Home WEB i technologie Wyskakujące reklamy android – jak je zlikwidować
WEB i technologie - 13 stycznia 2021

Wyskakujące reklamy android – jak je zlikwidować

Reklamy android - jak wyłączyć

Wyskakujące reklamy podczas korzystania z androida np. podczas surfowania po Internecie to wielkie utrapienie wszystkich jego użytkowników. Na niektórych stronach reklamy nawet uniemożliwiają, a nie tylko utrudniają korzystanie z danej strony. O ile na komputerze bywa to rzadkie i łatwiej sobie z tymi reklamami poradzić. Dużo większym problemem okazują się wyskakujące okienka na urządzeniach takich jak smartphone, gdzie ekrany są dużo mniejsze,a reklamy rzadko bywają skalujące, a samo zablokowanie jest dużo trudniejsze. Oto sposoby jak zablokować reklamy na telefonie.

Wyskakujące reklamy android – usunięcie z użyciem przeglądarki

Najłatwiejszym sposobem pozbycia się uciążliwych reklam na naszym urządzeniu z android, będzie używanie przeglądarki z wbudowaną wtyczką do blokowania reklam. Taką przeglądarką jest Opera, która od samego początku po zainstalowaniu blokuje reklamy, a więc przeglądając internet nie musimy martwić się żadnymi związanymi z tym utrudnieniami, a przeglądarka sama w sobie poza tym działa jak każda inna i nie wymaga jakiejś większej nauki obsługi.

Blokowanie reklam w przeglądarce chrome

Przeglądarką Google Chrome  stała się jedną z najpopularniejszych wśród użytkowników. W niej również na naszym telefonie możemy zablokować wyskakujące okienka, aby tego dokonać musimy kliknąć ikonę trzech kropek znajdujących się u góry, a następnie wybrać „ustawienia”. Następnie klikamy zaawansowane, przechodzimy do sekcji „prywatność i bezpieczeństwo”, a potem musimy już tylko odszukać opcję „pop-upy i przekierowania” i blokujemy niechcianą funkcję. W ten sposób możemy zablokować niechciane reklamy android.

Zainstalowanie adblock browser dla androida

Inna opcja zablokowania reklam na naszym urządzeniu z andorid to zainstalowanie przeglądarki powstałej od znanego z przeglądarek internetowych oprogramowania adblock plus. Przeglądarka nazywa się adblock browser i jest to przeglądarką, która sama w sobie blokuje wszelkie reklamy. Jeżeli nasz telefon jest zrootowany to wtedy jesteśmy wstanie bez żadnych przeszkód pobrać po prostu adblock’a i przestać martwić się reklamami. Jeżeli chcemy używać tego programu, a nasz telefon nie jest zrootowany, to istnieje na to sztuczka. Po zainstalowaniu ze sklepu play aplikacji adblocka, musimy go skonfigurować i przepisać z niego ustawienia proxy do sieci z którą łączy się nasz telefon.

Blokowanie reklam w systemie

Istnieje także możliwość zablokowania reklam systemowo, wtedy zablokujemy reklamy z poziomu naszego telefonu, aby tego dokonać musimy wejść w ustawienia, a następnie w opcje „zaawansowane”, a następnie zlokalizować pole „blokuj wyskakujące okienka” i włączyć opcję. Nazwa tej funkcji może oczywiście różnić się w zależności od modelu naszego telefonu.

Reklamy nadal się wyświetlają?

Istnieje możliwość, że pomimo tych wszystkich opcji reklamy nadal się wyświetlają. To może oznaczać, że nasz telefon został zainfekowany niechcianym oprogramowaniem. Mogło do tego dojść poprzez przeglądanie nie do końca sprawdzonych treści lub klikania w podejrzane linki. Wtedy powinniśmy w pierwszej kolejności powinniśmy zrestartować ustawienia przeglądarki. Jeśli to natomiast nie pomoże, potrzebujemy instalacji oprogramowania antywirusowego, które znajdzie i wyeliminuje wirusa.

Sprawdź również

Jak zainstalować Windows 10 z pendrive’a?

Instalacja systemu operacyjnego Windows 10 z pendrive’a to jedno z najczęściej wybie…