Home WEB i technologie 4 powody, dla których powinieneś kupić tablet zamiast laptopa
WEB i technologie - 28 stycznia 2022

4 powody, dla których powinieneś kupić tablet zamiast laptopa

Zastanawiasz się nad kupnem nowego sprzętu do surfowania po Internecie, pracy lub rozrywki? Nie wiesz, co będzie najlepsze dla Ciebie lub Twojego dziecka? Przekonaj się, jakie są cztery istotne zalety tabletu i dlaczego warto wybrać go zamiast laptopa!

Wygodny w podróży

W odróżnieniu od laptopa, tablet nie potrzebuje specjalnej torby do przenoszenia – wystarczy smukłe etui. Dzięki temu zmieści się bez problemu w każdej torbie podróżnej i damskich torebkach. To wygodny i mobilny sprzęt, który będziesz mógł mieć zawsze przy sobie. Szybki przegląd wiadomości, ulubiony film podczas podróży komunikacją, a może wygodne czytanie plików pdf lub czasopism – te jak i wiele innych zrobisz z poziomu swojego tabletu. Będzie to bardziej komfortowe niż korzystanie z laptopa, ale też czytelniejsze od używanie smartfonów. Duża liczba najnowszych urządzeń tego typu zapewnia długi czas działania, więc bateria wystarczy nawet na wiele godzin w podróżach.

Kompan długich seansów filmowych

Nie masz telewizora lub chcesz w wygodny sposób oglądać ulubione filmy i seriale podczas wyjazdu? Dla posiadających tablet to żaden problem. Dzięki długiej pracy baterii i niewielkim rozmiarom swobodnie obejrzysz ulubione produkcje kładąc urządzenie na przykład na łóżku. W odróżnieniu od laptopa nie grozi mu przegrzanie po długim trzymaniu na kocu czy pościeli. Dla fanów treści wideo lepsze będą jednak tablety większe, o przekątnej minimum 10 cali – to idealny wymiar pozwalający na długie seanse bez męczenia wzroku poprzez np. zbyt małe napisy do filmów. Mniejsze ekrany będą dobre dla dzieci lub jako zastępstwo dla czytników ebooków.

Wygodne czytanie

Jeśli planujesz na swoim nowym sprzęcie czytać dużo książek i czasopism, laptop będzie raczej mało poręczny. Zdecydowanie bardziej sprawdzi się w tym przypadku tablet. Bez problemu będziesz mógł trzymać go na kolanach lub w rękach, a zatopienie się w lekturze przez dłuższy czas nie spowoduje bólu nadgarstków. Co więcej, ekrany takich urządzeń są bardziej przystosowane dla czytelników, gdyż dotykowy ekran oraz przyjazny interfejs zapewnia szybką i sprawną obsługę. W łatwy sposób zmienisz książkę lub po prostu przerzucisz w ebooku stronę. Na tablecie czyta się po prostu o wiele przyjemniej i nic nie spowalnia lektury. W przypadku, gdy bardziej wolisz prasę lub dostęp do publikacji online, przyda się modem umożliwiający bezpośrednie połączenie z Internetem. To umożliwi Ci pobieranie ulubionych tytułów na bieżąco i dostęp do nich w podróży.

Rozrywka dla dzieci

Tablet to też idealne rozwiązanie, kiedy masz w domu dzieci. Takie urządzenie będzie dla nich o wiele łatwiejsze w obsłudze niż laptop. Dla pociech wybieraj bardziej popularne tablety z systemem Android, które dzięki swojemu interfejsowi nie sprawiają problemu najmłodszym. Na rynku jest wiele modeli dedykowanych dla dzieciaków. Często oprócz kolorowej obudowy mają one już na starcie zainstalowane przydatne funkcje i aplikacje dla nich. Oczywiście mogą korzystać też ze standardowych wersji, jednak wtedy dobrze jest zainstalować specjalne aplikacje do kontroli rodzicielskiej. Taki mobilny sprzęt to nie tylko sposób na rozrywkę, ale również edukację. Dostępne do pobrania są również gry i programy edukacyjne wspomagające rozwój i naukę, np. języków obcych, czytania, liczenia czy poszerzające wiedzę w wybranych zagadnieniach z różnych dziedzin.

Sprawdź również

Kody QR – Czym są i jak je generować?

Minęło już parę dobrych lat odkąd wszędzie wokół pojawiły się QR kody, czyli dziwne, kwadr…