Home WEB i technologie Wyszukiwarka osób po zdjęciu – jak znaleźć kogoś bezpłatnie?
WEB i technologie - 29 października 2022

Wyszukiwarka osób po zdjęciu – jak znaleźć kogoś bezpłatnie?

Jak wyszukać kogoś po zdjęciu w Internecie?

Wyszukiwanie osoby po fotce w sieci może być przydatne w wielu sytuacjach. W dzisiejszym świecie, gdy większość życia odbywa się w internecie, nikogo nie dziwią już internetowe znajomości, relacje, przyjaźnie czy nawet związki. Jednakże nie można być całkowicie zaślepionym strzałą amora. Trzeba zdawać sobie sprawę, że w internecie nie powinno się nikomu ufać stuprocentowo. Jeżeli wątpisz w prawdziwość czyichś zdjęć czy danych, czytaj dalej, a na pewno dowiesz się jak zweryfikować to, czy ktoś jest prawdomówny względem ciebie.

Catfish – czym jest i na czym polega?

Catfish jest stosunkowo nowym zjawiskiem, które wylęgło się wraz z rozwinięciem sfery internetowej i chęcią poznania osób z całego świata, którą umożliwia właśnie Internet. Tak więc, czym jest owy Catfish? Catfish to pojęcie zaczerpnięte z języka angielskiego (z ang. Catfish to gatunek ryby, a dokładnie suma) jest to osoba, która w internecie podaje się za zupełnie inną osobę używając innego imienia, nazwiska czy właśnie zdjęcia. Niestety nie zawsze jest to tak oczywiste, że osoba, z którą się rozmawia, jest nieprawdziwa czy nawet nie istnieje.

Jak więc odkryć oszustwo drugiej osoby? – znajdź osobę po zdjęciu

Jak wszyscy prawdopodobnie wiemy, w Internecie na szczęście nic tak naprawdę nie ginie, a dodatkowo w dzisiejszych czasach praktycznie każdy jest obecny w internecie w naprawdę znacznym stopniu. Wszyscy znamy przypadek osoby, która zamieszcza w internecie każdy aspekt swojego życia, ale to właśnie dlatego z łatwością dziecka można odszukać informacje o praktycznie każdej osobie. Oczywiście w pierwszej kolejności wpisujemy imię i nazwisko, jednak nawet jeżeli nie mamy do czynienia z Anną Kowalską, odnalezienie dokładnie tej persony, o którą nam chodzi może być wręcz awykonalne. W końcu Internet stanowi naprawdę dużą bazę wiedzy. Aby naprawdę kogoś znaleźć najprościej wyszukać go po zdjęciu na różnych wyszukiwarkach, które do tego służą. Laikowi mimo wszystko za dużo to nie mówi, dlatego jak znaleźć kogoś po zdjęciu?

Obrazy Google – funkcja, która pozwoli nam wyszukać osobę po zdjęciu

Najpopularniejszą wyszukiwarką okazują się oczywiście obrazy Google. Jest to najpopularniejszy sposób na wyszukiwanie osoby po zdjęciu. Jak więc to działa? Jak wyszukać osobę po zdjęciu? Mechanizm jest prosty, ponieważ zdjęcie, które znalazłaś/znalazłeś w Internecie, bądź masz je pobrane na swoim dysku przeciągasz po prostu do wyszukiwarki, a ona sama na jego podstawie szuka jakichkolwiek skojarzeń związanych ze zdjęciem. to mogą być linki do portalów społecznościowych, zdjęcia z miejscowości, w której mieszka dana osoba bądź artykuły, w których się pojawia.

TinEye – strona do wyszukiwania kogoś po zdjęciu

TinEye jest kolejną z dostępnych internetowych wyszukiwarek po zdjęciu. Mechanizm działania jest niezwykle podobny do tego z obrazów Google. Jednakże ta wyszukiwarka jest bardziej profesjonalna i znacznie dokładniejsza od swojej poprzedniczki. Pokazuje dokładnie, gdzie dane zdjęcie pojawia się w internecie, można także sprawdzić jego lokalizacje. Dodatkowo TinEye jest niezwykle dokładną wyszukiwarką, która pokaże tylko takie wyniki, które pasują do obszaru wyszukiwanego.

CTRLQ.org – wyszukiwarka osób po zdjęciu

Ostatnia z prezentowanych wyszukiwarek internetowych, która jednak w przeciwieństwie do pozostałych – nie jest darmowa. Mimo wszystko czasami warto zainwestować w precyzyjne informacje, szczególnie, jeżeli sprawa jest na tyle poważna, że odnalezienie kogoś po samym zdjęciu stanowi sprawę życia i śmierci. Warto pamiętać, że płaci się za produkt, który naprawdę jest warty uwagi, w tym przypadku są to skrypty Googla, czyli coś czego nie posiada przeciętny użytkownik. Właśnie z tego powodu warto przemyśleć taki zakup.

Czy da się wyszukać osobę na FB po zdjęciu?

Na samym portalu społecznościowym jeszcze nie istnieje opcja wyszukiwania po zdjęciu bezpośrednio z wyszukiwarki na stronie. Jednakże wyszukiwanie profilów na Facebooku za pomocą zdjęć jest ułatwione dzięki unikalnemu tokenowi, który przypisany jest do każdego z dodanych zdjęć. Dzięki temu bardzo łatwo odnaleźć profil na Facebooku za pomocą zdjęcia.

Sprawdź również

Wiodące technologie w IT – sprawdź, gdzie znaleźć pracę

Branża IT to nieustanny rozwój – rośnie zarówno liczba nowych rozwiązań technologicznych, …