Home Social Media Jak sprawdzić kto oglądał mój profil na Instagramie?
Social Media - 20 kwietnia 2019

Jak sprawdzić kto oglądał mój profil na Instagramie?

Kto oglądał Twoje zdjęcia na Insta? Jak to sprawdzić?

W dobie szybkiego rozwoju internetu i takich portali społecznościowych jak Instagram, normalnym stało się publikowanie zdjęć i informacji o swoim życiu. Wielu użytkowników traktuje takie strony jako swego rodzaju pamiętnik i miejsce przechowywania wspomnień. Właściciele profili często zastanawiają się jednak kto widzi udostępnione przez nich posty. Czy istnieje możliwość sprawdzenia kto oglądał nasz profil na Instagramie? 

Z tekstu dowiesz się:

Instagram wprowadza coraz to nowsze udoskonalenia, mające ułatwić użytkowanie z portalu. Założyciele wychodzą na przeciw oczekiwaniom użytkowników Instagrama. Od niedawna w życie weszła funkcja, która pozwala nam na sprawdzenie tego, czy konkretna osoba obserwuje nasz profil. Dzięki temu nie musimy już przewijać ciągnącej się w nieskończoność listy obserwujących nas osób. Zamiast tego użytkownicy mają możliwość zobaczenia tej informacji na profilu danej osoby. Od pewnego czasu Instagram umożliwił swoim użytkownikom także opcję dodawania zdjęć do „relacji” oraz udostępniania zdjęć tylko dla osób oznaczonych jako „bliscy znajomi”. Ukłon właścicieli portalu społecznościowego w stronę zwolenników większej kontroli nad tym, kto i kiedy ma dostęp do publikowanych przez nas postów. Mimo to, Instagram sam w sobie nie posiada opcji pozwalającej na sprawdzenie kto odwiedza nasz profil. Jak w takim razie można to sprawdzić?

Jak sprawdzić kto odwiedza Twój profil? – Instagram dla firm

Firmowy profil na Instagramie co prawda nie pozwala jego użytkownikom na dokładne sprawdzenie kto i kiedy odwiedził ich profil. Zbliża się jednak do oczekiwań właścicieli profili w inny sposób. W chwili, gdy nasz profil jest profilem firmowym, mamy możliwość skontrolowania tego, ile osób weszło na nasze konto. Dzięki danym przekazanym nam przez ten portal możemy dowiedzieć się między innymi tego, jakie były statystyki odwiedzin naszego profilu przez ostatnie kilka dni. Użytkownik konta firmowego ma także możliwość sprawdzenia ile osób zobaczyło konkretny post. Nie jest to dokładnie to, czego oczekujemy, ale jest to na pewno jakaś namiastka, która w pewien sposób pozwala nam kontrolować nasze konto i jego zasięgi.

Kto ogląda mój profil na Instagramie? Ten kto widzi moje relacje!

Jednym ze sposobów na sprawdzenie tego, kto wchodzi na nasz profil, może być wykorzystanie ciekawej funkcji Instagrama – Stories. Są to krótkie filmy lub zdjęcia publikowane na naszym profilu na 24 godziny. Po upływie tego czasu opublikowana przez nas relacja znika, chyba że podejmiemy decyzję o zapisaniu jej. W takim przypadku jest ona dostępna do momentu, w którym jej nie usuniemy. Instagram daje użytkownikom możliwość dokładnego sprawdzenia kto obejrzał opublikowaną przez nich Instagram Story. Co ważne – o ile nie mamy profilu prywatnego, nasze relacje oglądać mogą także osoby, które nas nie obserwują. Dzięki temu ta opcja może być pewną wskazówką co do tego, kto odwiedza i przegląda nasz profil. Oczywiście funkcja ta nie pomoże nam, jeśli dana osoba nie wyświetli naszego postu, a jedynie ogląda te dodane wcześniej.

Udostępnij wideo – zobacz ile osób ogląda Twój Insta profil

Ta opcja także jest obecnie tylko namiastką sprawdzenia tego, kto odwiedza nasz profil. W momencie, w którym udostępnimy wideo w poście na Instagramie, mamy możliwość sprawdzenia ilości jego wyświetleń. Jest to funkcja działająca na podobnej zasadzie, co profil firmowy – użytkownik widzi ilość wyświetleń danego wideo, jednak nie jest w stanie w żaden sposób dowiedzieć się, kto dokładnie je obejrzał.

Czy Instagram oferuje możliwość sprawdzenia tego, kto odwiedza nasz profil? Na chwilę obecną nie. Nie ma też żadnych potwierdzonych informacji na ten temat. Dopóki ktoś nie pozostawi po sobie namacalnego śladu tego, że przeglądał nasze konto,  nie dowiemy się, że tak było. Takim śladem jest oczywiście pozostawienie komentarza, polubienie postu lub wyświetlenie udostępnionej przez nas relacji. W innym przypadku pozostają nam tylko sposoby pozwalające na sprawdzenie ilości odwiedzin profilu i wyświetleń postów. Wśród użytkowników portalu krążą aplikacje, które rzekomo mają pokazywać nam kto odwiedza nasz profil, jednak skuteczność żadnej z nich nie została oficjalnie potwierdzona.

Przeczytaj również:

Sprawdź również

Czy na Messengerze widać kto zrobił screena?

Zrzuty ekranu stały się nieodłączną częścią współczesnej komunikacji online. Wraz z rozwoj…