Home Social Media Jak pobrać film z YT? Jak ściągnąć muzykę z YouTube?
Social Media - 19 czerwca 2020

Jak pobrać film z YT? Jak ściągnąć muzykę z YouTube?

Jak ściągnąć muzykę z YT legalnie? Serwis YouTube należący do globalnego giganta Google każdego dnia generuje miliardy wyświetleń filmików posiadanych w swoich zasobach. W Polsce jest to niekwestionowany lider rynku, a konkurencyjne portale oferujące video i muzykę online nie mają szans w starciu z YouTube. Co jeśli jednak nie jesteśmy aktualnie podłączeni do Internetu lub jakość naszego połączenia pozostawia wiele do życzenia? Czy jeśli planujemy np. dłuższą podróż pociągiem i wiemy, że z siecią może być kiepsko możemy wcześniej pobrać na komputer (tablet lub laptop) muzykę z YouTube i co więcej zrobić to legalnie? Odpowiedź na to pytanie brzmi: jak najbardziej!

Czy ściąganie muzyki YT jest legalne?

Zacznijmy od tego, czy pobieranie filmów z serwisu YT jest w ogóle legalne i zgodne z polskim prawem. Czy jeśli ściągniemy film na swój komputer to grożą nam jakieś sankcje lub nieprzyjemności ze strony organów ścigania? Czy łamiemy w ten sposób prawo?

Kiedy pobieranie filmów z YT jest legalne?

Źródłem prawa autorskiego w Polsce jest uchwalona w 1994 roku ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Reguluje ona takie pojęcia jak przedmiot praw autorskich, czas obowiązywania tych praw, rozróżnia też prawa autorskie osobiste i prawa autorskie majątkowe. To wszystko tyczy się również muzyki i filmów na YouTube, które zostają przez autorów udostępnione. Jeśli chcemy legalnie pobrać muzykę z YT musimy zwracać uwagę na fakt, czy dany materiał został udostępniony przez twórcę lub właściciela praw autorskich. Jeśli tak, to można go pobrać na własny użytek.

Kiedy pobieranie filmów z YT jest nielegalne?

Natomiast jeśli film lub muzyka została opublikowana w sieci bez zgody właściciela praw autorskich to jej pobieranie z YouTube nie jest legalne. Co więcej, udostępnianie dalej pobranych filmów, czyli ich rozpowszechnianie w portalu YT również nie jest zgodne z prawem.

Jak ściągnąć muzykę z YouTube

Skoro wiemy już kiedy pobieranie filmów jest legalne, a kiedy nie to sprawdźmy jak ściągnąć muzykę z YT. Jest na to, co najmniej, kilka sposobów. Możemy wykorzystać specjalnie stworzone ku temu aplikacje i programy do pobierania w youtube, których listę przedstawiamy poniżej. Skorzystanie z któregokolwiek z nich zapewni Wam możliwość ściągnięcia ulubionej piosenki na swój PC w wybranym formacie np. MP3 czy OGG, tak żebyście mogli słuchać wybranych piosenek bez dostępu do Internetu np. w podróży czy w miejscu, gdzie dostęp do Internetu będzie utrudniony.

Programy i strony do pobierania z YT

Żeby ściągnąć film lub muzykę z portalu YouTube należy przede wszystkim sprawdzić czy została ona udostępniona przez właściciela praw autorskich. Zgodnie z prawem bowiem jeśli autor nagrania lub wytwórnia muzyczna czy filmowa posiadająca prawa autorskie udostępni dane nagranie lub video w Internecie, możemy je legalnie pobrać. Zakazane jest dalsze udostępnianie do pobrania innym.

Skutecznym rozwiązaniem, które pozwoli nam ściągnąć muzykę z YouTube są specjalne strony internetowe i programy. Są one bardzo szybkie i proste w obsłudze, zwykle wystarczy tylko wkleić link w odpowiednie pole i wskazać format, w jakim chcielibyśmy zobaczyć dany materiał na swoim komputerze (np. MP3, MP4). Po kilku chwilach możemy cieszyć się pobranym filmem lub piosenką.

W sieci znajdziemy też całą masę różnego rodzaju programów do pobierania muzyki i innych plików z YouTube. Większość z nich jest prosta w obsłudze, intuicyjna, dzięki czemu dosłownie w parę chwil możemy cieszyć się z posiadania ulubionej muzyki na własnym komputerze, dzięki czemu możliwe stanie się słuchanie jej offline, bez reklam. Najpopularniejsze programy, za pomocą których ściągniemy muzykę z YT to 4K Video DOwnloader, aTube Catcher i JDownloader. Ich bardziej szczegółowe opisy znajdziecie poniżej.

 4K Video Downloader

Darmowy program umożliwiający pobieranie filmów, playlist, kanałów oraz napisów z serwisów naprawdę wielu serwisów. Niezwykle prosta w obsłudze aplikacja pozwalająca cieszyć się filmami w naprawdę wysokiej jakości, zarówno online jak i offline. 4K Video Downloader dostępny jest na systemach: Windows, Ubuntu oraz MacOS. Zawiera on wiele przydatnych opcji, jak serwery proxy umożliwiające pobieranie filmów z zablokowanych regionów czy bezpośredni transport do iTunes. Jak pobrać muzykę z YouTube za pomocą 4K Video Downloader?

 1. Należy pobrać i zainstalować program,
 2. Skopiować link wybranego filmiku na YT,
 3. Otworzyć program i wkleić wybrany link w opcji „Wklej link”,
 4. Wybrać oczekiwany format pobranego pliku (np. MP3) i kliknąć „Pobierz”.

aTube Catcher

Darmowy program służący do pobierania filmów z tysięcy serwisów oraz nagrywania ich na płyty DVD. Na stronie producenta istnieje oszałamiająca liczba przedstawiająca ilość pobrań za pomocą owego serwisu, która wynosi ponad 120 milionów. Przejrzysta i prosta w obsłudze aplikacja nie powinna sprawić nikomu żadnych trudności, przyjemny i wielojęzyczny interfejs już po chwili wydaje się niezwykle zrozumiały.

KeepVid

KeepVid charakteryzuje się tym, że korzystamy z niego bezpośrednio z przeglądarki internetowej, a do tego jest to program bardzo prosty w obsłudze. Poniżej instrukcja krok po kroku jak pobrać muzykę z YT przy pomocy KeepVid:

 1. Skopiuj adres URL wybranego przez siebie filmiku z serwisu YouTube,
 2. Wejdź na stronę https://keepvid.pro i wklej ten adres URL,
 3. Naciśnij przycisk „Download Now”,
 4. Po wybraniu opcji dot. jakości obrazu i dźwięku film pobierze się do folderu „Pobrane” na Twoim komputerze.

Zobacz też: Transmisja YouTube na żywo – sprawdź jak ją wykonać!

JDownloader

Darmowy, niezależny platformowo program umożliwiający pobieranie wielu plików, w tym filmów. Pozwala on również na rozpoznawanie kodów Captcha, automatyczne wypakowywanie archiwów, upraszcza pobieranie z serwisów hostingowych oraz wiele innych. Potrafi on importować pliki CCF, RSSF a także nowe DLC. Jego obsługa jest również niezwykle prosta, wystarczy wkleić link, a program resztę zrobi za nas.

Jak pobrać film na YT bez programów? YouTube Premium

Co w sytuacji, gdy chcemy pobrać muzykę lub film z YouTube jednak z jakiś powodów nie chcemy instalować żadnych dodatkowych programów na naszym komputerze? Od jakiegoś czasu portal YouTube ma na to pewne rozwiązanie. Od jakiegoś czasu w Polsce dostępna jest usługa YouTube Premium, dzięki której możemy zyskać dużo ciekawych opcji, a jedną z nich jest możliwość zapisywania muzyki, którą chce się słuchać offline, w czasie, gdy zabraknie nam dostępu do Internetu. Jest więc pewnego rodzaju forma pobierania muzyki z YouTube. Wszystko to w cenie 23,99 zł, a szczegóły na stronie: https://www.youtube.com/premium. Jak YouTube pisze na swojej stronie – z usługą premium możesz zapisywać filmy, by później odtwarzać je gdzie chcesz: w samolocie lub podczas dojazdu do pracy.

Co możemy pobrać z YT?

Jakiego rodzaju pliki można pobierać z YouTube? Jak wspomniano nieco wyżej bardzo ważna jest kwestia praw autorskich i to, przez kogo dany materiał został udostępniony. Jeśli jednak wszystkie kwestie prawne są uregulowane to jakiego rodzaju pliki możemy pobierać z YouTube? Są to:

 • Muzyka,
 • Filmy,
 • Teledyski,
 • Podcasty.

Każdy z tych formatów znajdziemy w serwisie YouTube. Aby ściągnąć je na swój komputer wystarczy postępować wedle przedstawionych powyżej założeń i skorzystać z którejś z opisanych opcji.

Jak widać pobieranie muzyki z YT wcale nie jest trudnym zdaniem, wystarczy trochę wolnego czasu i chwila pracy, aby cieszyć się muzyką ściągniętą na swój dysk z YouTube’a. W sieci znajdziemy szereg przydatnych narzędzi umożliwiających legalne ściąganie z YouTube, tak aby móc nią później cieszyć się będąc offline. Swoją drogą zachęcamy też do zapoznania się z naszym TOP5 serwisów streamingowych, dzięki którym posłuchacie swojej ulubionej muzyki!

7 Comments

 1. Teraz już tylko tego używam: github
  Na początku trochę roboty by okiełznać, ale później już nie jesteśmy skazani na żadne wtyczki czy strony internetowe. A po utworzeniu sobie jakiegoś np. pliku wsadowego (piszę o Windowsie), całość można sprowadzić do wklejenia URLa z filmem do linii pleceń i wciśnięcia Enter. Z dodatkowymi, darmowymi enkoderami audio i wideo można iść jeszcze dalej i od razu konwertować do wybranego formatu. Same audio z filmu to też nie problem.

Sprawdź również

Czy na Messengerze widać kto zrobił screena?

Zrzuty ekranu stały się nieodłączną częścią współczesnej komunikacji online. Wraz z rozwoj…