Home Social Media Zdjęcie w tle – Jak na Facebooku prawidłowo je ustawić?
Social Media - 26 grudnia 2018

Zdjęcie w tle – Jak na Facebooku prawidłowo je ustawić?

Jak dopasować zdjęcie w tle na facebooku: wymiary, rozmiar, zasady dodawania

Jak dopasować zdjęcie w tle na FB? Jak ustawić zdjęcie w tle na prywatne? Jak zablokować zdjęcie w tle? Tego wszystkiego dowiesz się z poniższego wpisu! Jeśli prowadzimy profil na Facebooku, niezależnie od tego czy jest to profil firmowy czy osobisty zależy nam na tym, aby prezentował się on dobrze. Ma to jednak szczególne znaczenie właśnie w przypadku profili firmowych, gdzie zdjęcie umieszczone w tle jest niejako wizytówką firmy – wszak jest to praktycznie pierwsza rzecz, jaka rzuca się w oczy użytkownikowi odwiedzającymi nasz facebookowy profil. Fotka umieszczona w tym miejscu jest dostępna publicznie, a więc dla każdego odwiedzającego. Warto więc zadbać o to, aby nasze zdjęcie w tle na Facebooku było możliwie jak najbardziej atrakcyjne. Co za tym idzie musimy przestrzegać kilku zasad, takich jak rozmiar zdjęcia, jego waga, typ, o których szerzej w tym artykule. Poniżej dowiesz się również jak prawidłowo dodawać zdjęcie w tle.

-> E-book „Facebook dla firm – podstawy”

Zdjęcie w tle na FB – jakie powinno mieć wymiary?

Nasze zdjęcie w tle na Facebooku powinno charakteryzować się określonymi wymiarami, tak aby, mówiąc kolokwialnie nie “rozjechało” się nam po umieszczeniu na naszym profilu. Zgodnie z zasadami na portalu Facebook, zdjęcie w tle wyświetlane na komputerach powinno mieć szerokość 820 pikseli, a wysokość 312 pikseli. To samo zdjęcie wyświetlane w wersji mobilnej na smartfonach będzie mieć wymiary 640 x 360 pikseli. Jednocześnie minimalny rozmiar zdjęcia, który Facebook jest w stanie zaakceptować w tle to 400 x 150 pikseli. Podane wymiary zdjęcia w tle na FB powinny zagwarantować nam, że nasze zdjęcie dobrze dopasuje się do prowadzonego przez nas konta.

Jak ustawić zdjęcia w tle na FB?

No dobrze, wiemy już jakie rozmiary powinno mieć zdjęcie w tle na Facebooku, a jak właściwie ustawić takie zdjęcie, żeby dobrze się wyświetlało internautom? Aby to zrobić wystarczy zaledwie kilka chwil, o ile oczywiście dysponujemy wcześniej przygotowanym zdjęciem o odpowiednich wymiarach. Po zalogowaniu się na swoje konto, procedura ustawiania zdjęcia w tle wygląda tak samo na profilach firmowych (tzw. Fan Page), jak i na kontach prywatnych. W topie strony profilowej widzimy miejsce na zdjęcie i klikamy w button “dodaj zdjęcie w tle”, “aktualizuj zdjęcie w tle” lub “zmień zdjęcie w tle”. Po kliknięciu w tę opcję mamy do wyboru załadowanie zdjęcia z jednego z tych, które tworzą naszą profilową galerię zdjęć lub wybranie nowej fotografii na tło FB. Po wybraniu odpowiedniego zdjęcia możemy za pomocą myszki kursorem przesunąć je odpowiednio, tak aby dobrze komponowała się z resztą profilu lub by wyeksponować najważniejszy element zdjęcia w tle (czyjąś twarz, logo firmy itp.). Tak więc aby ustawić zdjęcie w tle należy wykonać następujące kroki:

  1. Logowanie na Facebooku,
  2. Wejście w profil,
  3. W topie strony wybór dodania lub edycji zdjęcia w tle,
  4. Wybór zdjęcia z galerii lub nowego (z dysku komputera),
  5. Dostosowanie ułożenia zdjęcia,
  6. Zapis.

Aby nasze zdjęcie w tle ładowało się odpowiednio szybko, ważne aby nie przekraczało rozmiaru 100KB i wymiarów 851 x 315 pikseli. Zbyt długo ładujące się zdjęcie na pewno nie zrobi dobrego pierwszego wrażenia na odwiedzających profil. Swoją drogą, dobre wrażenie zrobią na pewno posty dodane o odpowiednich dla użytkowników porach, gdyż zwiększają szansę, na to, że trafią do odbiorcy. Sprawdź kiedy dodawać posty na Facebooku.

Zdjęcia na tło facebooka – skąd czerpać inspiracje?

Wiele osób pragnie, aby jego zdjęcie w tle FB było jak najbardziej atrakcyjne i nie dziwi nas to, w końcu trzeba przyznać, że ubarwia ono profile użytkowników. Wiele osób często zmienia zdjęcia w tle i co chwilę dodaje nowe, gdyż uznaje ten element profilu za najważniejszy i chętnie umieszcza tam aktualne zdjęcia z imprez rodzinnych, ważnych wydarzeń życiowych. W tym artykule opisaliśmy jak zmienić zdjęcie w tle lub ustawić nowe, co na pewno przyda się tym, którzy do tej pory mieli z tym problem. Popularne jest również umieszczanie wszelkiego rodzaju artystycznych fotografii przedstawiających przyrodę, zwierzęta, wielkie miasta itd. jako zdjęcia w tle na Facebooku. Ważne jednak, aby robić to legalnie, szczególnie w przypadku firm. Dużo inspiracji można czerpać z darmowych portali stockowych takich jak pixabay.com, gdzie za darmo można pobrać zdjęcia nadające się również na zdjęcia w tle.

Jak zablokować zdjęcie w tle na FB?

Jak zablokować zdjęcie w tle na fb? Niekiedy nie chcemy, aby ktokolwiek widział nasze zdjęcie w tle. Jak sprawić, by zdjęcie w tle przestało być widoczne dla innych? Oczywiście możemy usunąć stronę na Facebooku ale to radykalny krok, którego raczej nie zalecamy w tym wypadku. Jak wspomnieliśmy nieco wyżej ten element profilu jest publiczny, a więc ma do niego dostęp każdy, kto odwiedzi nasz facebookowy profil. Nie oznacza to jednak, że nie można zablokować dostępu do zdjęcia w tle.

Jak ustawić zdjęcie w tle na fb bez lajków i komentarzy

Aby nasze zdjęcie w tle nie mogło być lajkowane ani komentowane najlepiej jest ustawić je jako prywatne, o czym nieco więcej poniżej. Dzięki temu nikt nie będzie mógł wykazywać aktywności pod naszym zdjęciem w tle na Facebooku.

Jak ustawić zdjęcie w tle na prywatne

Ustawienie zdjęcia w tle jako prywatne nie jest wcale tak łatwą sprawą. Najlepiej będzie jeśli nasze zdjęcie, które jest w tle FanPage’a po prostu ukryjemy albo inne zdjęcie lub film ustawimy zamiast niego jako tło strony. Wówczas nasze zdjęcie będziemy mogli usunąć, tak aby nikt go nie widział i nikt nie mógł go skomentować ani polajkować.

Film w tle strony – jak ustawić film zamiast zdjęcia w tle?

Co ciekawe, zdjęcie to nie jedyny materiał graficzny, jaki użytkownik może ustawiać w tle strony. Równie dobrze, mając profil firmowy, możemy ustawić również film lub gif. Wystarczy odpowiedni plik dołączyć zamiast zdjęcia, a cała procedura ustawiania filmu w tle przebiega dokładnie w taki sam sposób, jak w przypadku zdjęcia w tle. Proste, prawda? Poniżej standardowo infografika przedstawiająca krok po kroku jak ustawić zdjęcie w tle na FB:

Jak ustawić zdjęcie w tle FBZdjęcie w tle fb – dopasowanie, ustawienia prywatności

Sprawdź również

Biblioteka reklam Facebook – czym jest?

Platformy społecznościowe, takie jak Facebook, niosą w sobie ogromny potencjał sprzedażowy…