Home Biznes Sitodruk na wielką skalę – realizacja dużych zamówień dla klientów B2B
Biznes - 30 października 2023

Sitodruk na wielką skalę – realizacja dużych zamówień dla klientów B2B

Sitodruk to technika drukowania, która polega na przepuszczaniu farby przez otwory w sitku na powierzchnię materiału. Może to być papier, tkanina, plastik czy metal. Jest to jedna z najstarszych metod nanoszenia wzorów, którą nadal często się stosuje w różnych dziedzinach, w tym w przemyśle reklamowym, odzieżowym, artystycznym, dekoracyjnym.

Czym charakteryzuje się sitodruk?

Proces sitodruku obejmuje kilka kroków. Na początku konieczne jest przygotowanie odpowiedniego projektu. Najważniejszy element stanowi matryca, czyli ramka pokryta sitkiem. Żeby uzyskać pożądany efekt, należy na nią nanieść grafikę, a niektóre obszary sitka zablokować. Następnie rozprowadzana jest farba lub atrament. Przy użyciu specjalnego narzędzia lub maszyny, barwnik przeciskany jest przez otwory w sitku i przenoszony na materiał. Po nałożeniu farby, konieczne jest dokładne wysuszenie grafiki. Proces sitodruku należy powtórzyć wielokrotnie, co pozwala uzyskać odpowiednią kolorystykę wzoru. Każda matryca odpowiada za jedną barwę. 

Sitodruk ma wiele zastosowań i jest szczególnie popularny w przypadku nanoszenia nadruków na tekstylia, plakaty, banery, ceramikę, czy naklejki. Bardzo dobrze prezentuje się na odzieży, na przykład koszulkach czy torbach. Jest to skuteczna metoda druku, która umożliwia uzyskanie trwałych i wyrazistych wzorów na różnych powierzchniach. Warto, korzystać z tej metody, ponieważ charakteryzuje się dużą precyzją i pozwala na bardzo dokładne odwzorowanie barw. Grafiki są zazwyczaj odporne na ścieranie. Sitodruk można stosować do ozdabiania różnorodnych powierzchni. Świetnie wygląda na tkaninach, papierze, drewnie, metalu, szkle i tworzywach sztucznych. Dzięki elastyczności matrycy sitodruk pozwala ponadto ozdabianie powierzchni o niestandardowych kształtach, a także drukowanie wzorów w trudno dostępnych miejscach.

Sitodruk w przypadku dużych zamówień dla klientów B2B

Sitodruk jest bardzo efektywną metodą, która umożliwia realizację zamówień na masową skalę. Dzięki jej zastosowaniu wydrukujesz wiele kopii w bardzo krótkim czasie.  Wykorzystanie sitodruku w przypadku obsługi dużych zamówień B2B może okazać się doskonałym rozwiązaniem pod warunkiem, że proces produkcyjny zostanie odpowiednio zorganizowany. Z łatwością poczynisz również w ten sposób oszczędności. 

Decydując się na takie rozwiązanie, trzeba jednak pamiętać o kilku kwestiach. Konieczne jest odpowiednie dobranie materiałów, na których ma zostać zrealizowany wydruk. Mogą to być koszulki, torby, etykiety, plakaty czy banery. Aby wszystko przebiegło prawidłowo, matryce sitodrukowe, na które ma zostać naniesiony wzór, muszą zostać skrupulatnie przygotowane. W przypadku dużych zamówień bardzo ważne jest dopilnowanie terminów dostaw. Większe realizacje umożliwiają ponadto automatyzację procesów, co pozwala na lepszą optymalizację działania. Jeśli stoisz przed koniecznością realizacji dużego zamówienia, skorzystanie z potencjału sitodruku stanowi doskonałe rozwiązanie.

Materiał partnera

Sprawdź również

Znaczenie działu HR we wdrażaniu i stosowaniu metodyki DevOps

DevOps to metodyka, której celem jest przyspieszenie procesu tworzenia oprogramowania, dos…