Home Google Pokaż swoje autorstwo, czyli o tym, jak korzystać z rel=”author”
Google - Social Media - WEB i technologie - 28 lutego 2016

Pokaż swoje autorstwo, czyli o tym, jak korzystać z rel=”author”

Jeśli publikujecie wartościowe i obszerne treści, którymi chętnie pochwalilibyście się, nie tylko swoim znajomym ale również użytkownikom wyszukiwarki, jest na to sposób. Warto korzystać ze znacznika rel=”author”!

Jak pokazać swoje autorstwo w wyszukiwarce?

Jeśli mamy możliwość edycji z poziomu kodu, strony, na której znajdują się napisane przez nas treści, warto dodać informację o autorze danego tekstu. Wystarczy w sekcji HEAD podstrony, na której znajduje się dany artykuł dodać poniższy fragment kodu:

<rel=”author” href=”link-do-profilu-google-plus” />

Zawiera on link do profilu w witrynie Google Plus, czyli medium społecznościowego należącego do popularnej wyszukiwarki. Profil powinien przedstawiać autora contentu, który znajduje się na stronie www.

Ważne, aby na danej podstronie rzeczywiście znajdowała się treść, którą można uznać za wartościową np. poradnik, przepis, relacja z jakiegoś ważnego wydarzenia itp. Powinna być to treść, którą warto pokazać innym użytkownikom internetu.

Co więcej, istotne jest to, aby tekst ten był podpisany naszym własnym imieniem i nazwiskiem, tak aby algorytm Google mógł skojarzyć je z właścicielem profilu w Google Plus, do którego poprowadzi powyższy link z sekcji HEAD.

Jaki jest cel dodawania rel=”author”?

Jeśli znacznik rel=”author” zostanie poprawnie zastosowany i spełnione zostaną warunki związane z podpisem pod artykułem i jego wysoką wartością to jest wysoka szansa na nasze zaistnienie w Google! Gdy w wynikach wyszukiwania pojawi się strona kierująca do napisanego przez nas tekstu tuż obok zjawi się zdjęcie jego autora, czyli nasze 😉

Zdjęcie oczywiście pochodzić będzie z profilu Google Plus, a więc warto zawczasu zadbać by było znośne i nie przedstawiało czegoś, z czego nie bylibyśmy dumni. Pisząc poważne artykuły np. o tematyce kościelnej nie chcemy przecież, aby obok nich pojawiało się nasze zdjęcie z imprezy lub w kąpielówkach!

Sprawdź również

Jak zainstalować Windows 10 z pendrive’a?

Instalacja systemu operacyjnego Windows 10 z pendrive’a to jedno z najczęściej wybie…