Serwis YouTube należący do globalnego giganta Google każdego dnia generuje miliardy wyświetleń filmików posiadanych w swoich zasobach. W Polsce jest to niekwestionowany lider rynku, a konkurencyjne portale oferujące video i muzykę online nie mają szans w starciu z YouTube. Co jeśli jednak nie jesteśmy aktualnie podłączeni do Internetu lub jakość naszego połączenia pozostawia wiele do życzenia? Czy jeśli planujemy np. dłuższą podróż pociągiem i wiemy, że z siecią może być kiepsko możemy wcześniej pobrać na swój tablet lub laptop film z YouTube i co więcej zrobić to legalnie? Odpowiedź na to pytanie brzmi: jak najbardziej!

Jak pobrać film z YouTube?

Na początku zwróćmy uwagę na fakt, że serwis YouTube nie ma nic przeciwko skopiowaniu któregoś z dostępnych w platformie filmów i umieszczeniu specjalnym kodem na swojej stronie www. Tę operację wykonuje się w bardzo prosty sposób, o czym pisałem m.in. we wpisie „Iframe a SEO” kilka miesięcy temu. YouTube wręcz zachęca do dzielenia się swoimi zasobami, po części dlatego, że zdaje sobie sprawę jakie korzyści mogą wyniknąć, z wirusowego rozprzestrzeniania się treści w sieci.

Pobieranie i udostępnianie filmów YouTube

Jak ściągnąć muzykę i film z YouTube?

Żeby ściągnąć film lub muzykę z portalu YouTube należy przede wszystkim sprawdzić czy została ona udostępniona przez właściciela praw autorskich. Zgodnie z prawem bowiem jeśli autor nagrania lub wytwórnia muzyczna czy filmowa posiadająca prawa autorskie udostępni dane nagranie lub video w Internecie, możemy je legalnie pobrać. Zakazane jest dalsze udostępnianie do pobrania innym. Poniżej kilka sposobów na pobranie filmów z YouTube.

Wtyczki do przeglądarek dzięki którym ściągniesz film z YouTube

Jednym ze sposobów na pobieranie filmów z YouTube jest zainstalowanie dodatku do przeglądarki. Pozwalają one podczas oglądania materiałów video bądź słuchania muzyki kilkoma kliknięciami pobrać odpowiednie pliki bezpośrednio na dysk komputera. To proste i szybkie rozwiązanie. Jeśli korzystamy na co dzień z Mozilli Firefox możemy skorzystać z wtyczki 1-Click YouTube Video Download. Jeśli natomiast korzystamy z Opery wybierzmy nakładkę YouTube Downloader. Chrome, czyli przeglądarka należąca do Google nie posiada wtyczki oferującej ściąganie filmów z YouTube. Jeśli się mylę i jest na to sposób, dajcie proszę znać w komentarzu).

Serwisy do pobierania filmów z YouTube

Innym rozwiązaniem, które pozwoli nam ściągnąć filmy z YouTube są specjalne strony internetowe. Są one bardzo szybkie i proste w obsłudze, zwykle wystarczy tylko wkleić link w odpowiednie pole i wskazać format, w jakim chcielibyśmy zobaczyć dany materiał na swoim komputerze (np. MP3, MP4). Po kilku chwilach możemy cieszyć się pobranym filmem lub piosenką. Z pewnością sami znajdziecie odpowiednia dla siebie platformę do pobierania więc nie będę tutaj polecał żadnej, zdarza się bowiem, że strony te mają pełno wirusów więc mimo wszystko rozsądniejszą opcją wydaje się pobieranie muzyki i filmów z YouTube za pomocą wtyczek w przeglądarce.

7 Comments

  1. Teraz już tylko tego używam: github
    Na początku trochę roboty by okiełznać, ale później już nie jesteśmy skazani na żadne wtyczki czy strony internetowe. A po utworzeniu sobie jakiegoś np. pliku wsadowego (piszę o Windowsie), całość można sprowadzić do wklejenia URLa z filmem do linii pleceń i wciśnięcia Enter. Z dodatkowymi, darmowymi enkoderami audio i wideo można iść jeszcze dalej i od razu konwertować do wybranego formatu. Same audio z filmu to też nie problem.

  2. Jest dużo stron oferujących pobieranie z Youtuba, nie trzeba nic już instalować na komputerze. To chyba najszybszy i najprostszy sposób. Wklejasz link i masz.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sprawdź również

Gdzie najlepiej założyć bloga za darmo? Jak na nim zarabiać?

Internetowe blogi w ostatnich latach robią w sieci prawdziwą furorę. O ile sama idea tworz…