Jeśli prowadzimy profil na Facebooku, niezależnie od tego czy jest to profil firmowy czy osobisty zależy nam na tym, aby prezentował się on dobrze. Ma to jednak szczególne znaczenie właśnie w przypadku profili firmowych, gdzie zdjęcie umieszczone w tle jest niejako wizytówką firmy – wszak jest to praktycznie pierwsza rzecz, jaka rzuca się w oczy użytkownikowi odwiedzającymi nasz facebookowy profil. Fotka umieszczona w tym miejscu jest dostępna publicznie, a więc dla każdego odwiedzającego. Warto więc zadbać o to, aby nasze zdjęcie w tle na Facebooku było możliwie jak najbardziej atrakcyjne. Co za tym idzie musimy przestrzegać kilku zasad, takich jak rozmiar zdjęcia, jego waga, typ, o których szerzej w tym artykule. Poniżej dowiesz się również jak prawidłowo dodawać zdjęcie w tle.

Zdjęcie w tle na FB – jakie powinno mieć wymiary?

Nasze zdjęcie w tle na Facebooku powinno charakteryzować się określonymi wymiarami, tak aby, mówiąc kolokwialnie nie “rozjechało” się nam po umieszczeniu na naszym profilu. Zgodnie z zasadami na portalu Facebook, zdjęcie w tle wyświetlane na komputerach powinno mieć szerokość 820 pikseli, a wysokość 312 pikseli. To samo zdjęcie wyświetlane w wersji mobilnej na smartfonach będzie mieć wymiary 640 x 360 pikseli. Jednocześnie minimalny rozmiar zdjęcia, który Facebook jest w stanie zaakceptować w tle to 400 x 150 pikseli. Podane wymiary zdjęcia w tle na FB powinny zagwarantować nam, że nasze zdjęcie dobrze dopasuje się do prowadzonego przez nas konta.

Jak ustawić zdjęcia w tle na FB?

No dobrze, wiemy już jakie rozmiary powinno mieć zdjęcie w tle na Facebooku, a jak właściwie ustawić takie zdjęcie, żeby dobrze się wyświetlało internautom? Aby to zrobić wystarczy zaledwie kilka chwil, o ile oczywiście dysponujemy wcześniej przygotowanym zdjęciem o odpowiednich wymiarach. Po zalogowaniu się na swoje konto, procedura ustawiania zdjęcia w tle wygląda tak samo na profilach firmowych (tzw. Fan Page), jak i na kontach prywatnych. W topie strony profilowej widzimy miejsce na zdjęcie i klikamy w button “dodaj zdjęcie w tle”, “aktualizuj zdjęcie w tle” lub “zmień zdjęcie w tle”. Po kliknięciu w tę opcję mamy do wyboru załadowanie zdjęcia z jednego z tych, które tworzą naszą profilową galerię zdjęć lub wybranie nowej fotografii na tło FB. Po wybraniu odpowiedniego zdjęcia możemy za pomocą myszki kursorem przesunąć je odpowiednio, tak aby dobrze komponowała się z resztą profilu lub by wyeksponować najważniejszy element zdjęcia w tle (czyjąś twarz, logo firmy itp.). Tak więc aby ustawić zdjęcie w tle należy wykonać następujące kroki:

  1. Logowanie na Facebooku,
  2. Wejście w profil,
  3. W topie strony wybór dodania lub edycji zdjęcia w tle,
  4. Wybór zdjęcia z galerii lub nowego (z dysku komputera),
  5. Dostosowanie ułożenia zdjęcia,
  6. Zapis.

Aby nasze zdjęcie w tle ładowało się odpowiednio szybko, ważne aby nie przekraczało rozmiaru 100KB i wymiarów 851 x 315 pikseli. Zbyt długo ładujące się zdjęcie na pewno nie zrobi dobrego pierwszego wrażenia na odwiedzających profil. Swoją drogą, dobre wrażenie zrobią na pewno posty dodane o odpowiednich dla użytkowników porach, gdyż zwiększają szansę, na to, że trafią do odbiorcy. Sprawdź kiedy dodawać posty na Facebooku.

Zdjęcia na tło facebooka – skąd czerpać inspiracje?

Wiele osób pragnie, aby jego zdjęcie w tle FB było jak najbardziej atrakcyjne i nie dziwi nas to, w końcu trzeba przyznać, że ubarwia ono profile użytkowników. Wiele osób często zmienia zdjęcia w tle i co chwilę dodaje nowe, gdyż uznaje ten element profilu za najważniejszy i chętnie umieszcza tam aktualne zdjęcia z imprez rodzinnych, ważnych wydarzeń życiowych. W tym artykule opisaliśmy jak zmienić zdjęcie w tle lub ustawić nowe, co na pewno przyda się tym, którzy do tej pory mieli z tym problem. Popularne jest również umieszczanie wszelkiego rodzaju artystycznych fotografii przedstawiających przyrodę, zwierzęta, wielkie miasta itd. jako zdjęcia w tle na Facebooku. Ważne jednak, aby robić to legalnie, szczególnie w przypadku firm. Dużo inspiracji można czerpać z darmowych portali stockowych takich jak pixabay.com, gdzie za darmo można pobrać zdjęcia nadające się również na zdjęcia w tle.

Jak zablokować zdjęcie w tle na FB?

Niekiedy jednak nie chcemy, aby ktokolwiek widział nasze zdjęcie w tle. Jak sprawić, by zdjęcie w tle przestało być widoczne dla innych? Oczywiście możemy usunąć stronę na Facebooku ale to radykalny krok, którego raczej nie zalecamy w tym wypadku. Jak wspomnieliśmy nieco wyżej ten element profilu jest publiczny, a więc ma do niego dostęp każdy, kto odwiedzi nasz facebookowy profil. Nie oznacza to jednak, że nie można zablokować dostępu do zdjęcia w tle. Dobrym rozwiązaniem, jest po prostu ograniczenie widoczności zdjęcia z galerii, które zostało użyte do zdjęcia w tle, tak aby widoczne było ono tylko dla właściciela profilu.

Film w tle strony – jak ustawić film zamiast zdjęcia w tle?

Co ciekawe, zdjęcie to nie jedyny materiał graficzny, jaki użytkownik może ustawiać w tle strony. Równie dobrze, mając profil firmowy, możemy ustawić również film lub gif. Wystarczy odpowiedni plik dołączyć zamiast zdjęcia, a cała procedura ustawiania filmu w tle przebiega dokładnie w taki sam sposób, jak w przypadku zdjęcia w tle. Proste, prawda? Poniżej standardowo infografika przedstawiająca krok po kroku jak ustawić zdjęcie w tle na FB:

Jak ustawić zdjęcie w tle FB

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sprawdź również

Aplikacje na androida – jakimi warto się zainteresować?

Aplikacje na androida z roku na rok prezentują się coraz ciekawiej i naprawdę warto zainte…