Home Biznes Etykiety na miód: kreacja i funkcjonalność – klucz do przyciągania konsumentów
Biznes - 27 października 2023

Etykiety na miód: kreacja i funkcjonalność – klucz do przyciągania konsumentów

Masz świetne produkty w postaci prawdziwych, pełnowartościowych miodów? To dopiero pierwszy krok do sukcesu. Należy jeszcze zadbać o to, by klienci wybierali Twoje miody, nie zaś produkty konkurencji. Jakie etykiety samoprzylepne na miód najskuteczniej skłaniają konsumentów do sięgnięcia po ten, a nie inny produkt? Co jest ważniejsze: atrakcyjna grafika, a może jak najwięcej informacji? Podpowiadamy!

Wyróżnij się. Jak etykiety na miód Ekorol przyciągną Twoich klientów?

Na sklepowych półkach nie brakuje różnego rodzaju miodów. Większość z nich ma podobne etykiety: utrzymane w beżowo-żółtej kolorystyce, z mniej lub bardziej udanymi projektami graficznymi. Warto więc dołożyć starań, by etykiety Twojego produktu choć trochę wyróżniała się designem na tle konkurencji. Pomyśl o branży piwowarskiej: tam najlepsze etykiety na piwa rzemieślnicze mają nieco szalone – lub wręcz przeciwnie: bardzo minimalistyczne – wzornictwo.

Projekt etykiety warto powierzyć specjaliście. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że etykiety samoprzylepne na Twoich produktach spodobają się nie tylko Tobie, ale również Twoim klientom. Dzięki temu inwestycja w profesjonalną etykietę zwróci się z nawiązką. Zajrzyj na: https://www.ekorol.info/etykiety-na-miod, zobacz przykładowe etykiety na miód Ekolor i skorzystaj z pomocy profesjonalistów.

Etykiety samoprzylepne na miód – źródło informacji o produkcie

Ciekawa kreacja to nie wszystko. Etykieta powinna nie tylko ładnie wyglądać, ale przede wszystkim udzielać najważniejszych informacji o produkcie. Dopiero wtedy spełnia swoją funkcję. Oprócz oczywistych danych takich jak nazwa produktu czy producenta, termin zdatności do spożycia czy pochodzenie, warto wspomnieć, np. że Twoja pasieka to miejsce z tradycjami. 

Nie chodzi przy tym o to, by zapełniać etykietę dużymi partiami tekstu, które z racji niewielkich rozmiarów słoika z miodem będą musiały być zapisane drobnym druczkiem. Czasem wystarczy wskazać datę założenia pasieki, by klient domyślił się, że skoro tak długo firma utrzymuje się na rynku, jej produkty muszą bronić się wysoką jakością.

Materiał partnera

Sprawdź również

Znaczenie działu HR we wdrażaniu i stosowaniu metodyki DevOps

DevOps to metodyka, której celem jest przyspieszenie procesu tworzenia oprogramowania, dos…