Prowadzisz mały biznes, a wraz z nim swoją stronę internetową i fanpage na facebooku? Zastanawiasz się, jak umieścić okno z widokiem na Twój profil FB na łamach witryny, tak aby ułatwić użytkownikom dostęp do niego? Dowiesz się tego dzisiejszego wpisu 😉

Na pewno nieraz widziałeś na stronach swojej konkurencji, czy też blogach internetowych lub portalach horyzontalnych ładne widgety facebookowe, dzięki którym można było się szybko przenieść na dany FanPage lub błyskawicznie zostawić lajka. Możesz stworzyć podobny button u siebie na stronie korzystając z narzędzia dla developerów facebook.

Narzędzie dla deweloperów Facebook – Social Media

Jednym z działów tego narzędzia są właśnie pluginy dedykowane dla social mediów. Wypełniając zaledwie kilka pól możesz zyskać kod do własnej wtyczki facebookowej, do wklejenia na własną witrynę.

Wchodząc w zakładkę Page Plugin otrzymujemy krótki formularz, którego wypełnienie zajmie nam nie więcej niż kilka minut. Należy wstawić weń adres URL swojego profilu na facebook, określić wymiary pożądanej wtyczki, dalej mamy kilka opcji do wyboru np. schowanie zdjęcia w tle, pokazywanie zdjęć znajomych, którzy zdążyli już polubić Twój profil itp.

Podczas wypełniania formularza cały czas mamy podgląd na żywo na wprowadzane zmiany, tak abyśmy wiedzieli jaką postać ostatecznie przybierze nasza wtyczka FB. Następnie klikamy w button POBIERZ KOD. Otrzymujemy dwa kody – jeden javascript, drugi html. Obydwa mają zostać umieszczone w sekcji BODY, przy czym pierwszy (js) zaleca się umieścić tuż po otwarciu sekcji <body>, drugi zaś wstawiamy w miejsce, gdzie chcielibyśmy aby pojawiła się nasza wtyczka.

Jej stworzenie zajmuje dosłownie chwilę. Moja wyszła następująco:

Proste prawda? Ja już dałem lajka, a Ty?

Przeczytaj też artykuł na moim blogu o tym jak usunąć stronę na facebooku.

2 Comments

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sprawdź również

Gdzie najlepiej założyć bloga za darmo? Jak na nim zarabiać?

Internetowe blogi w ostatnich latach robią w sieci prawdziwą furorę. O ile sama idea tworz…