rodzaj restauracji jaka to będzie.

Urządzenia to kluczowa sprawa zaraz po surowcach czy półproduktach z jakich będą przyrządzane dania. Warto zainwestować w wysokiej jakości sprzęt, aby klienci byli zadowoleni – a to przecież podstawa w gastronomii.

Kuchnia – serce restauracji

Kuchnia to miejsce gdzie przygotowywane są wszystkie potrawy oraz odbywa się obróbka termiczna produktów. W zależności jaka jest wielkość lokalu taka również będzie duża kuchnia i ilość potrzebnego wyposażenia. Kuchnię można podzielić na dwie części : zimną oraz ciepłą.

Kuchnia ciepła to ta część, gdzie przygotowuje się dania gorące. To zdecydowanie najważniejsza część całego lokalu. Wyposażona głównie przez trzony kuchenne, piece konwekcyjne, grille, frytkownice oraz patelnie.

Natomiast kuchnia zimna to miejsce, gdzie będą przygotowywane zimne dania oraz przekąski. Tutaj już nie potrzeba tyle sprzętu, a należy postawić na funkcjonalne stoły robocze. W tej części powinny znaleźć się również urządzenia chłodnicze, które służą do przechowywania żywności. Bardzo przydatne będą również urządzenia pomocnicze, takie jak krajalnice, miksery, szatkownice czy maszyny wieloczynnościowe.

Jakie meble w gastronomii?

Wszystkie lokale gastronomiczne muszą posiadać odpowiednio wyposażone zaplecze. Praca jaka odbywa się w kuchni jest bardzo intensywna i powinna być jak najbardziej ergonomiczna. Dlatego najlepszym wyborem są meble ze stali nierdzewnej, które spełniają wszystkie wymogi.

Ogromnym atutem są właściwości materiału, stal nierdzewna wyróżnia się spośród innych materiałów. Z pewnością jest odporna na korozję, ponieważ pokrywa ją warstwa tlenku chromu. Meble ze stali nierdzewnej są również wytrzymałe i odporne na długie użytkowanie. Dodatkowo są bezpieczne i estetyczne w wyglądzie oraz proste w konstrukcji. Ponadto meble ze stali nierdzewnej są wygodne podczas pracy.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sprawdź również

Asystent Google – co powinieneś o nim wiedzieć?

Od dosyć dawna mamy możliwość używania sztucznej inteligencji, naszego wirtualnego asysten…