Home Social Media Zaproszenia do znajomych na FB – Kogo zaprosiłeś? Kto Cię odrzucił?
Social Media - 12 sierpnia 2019

Zaproszenia do znajomych na FB – Kogo zaprosiłeś? Kto Cię odrzucił?

Jak sprawdzić, kogo zaprosiłeś do znajomych na Facebook, a kto nie przyjął zaproszenia?

Limit liczby znajomych na Facebook

Przeciętny użytkownik Facebooka ma średnio 150 znajomych. Niektórzy z nas zapraszają wszystkie osoby, jakie udało nam się poznać, inni ograniczają się jedynie do najbliższych znajomych. O ile te drugie nie mają problemu, to te pierwsze mogą dobić jedynie do liczby 5 tysięcy znajomych. Na Facebooku nie można mieć większej sieci osób, które znamy – gdy chcemy przyjąć lub zaprosić do naszego grona 5001 osobę Facebook pyta czy ma przekształcić profil w fanpage’a.

W poniższym tekście wyjaśnimy kilka kwestii, które dotyczą sprawy zaproszeń na tym popularnym portalu społecznościowym. Wszystko zostało przedstawione w prosty i przyjemny sposób, tak by każdy wszystko zrozumiał.

Jak sprawdzić kogo się zaprosiło na FB?

Zastanawiasz się jak sprawdzić do kogo wysłało się zaproszenie na Facebooku? Kto oczekuje na akceptację naszego zaproszenia? W celu pozyskania tej informacji należy kliknąć w piątą ikonkę od prawej w prawym górnym rogu. Jest ona zatytułowana „Zaproszenia do grona znajomych„. Gdy rozwinie nam się lista, różnych osób, które czekają na akceptację do grona znajomych z naszej strony, na górze jest „Szukaj znajomych”. Aby pozyskać informację kogo sami zaprosiliśmy, należy w to kliknąć. Wyświetla nam się nowa strona Facebooka, gdzie pod tekstem „Zaproszenia do grona znajomych” jest mniejszy napis „Pokaż wysłane zaproszenia”. W ten sposób pokazuje nam się lista osób, na których akceptację czekamy.

Podsumowując, aby sprawdzić do kogo wysłaliśmy zaproszenie na FB należy:

  1. Kliknąć w ikonkę „Zaproszenia do grona znajomych”,
  2. Wybrać opcję „Szukaj znajomych”,
  3. Wybrać pole „Pokaż wysłane zaproszenia”.Jak anulować wysłane zaproszenie na Facebooku?

Jak cofnąć wysłane zaproszenie na FB? Czy to w ogóle możliwe? Oczywiście, że się da. Nie mamy jednak gwarancji, czy osoba, do której zostało wysłane zaproszenie je zdążyła zobaczyć czy też nie. W celu cofnięcia wysłanego zaproszenia wchodzimy na profil danej osoby. Najeżdżamy myszką na tekst „Wysłano zaproszenie do grona znajomych„. Wyświetla nam się krótka lista różnych opcji. Ta, której szukamy jest na ostatniej pozycji i brzmi „Anuluj zaproszenie„. Gdy w to klikniemy, nasze zaproszenie do grona znajomych na Facebooku zostaje cofnięte. Możemy również cofnąć wysłane zaproszenie w miejscu opisanym w akapicie wyżej.

Podsumowując, aby cofnąć wysłane na FB zaproszenie należy:

  1. Kliknąć w ikonkę „Zaproszenia do grona znajomych”,
  2. Wybrać opcję „Szukaj znajomych”,
  3. Wybrać pole „Pokaż wysłane zaproszenia”.
  4. Anulować wybrane zaproszenia

Opcja nr 2 anulowania zaproszeń na FB:

  1. Wejście w profil konkretnej osoby
  2. Anulowanie zaproszenia w górnej części profilu

Kto odrzucił wysłane przez nas zaproszenie do znajomych na FB?

Na to niestety nie ma konkretnej opcji w portalu Facebook. Jeśli wysłaliśmy do kogoś zaproszenie, nie mamy tej osoby w znajomych ani nie znajduje się w miejscu, które pokazuje do kogo wysłaliśmy zaproszenia, to prawdopodobnie odrzuciła nasze zaproszenie. Dzisiaj jednak zdecydowanie częściej zamiast odrzucać, ludzie zostawiają zaproszenia „w zawieszeniu” – ani ich nie potwierdzają ani nie odrzucają.

Przeczytaj też:

Sprawdź również

Czy na Messengerze widać kto zrobił screena?

Zrzuty ekranu stały się nieodłączną częścią współczesnej komunikacji online. Wraz z rozwoj…